Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaká je kvalita Galaxie sport na CS linku?

Man5on (661)|12.2.2008 14:52
Chci se zeptat jestli máte někdo praktickou zkušenost s kvalitou Galaxie na CS linku?
Mám doma UPC direkt a Galaxie není žádná sláva, jenže je to zrovna jeden z mála programů, pro který UPC vůbec platím. Jelikož je tady vcelku kladně zmiňován CS link, kterej sem i viděl a je skutečně slušnej, tak by mě zajímalo jestli i Galaxie dokoupená sólo by měla taky lepší bitrate?
pat01 (249)|12.2.2008 16:38
[QUOTE=Man5on;165608]Chci se zeptat jestli máte někdo praktickou zkušenost s kvalitou Galaxie na CS linku?
Mám doma UPC direkt a Galaxie není žádná sláva, jenže je to zrovna jeden z mála programů, pro který UPC vůbec platím. Jelikož je tady vcelku kladně zmiňován CS link, kterej sem i viděl a je skutečně slušnej, tak by mě zajímalo jestli i Galaxie dokoupená sólo by měla taky lepší bitrate?[/QUOTE]
Ahoj mám zkušenost s oběma i v CZ linku i v UPC .Denně v užívání...
Všude je to tragedie !!!
Ted sem to pro Tebe pro zajímavost změřil
V UPC 2500kb/S
V CZL 3900kb/S

Ale i přes zdánlivě vysokej bitrate v CZL je to hrozný rozmazaný a nekoukatelný a rozdíl je jen minimální...
Nevím co ta Galaxie dělá....
Holt ty přenosy z Prem.League jsou tak drahý a dávají jich dost to se musí nechat,že to šidějí na öbraze.
Nejsem odborník ale nechápu proč ten obraz je stále takový.
Přitom např.Německá Premiere dává totožný zápas jako Galaxie bitrate kolem 3500kb/S a obraz je paráda.
Když my někdo vysvětlí další technické vylepšení obrazu a co to způsobuje , budu rád...
není to moje parketa
Každopádně na závěr k Tvému dotazu koupením CZL kvůli Galaxii si obrazově nepolepšíš.
Man5on (661)|13.2.2008 07:23
pat01: Moc dík chlape, je to k nevíře, že si za to nechaj zaplatit a ani se nestyděj, přitom jejich potenciál je obrovskej, škoda, převeliká škoda. Tu německou Premiere bych snad nechtěl ani vidět, bych se asi po*ral, mě stačí když dávaj UEFU na ZDF, to je obraz jak víno, i na plazmě je to nádhera!
Džanek (95)|14.2.2008 10:21
Na parabole dnes vyšel článek o tom, že Galaxie bude navyšovat datový tok, tak dojde ke zlepšení obrazu.
Man5on (661)|14.2.2008 11:39
[QUOTE=Džanek;165804]Na parabole dnes vyšel článek o tom, že Galaxie bude navyšovat datový tok, tak dojde ke zlepšení obrazu.[/QUOTE]

Vypádá to, že jenom v CS linku, UPC direkt se to týkat asi nebude. Každopádně sem zvědavej, pak si CS link pořídím. I ten formát 16:9 by nebyl naškodu, Prima anglickou tak dává. Necháme se překvapit.
pat01 (249)|14.2.2008 12:31
Já si myslím že v datovém toku u Galaxie zakopaný pes nebude.....
Jak jsem psal tak v CZL jim to běhá cca kolem 4000kb/s a stejně to nestojí za nic..
Tam bude jiný problém
Man5on (661)|14.2.2008 13:21
pat01: No nemusí to bejt problém jen bitrate. V tom článku na Parabole píšou, že se odbavovací pracoviště přesouvá z HK do Prahy na Barrandov, možná maj pražáci lepší techniku ovlivňující výslednou kvalitu. Myslím si, že to kupujou v super kvalitě a pak to zprasej při zpracování, už jen tím že 16:9 ořežou po stranách na 4:3. Jen polemizuju, nevím jak ten celej proces vypadá.
losos (2977)|18.2.2008 19:24
Jaká je právě teď, to nevím. Ale mohu se vyjádřit k tomu, jaká byla kvalita v posledních dvou letech. Jedním slovem, byla MIZERNÁ ! Možná to šlo sledovat na CRT televizoru, ale určitě to bylo k nekoukání na plazmě. Také proto jsem předplatné zrušil poté, co jsem si pořídil plazmu. Co bylo platné, že tam dávali např. přímé přenosy z NHL, když z toho bolely oči...atd. Doufejme, že si z odlivu zákazníků vezmou ponaučení a něco vylepší tak, aby se na to dalo dívat.
Pitomec (10211)|20.2.2008 12:15
To je ovšem spíš problém té Plazmy, kterou neměls pořizovat na SD vysílání (když sama má HD rozlišení) 9-)
Man5on (661)|20.2.2008 12:46
[QUOTE=Pitomec;166440]To je ovšem spíš problém té Plazmy, kterou neměls pořizovat na SD vysílání (když sama má HD rozlišení) 9-)[/QUOTE]

No vono to je spíš tou Galaxií! Ta plazma/LCD to už jen zhorší svou velikostí obrazovky. Kdyby bylo CRT ve 42", tak to bude némlich stejný.
Pitomec (10211)|20.2.2008 13:01
Jasně, že kvalita GS nestojí za nic, ale když si to uživatel ještě umocní tím, že pořídí HD zobrazovač (přičemž snad dobře ví, že tady v reálu žádné HD vysílání není), tak je vina jen a pouze na něm.
Man5on (661)|20.2.2008 14:24
[QUOTE=Pitomec;166455]Jasně, že kvalita GS nestojí za nic, ale když si to uživatel ještě umocní tím, že pořídí HD zobrazovač (přičemž snad dobře ví, že tady v reálu žádné HD vysílání není), tak je vina jen a pouze na něm.[/QUOTE]

Pochopitelně, že pro HD rozlišení je taky nejlepší a nejideálnější HD signál, to bez debat. Jenže i kvalitní SD signál je pro HD panel vhodnej, kdyby včechno v SD vypadalo jako na ZDF a spol tak není co řešit a ani by po HD nikdo nevzdechnul. Je to jen a jen problém nekvalitního signálu.
Pitomec (10211)|20.2.2008 15:08
Viděls někdy ZDF na fullHD panelu? Já jo a žádná sláva. Rozhodně ne v tom smyslu, jako když tam pustíš záznam z BR. Prostě HD zobrazovač potřebuje HD signál a s SD signálem to bude vždycky stát za starou belu. Tam je nejlepší klasická vakuovka (CRT).
Man5on (661)|20.2.2008 15:20
Pitomec: Jenže HD kvalita co je na BD nikdy nebude v terestrálním ani v satelitním vysílání! Já jen chtěl říct, že pokud je dobrej SD signál, tak je jedno jestli máš plazmu nebo crt. Jestli ti ZDF (netvrdím že všechno co dávaj) připadá na HD televizi nic moc, tak pak nevím jaký máš nároky.
teplitz (251)|20.2.2008 16:09
[QUOTE=Pitomec;166475]Viděls někdy ZDF na fullHD panelu? Já jo a žádná sláva. Rozhodně ne v tom smyslu, jako když tam pustíš záznam z BR. Prostě HD zobrazovač potřebuje HD signál a s SD signálem to bude vždycky stát za starou belu. Tam je nejlepší klasická vakuovka (CRT).[/QUOTE]
To se nedá tak jednoznačně říci, dnešní LCD TV již slušně zobrazují SD signál a pokud je kvalitní, tak předčí CRT. Chce to dobře vybírat. I Kvalitní Full HD zobrazovač dokáže slušně zobrazit SD signál. Chtěl bych vidět 50" CRT, měl jsem 90cm CRT Thomson a rychle jsem se ho zbavil. 37cm CRT paráda, 51-63cm hodně slušné, 72-82cm slušné... a také je potřeba dobře vybrat. Kvalitní CRT nikdy nevtáhne do děje tak jako kvalitní LCD či Plazma. Dnešní LCD - zejména Samsung, mají hodně slušné podání černé a kontrastu, jiné zase lepší barevné podání atd. Chce to vidět více LCD-ček a potom teprve "hanit". Ano, u poměrně starších a méně kvalitních filmů, nemá CRT konkurenci, ale už je úplně jiná doba a takovýchto filmů je naštěstí méně. Proč si neužít /neprožít/ film na velké úhlopříčce /na 40" a více/ ve výborné kvalitě, když nám to doba i finance umožňují? LCD-čka už nestojí přes 100 tisíc jako dříve. Zážitek z filmu na velké TV je nesrovnatelný s porovnáním třeba jen s 72cm CRT. Tu hloubku obrazu s detaily nikdy na CRT neuvidíte. Bohatě stačí i DVD film abyste měli podobný zážitek jako v kině. Je jasné, že pro SD signál je lepší TV s HD-ready, ale kdo si chce užít Full HD kvalitu /PS3, Blu-ray.../, tak proč jim to nedopřát. Nepatřím k lidem ani zdaleka s průměrným platem, přesto jsem si LCD TV pořídil a nelituji toho /je to univerzální přístroj/. Vzpomeňte co stála ještě před 2 roky kvalitní CRT TV. Je potřeba také srovnávat velikosti úhlopříček, nejen technologie. Za sebe mohu směle říct, že kvalitní DVD film na kvalitním LCD /lépe HD-ready a pro větší zážitek velká úhlopříčka, alespoň 40"/ je mimořádná podívaná.
Bohužel je na trhu více jak 60% průměrných LCD TV, na které bude zřejmě jejich budoucí majitel po přechodu z CRT nadávat. Kdo se před výběrem LCD TV bude více zajímat o tom jakou technologii panelu daná TV má /záleží hodně i na elektronice/ a jaké jsou s danou TV zkušenosti, bude po koupi přinejmenším spokojen.
pat01 (249)|23.2.2008 13:58
[QUOTE=Man5on;165608]Chci se zeptat jestli máte někdo praktickou zkušenost s kvalitou Galaxie na CS linku?
Mám doma UPC direkt a Galaxie není žádná sláva, jenže je to zrovna jeden z mála programů, pro který UPC vůbec platím. Jelikož je tady vcelku kladně zmiňován CS link, kterej sem i viděl a je skutečně slušnej, tak by mě zajímalo jestli i Galaxie dokoupená sólo by měla taky lepší bitrate?[/QUOTE]

Tak dnes jestli Tě potěším tak jsem zavítal na Galaxii sport dávají Birmingham-Arsenal a jsem mile překvapenej jak se hooodně obrazově zlepšili.Jak jsem už psal datovej tok kolem 3 800 kb/s a museli ted v poslením týdnu udělat i další změny protože obraz opravdu už dobrej ostrej koukatelnej.
Na UPC je to samozřejmě o trochu horší tam to běhá kolem 1900kb/
V každým případě už to není mazanice ala Picasso je to koukatelný.
Musím Galaxii trochu pochválit ale trvalo jim to dost dlouho..
Man5on (661)|25.2.2008 07:39
[QUOTE=pat01;166859]Tak dnes jestli Tě potěším tak jsem zavítal na Galaxii sport dávají Birmingham-Arsenal a jsem mile překvapenej jak se hooodně obrazově zlepšili.Jak jsem už psal datovej tok kolem 3 800 kb/s a museli ted v poslením týdnu udělat i další změny protože obraz opravdu už dobrej ostrej koukatelnej.
Na UPC je to samozřejmě o trochu horší tam to běhá kolem 1900kb/
V každým případě už to není mazanice ala Picasso je to koukatelný.
Musím Galaxii trochu pochválit ale trvalo jim to dost dlouho..[/QUOTE]

Čéče, asi na tom něco bude, v sobotu sem koukal na ManU s NewU a obraz mě skutečně připadl lepší, je to teda furt podprůměr (na UPC), ale pokud je to na CS linku slušný, tak ještě chvilku vyčkám a pak do něj pudu.
Radoo (1302)|4.3.2008 22:33
není to úplně k tématu galaxie, ale malá ukázka CT2 cslink fotbalu
http://leteckaposta.cz/953175735
Man5on (661)|10.3.2008 09:52
[QUOTE=Radoo;168095]není to úplně k tématu galaxie, ale malá ukázka CT2 cslink fotbalu
http://leteckaposta.cz/953175735[/QUOTE]

Pustil sem si to na mojí plazmě a musím konstatovat paráda. Sice tam je ještě pár nežádoucích artefaktů, ale je to už hodně slušný, když to srovnám s fotbalem na ZDF, tak ten sice ještě pořád o kousek vede, ale tahle kvalita, kterou nabízí CS Link mě postačuje. Ještě kdyby se někomu podařilo "ripnout" kousek fotbalu z Galaxie.

Jinak Radoo, moc dík, do teď sem o CS Linku váhal, ale už sem rozhodlej. Jen ještě vybrat správnej STB, asi bych už šel do HD, chci na dvě karty (mám UPC direkt) a možná bych už chtěl i HDD. Asi sem dost náročnej, co?