Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Handan DVB-C STB CV-6000 DVR

Ivo Mašek (10205)|11.2.2008 08:09
Firma LICA s. r. o. začíná distribuovat nový set-top-box HANDAN CV-6000 Twin DVR a k dispozici ho bude mít během měsíce ledna.
Tento set-top-box má dva tunery pro zpracování až dvou DVB-C multiplexů současně, vestavěný pevný disk 160 GB (80 hodin záznamu), možnost zaznamenávat až čtyři programy současně a zároveň sledovat ještě další televizní programy.

Je také možné propojit set-top-box s počítačem přes USB a nahrát si na vestavěný pevný disk vlastní fotografie nebo hudbu a zálohovat na počítač nahrané filmy.

USB ovladače jsou určeny pro Windows XP, Windows 98 a Windows 2000.
Ovladač a aplikace pro nahrávání a manual: http://masek.ic.cz/Dvbc/dvbc1.html
---
foto použito ze serveru upczone
h06.jpg h07.jpg h05.jpg
Ivo Mašek (10205)|11.2.2008 19:53
[quote]
a s tím nahráváním na PC je to velmi, velmi jinak.

[/quote]
A co je na tom jinak? Přez USB kabel to jít musí. Je to běžná komunikace mezi dvěma zařízeními.
Ovšem ten přenos USB je tam predevsim pro import hudby a obrazku !!
Ivo Mašek (10205)|11.2.2008 20:23
[quote]tak je to takřka nemožné, formát je proprietární, šifrovaný, a téměř prakticky dále nepoužitelný.[/quote]
Ovladače a aplikaci pro PC jsi si stahnul?
Záměr výrobce je ten, aby jste si mohli nahrávat filmy z počítače do Handanu 6000. Uvnitř Handanu se nahrávky ukládají ve formátu *HAV.
Ivo Mašek (10205)|12.2.2008 06:43
Video formáty se samozřejmě dají převádět na jiné. Umí to např. VideoMach, což je audio/video editor a konvertor. VideoMach umí převést: AC3, AVI / DIVX / IVF, BAY, BMP / DIB, CINE, FLC / FLI, GIF, HAV , JPEG, MPA / MP2 / MP3, MPEG, OGG, PCX, PNG, PNM / PPM, RAS / SUN, RGB / SGI, TGA, TIFF, WAV, XPM.
Příloha_1 VideoMach.
Výrobce programu: http://www.gromada.com/videomach.html
Pln%FD%20n%E1hled.gif
Ivo Mašek (10205)|12.2.2008 10:26
Specifikace:

• Twin Tuner DVR (dvojitý tuner)
• Pevný disk 160 GB
• Vestavěný Conax dekodér
• PCMCI slot pro CAM modul
• Časový posun při nahrávání
• Foto album pro Vaše digitální fotografie
• Funkce Juke box
• Hledání kanálů : Network / Auto / Manual
• Podpora Teletextu: OSG & VBI
• Podpora titulků : DVB titulky / Teletext titulky
• Dolby AC3 digital výstup S/PDIF (koaxial)
• Přístupové zámky : zámek kanálu / zámek instalace / zámek set-top-boxu
• Možnost přepínání : 4:3 (Full, Center, Letter Box) / 16:9
• Časovač : zapnuto / vypnuto / režim Sleep / VCR časovač
• Možnost vytváření programových skupin: Favorite / Network / CAS / A-Z
• Nastavení hlasitosti po jednotlivé programy
• USB port, možnost propojení set-top-box s počítačem a nahrát si na vestavěný pevný disk vlastní filmy, fotografie nebo hudbu
• RS-232C pro SW upgrade

A/V výstupy

• S-Video výstup
• 1x Scart TV & RGB out
• 1x Scart VCR
• 1x S/PDIF koaxiální
• Analogové výstupy audio 2x Cinch a 1x Scart
• 1x RS232
• 1x USB, typ B
Ivo Mašek (10205)|12.2.2008 13:46
Takže od povolané osoby, která nové STB zkouší a testuje, jsem se dozvěděl, že VideoMach si se souborem *HAV, který vyleze z STB, neporadí.:-(
Přesná odpověď na můj dotaz:
[quote]VideoMach si s HAVem z DVR bohuzel neporadi, zkousel jsem to, zrejme se jedna o trochu odlisny format.
Pokud se chcete podivat ja vypada do "zakodovane" video prevedene do MPEG, tak muzte zde (velikost 75 MB), je to shot o DVR momentalne vysilany na kanalu UPC Express.
[COLOR=#0000ff]http://www.upczone.cz/download/DVR.mpg[/COLOR]

Jinak jsem i zkousel to vytazene video z DVR ve formatu HAV nahrat i zpet a DVR to zase bezproblemu prehral, takze to zrejme bude jisty druh kodovani.[/quote]
(forum UPCzone / odpověď od tamního admina)
------
Thread pročištěn od OT a ten vhozen do koše
Zdenda1942 (6)|23.2.2008 00:59
Stáhl jsem tyto ovladače http://masek.ic.cz/Dvbc/dvbc1.html spojil USB kabelem ale počítač Handan vůbec nevidí. Kde dělám chybu?Mohlo by to být 7m dlouhým USB kabelem?
Ivo Mašek (10205)|23.2.2008 11:08
[QUOTE]1) propojeni pres USB
a) instalace driveru USB a aplikace na upload a download z pristroje
- [COLOR=#0000ff]http://www.lica.cz/filedownload.htm?id=500&force=1[/COLOR]
- pouziti je jednoduchy staci vybrat file co chcem a vybrat misto kam to chcem
a dat upload .. bohuzel USB je verze 1.1 tzn to chvilku trva
b)software pro konvertovani HAV souboru HandanConv.exe
- [COLOR=#0000ff]http://rapidshare.com/files/87500760/HandanConv1.2Beta.zip.html[/COLOR]
- vyberete soubor HAV co chcete konvertovat a vyberete kam ho chcete ulozit
nejlepsi je vyexportovat to jako .TS (MPEG2 Transport stream file)
pak to lze prehrat pod XP ja pouzivam Media Player Classic a ffdShow kodek[/QUOTE]
Ten driver ze serveru Licy je stejný, jako driver z mého webu.
Mrkni sem., je to tam podrobněji popisováno:
http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=1659&postdays=0&postorder=asc&start=40
Zdenda1942 (6)|23.2.2008 12:43
Mám ovladač nainstalován, dokonce i program Handan USB Downloader píše že je připojen ale v PC pořád není.V tento počítač by se snad měl objevit. Nevím co dál jak ho tam dostat.Jak můžu dát upload když handan vůbec nevidím.
Ivo Mašek (10205)|23.2.2008 15:17
Máš povolené USB v BIOSu?
Zdenda1942 (6)|23.2.2008 18:46
V biosu nevím kde to je,jestli je to ACPI 2 tak to je vyplé.Ale povolené by mělo být, když HANDAN USB Downloader píše že je připojen.
Ivo Mašek (10205)|23.2.2008 18:54
V BIOSu na PC musí být nějaká složka USB Configuration. Ty musíš nastavit "enabled" (nesmí být disabled) OS potom pozná nové zařízení (tuším USB hub, nebo tak nějak) a tam klikneš na ANO. myslím, že k tomu bude potřeba instalační CD pro WIN. (ale to si už nejsem jistý)
A v ovládacích panelech / system, tam kde máš veškerý hardware, tam by jsi měl vidět USB zařízení.
Zdenda1942 (6)|23.2.2008 19:15
Ve správci zařízení je vidět mezi kořenovými rozbočovači USB i HD USB STB, to si myslím že je to ten HANDAN.Zajímavé je že po připojení set top boxu, HANDAN USB Downloader se připojí až po restartu PC.
Ivo Mašek (10205)|23.2.2008 19:17
[quote=Zdenda1942;166919]Ve správci zařízení je vidět mezi kořenovými rozbočovači USB i HD USB STB, to si myslím že je to ten HANDAN[/quote]
Ano, Windowsy vidí přes USB set-top-box. takže tohle je v pořádku.
Zdenda1942 (6)|23.2.2008 19:31
No jo, ale v Tento počítač tam není.Prosím jak ho tam dostat,aby šlo nahrávat?
Ivo Mašek (10205)|23.2.2008 19:38
No já si myslím, že by jsi přes DO měl navolit nějakou příslušnou volbu, kterou by jsi viděl na obrazovce TV a tam zadával příkazy.
Podrobnosti ti k tomu neřeknu, protože já mám ještě ten "starý" STB - ta novinka k nám na maloměsto ještě nedorazila. proto jsem ti dával odkaz na forum UPC, kde to již řeší a funguje to.
Zdenda1942 (6)|24.2.2008 11:19
Na STB nic takového není. Zkoušel jsem do STB Nahrát Fotky,ani to se nepodařilo. Dokud nebude vidět STB v Tento počítač, tak to nepůjde.
zekor (2)|26.2.2008 21:25
[QUOTE=Zdenda1942;166823]Stáhl jsem tyto ovladače http://masek.ic.cz/Dvbc/dvbc1.html spojil USB kabelem ale počítač Handan vůbec nevidí. Kde dělám chybu?Mohlo by to být 7m dlouhým USB kabelem?[/QUOTE]
Opravdu je chyba v délce kabelu, maximální délka je 5 m. Možná by Vám pomohlo zařadit mezi kabely USB hub, předpokládám, že máte dva spojené. Ale jsou to samozřejmě další náklady. Více najdete na http://cs.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus
zekor (2)|26.2.2008 21:32
[QUOTE=Zdenda1942;167028]Na STB nic takového není. Zkoušel jsem do STB Nahrát Fotky,ani to se nepodařilo. Dokud nebude vidět STB v Tento počítač, tak to nepůjde.[/QUOTE]

Ve složce Tento počítač STB neuvidíte. Musíte si použít již zmiňovaný Handan USB Downloader. STB se bohužel nechová jako disk. Když jsem to poprvé připojil a neměl jsem nainstalovaný Downloader, nabídly mi XP, že můžu synchronizovat přes Windows Media Player. Takže pokud STB vidíte ve Správci zařízení mezi kořenovými rozbočovači USB, tak s ním můžete komunikovat. Ale přes 7 m dlouhý kabel nejspíš bude docházet k chybám v komunikaci.
imported_rado (4)|8.3.2008 23:12
Mám taky Handan DVB-C STB CV-6000 DVR. Spojení je možné jen při zapnutém STB. USB kabel nesmí být delší jak 1,5 metru (viz specifikace usb 1.1) , lze zapojit i přes fileserver do domácí sítě. Musí se naistalovat software a ovladač SWLoader_V100.zip http://www.lica.cz/filedownload.htm?id=500&force=1, ve windows musí být povolena služba : "Služba Windows RPC" a "Sdílení souborů a tiskáren v sítích Microsoft" a tyto služby se musí také povolit ve firewallu. Pak stačí už jen zapnout STB a spustit "USB downloader.exe". Připojení signalizuje ve status: STB connected. Na download fotek, mp3 a firmware do STB slouží okno č.1 obr.:https://www.tvfreak.cz/forum/attachment.php?attachmentid=2262&stc=1&d=1205009475, Nahrávat lze po jednom souboru, možnost pojmenovat a zařadit do alba. Na upload z STB slouží okno č.2 obr.:https://www.tvfreak.cz/forum/attachment.php?attachmentid=2261&stc=1&d=1205009276, do PC se natáhne soubor s příponou "(číslo).hav" - zde odkazy na dekodery - http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=1659&postdays=0&postorder=asc&start=40.
Příjmač Handan DVB-C STB CV-6000 DVR Dual bych po měsíčním provozu zhodnotil jako zdařilý přístroj střední třídy. Až na malý nedostek ve firmwaru - pojmenovávání souborů jde jen pozpátku zprava do leva, při pokusu psát názvy normálně z leva do prava se přístroj sekne a musí se restartovat.

Na konverzi z (číslo).hav do .ts má program HavToTs minimum chyb, kdežto program HandanConv v.1.2 jich dělá požehnaně a je prakticky nepoužitelný.
http://web.telia.com/~u13125598/utils/
capture_08032008_213201.jpg capture_08032008_214443.jpg
pokyjar (3)|18.3.2008 23:03
Z Handan DVB-C STB CV-6000 DVR mám také problém. Nahrál jsem si "LA_usb_downloader_v1.2.0", na instaloval a stejně to nepomohlo. Po zapnutí set-top-boxu se ve správci zařízení obějeví pouze "Nové zaříní - USB Devices", jinak o něm PC nevý. Co s tím?
imported_rado (4)|20.3.2008 20:48
[QUOTE=pokyjar;169702]Z Handan DVB-C STB CV-6000 DVR mám také problém. Nahrál jsem si "LA_usb_downloader_v1.2.0", na instaloval a stejně to nepomohlo. Po zapnutí set-top-boxu se ve správci zařízení obějeví pouze "Nové zaříní - USB Devices", jinak o něm PC nevý. Co s tím?[/QUOTE]

PROMIŇ, ale zajdi si na oční, pro silnější brýle a přečti si předcházející příspěvky.
pokyjar (3)|22.3.2008 14:10
Než jsem napsal svůj příspěvek tak jsem si to vše přečetl a snažil jednat podle rad žel bez efektu. Možná je to tím, že jsem podstatně staršího data a s PC nemám příliš velké zkušenosti. Tak se omlouvám.
imported_rado (4)|22.3.2008 15:14
[QUOTE=pokyjar;170069]Než jsem napsal svůj příspěvek tak jsem si to vše přečetl a snažil jednat podle rad žel bez efektu. Možná je to tím, že jsem podstatně staršího data a s PC nemám příliš velké zkušenosti. Tak se omlouvám.[/QUOTE]

Ještě jednou! Nahrávání do PC jde jen přes speciální program "USB downloader.exe", který se nainstaloval z "LA_usb_downloader_v1.2.0". Ten musíš spustit. PC nic memůže vědět formát disku v DVB-C je jiný a tudíž se v PC disk neukáže, ten disk se připojí jen a jen v tom programu. Prohlédni si obrázky toho programu viz výše. Ps: Jsem asi určitě jěště staršího data a samouk.
pokyjar (3)|24.3.2008 11:03
Asi jsme si nerozumněli,já ten program mám. Stáhl jsem si ho,nainstaloval,spustil,zapnul DVB-C a situace je pořád stejná v kolonce "status" je "STB not Connected". Přístroj je připojen přímo k PC originál kabelem (1,5 m). Jednal jsem podle tvých rad z"9.3.08". Výsledek je stejný "stav:STB nepřipojen".
Jardabr (6)|4.5.2008 06:03
Zdravím,
chci se zeptat, jde přez Scart (nebo jinak) nahrávat do DVR z VCR, nebo jiného AV zdroje?
JU (6)|5.5.2008 12:34
[QUOTE=Jardabr;175780]Zdravím,
chci se zeptat, jde přez Scart (nebo jinak) nahrávat do DVR z VCR, nebo jiného AV zdroje?[/QUOTE]

předpokládám, že pro uvedené slouží scart označený jako VCR SCART (viz cz manuál str.13)
Jardabr (6)|20.5.2008 10:25
Scart mám připojený, ale kde nastavit při nahrávání na HDD vstup ze Scartu a ne ze seznamu naladěných kanálů?
petrsv (18)|22.5.2008 07:27
[QUOTE=Jardabr;175780]Zdravím,
chci se zeptat, jde přez Scart (nebo jinak) nahrávat do DVR z VCR, nebo jiného AV zdroje?[/QUOTE]
Bohužel to takhle nefunguje, nahrávat lze pouze z DVB-C signálu. Scart VCR slouží pouze k propojení STB s VCR (DVD, DVD REC).
Pokud se na pin 8 scartu VCR objeví napětí z jiného zařízení, tak se uvnitř "propojí" scarty VCR a TV a obraz z jiného zařízení je vidět na TV

Petr
JU (6)|1.6.2008 19:12
[QUOTE=imported_rado;168617]Mám taky Handan DVB-C STB CV-6000 DVR. Spojení je možné jen při zapnutém STB. USB kabel nesmí být delší jak 1,5 metru (viz specifikace usb 1.1) , lze zapojit i přes fileserver do domácí sítě.[/QUOTE]
Mohl byste prosím trochu rozvést výše uvedenou myšlenku. Zkoušel jste to? Obávám se, že když se disk DVR nechová jako standardní USB zařízení, ani fileserver jej "neuvidí"
Kopejda (1)|3.6.2008 11:04
Zdravím, jsem trošku na tohle lempl ale chtěl bych se zeptat... Z Handana vsechno v pohodě vytáhnu;) Fotky a mp3 do něj taky v pohodě dám... Ale za boha prostě nevim jak do něj nahrát filmek z pc. Poradí někdo? On mi ten videosoubor ubec nevidí nebo mi to zase napíše full hd ale ten mám uplně prázdnej. Díky
MIBAT (1)|5.6.2008 11:03
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na nějaký program na stahování ze set-top-boxu od UPC. Stáhnul jsem si nabízený program který lze stáhnout z www. Pár dní jsem si stahoval filmy z boxu do PC. Jednoho krásného dne se mi na obrazovce TV zobrazila hláška na aktualizaci SW tak jsem dal Ok. A od té doby nelze pomocí uvedeného souboru stahovat z boxu. Neb lze stáhnout pouze ty volně dostupné 4 kanály. Ostatní soubory nahrané z placených stanic ten program nepřečte. takže pozor na update firmware!!!!!!!!. Díky za radu.
JU (6)|28.6.2008 12:30
[QUOTE=Kopejda;179914]Zdravím, jsem trošku na tohle lempl ale chtěl bych se zeptat... Z Handana vsechno v pohodě vytáhnu;) Fotky a mp3 do něj taky v pohodě dám... Ale za boha prostě nevim jak do něj nahrát filmek z pc. Poradí někdo? On mi ten videosoubor ubec nevidí nebo mi to zase napíše full hd ale ten mám uplně prázdnej. Díky[/QUOTE]

otázka je, v jakém formátu je film, který snažíte nahrát do DVR, ten zvládá jen mpeg2
roman111222 (1)|4.7.2008 19:13
mam stejny problem, v softwaru mam porad stb not conected a zadne nahravky tedy nevidim
pepino0426 (1)|17.7.2008 15:31
Zdravim,
pekne vela problemikov s tymto STB.... Ja prispejem dalsim: filmy, kt mam nahrane v STB na HDD sice v aplikacii USB down vidim, no i ked si oznacim miesto, kam ich chcem uploadnut a stlacim upload, tak mi aplikacia vyhlasi chybu v zmysle UPLOAD FAIL.. - tyka sa to suborov, ktore maju predponu CAS, napr. CAS - Zahadna diagnoza, subory, ktore maju predponu FTA, funguju (zavratnou rychlostou). Smola je, ze FTA mam iba jeden subor... Vdaka za odpoved - i mailom /masiar.peter@gmail.com/.
alibech (4)|29.7.2008 22:36
Vidím, že jsme všichni postižení stejným problémem.Najde se už konečně někdo, kdo zná řešení a uvede ho v lidské řeči? Mám stažený USB dowload, pro stahování z STB, při jeho instalaci je vyžadován software na dvd, nebo odpovídající software prý dosažitelný na stránkách internetu. Přes veškeré urgence v zák. centru UPC, se mi stránku, kde je software ke stažení nepodařilo získat. Jsem 30 ročník a PC není zrovna můj nejlepší kámoš. Najde se někdo, kdo mi pomůže rozběhat vstup do STB a použít jej jak se vytahuje jeho manuál ? Odpověď za kterou předem děkuji "alibech@seznam.cz"
artam (1147)|30.7.2008 08:13
pepino0426:
Ta zahadna diagnoza bude asi tym, ze FTA su nahravky z volne vysielanych (nekodovanych) stanic a CAS su nahravky z kodovanych (t.j. na ktore potrebujes dekod. karttu) a zrejme vyrobca STB urcil, ze tie kodovane neopustia pristroj.
Ivo Mašek (10205)|30.7.2008 18:47
[quote=alibech;186156]Vidím, že jsme všichni postižení stejným problémem.Najde se už konečně někdo, kdo zná řešení a uvede ho v lidské řeči? Mám stažený USB dowload, pro stahování z STB, při jeho instalaci je vyžadován software na dvd, nebo odpovídající software prý dosažitelný na stránkách internetu. Přes veškeré urgence v zák. centru UPC, se mi stránku, kde je software ke stažení nepodařilo získat. Jsem 30 ročník a PC není zrovna můj nejlepší kámoš. Najde se někdo, kdo mi pomůže rozběhat vstup do STB a použít jej jak se vytahuje jeho manuál ? Odpověď za kterou předem děkuji "alibech@seznam.cz"[/quote]
Nevím, zda jsem vás dobře pochopil. Jediné, co mohu pro vás udělat, je vás odkázat na tyto stránky:
http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=1820
alibech (4)|31.7.2008 13:40
Dík za berličku, určitě ji využiji. Alibech Pokud se mi akttivace podaří ozvu se. Ještě jednou dík.
JaraP (1)|2.8.2008 17:57
ahoj, mám tento problém s převodem formátu z hav na ts:

Příslušný soubor jsem přes USB downloader stáhnul do PC, ale nemůžu ho převést na ts.
Zkoušel jsem to programem HavToTs, a to v příkazovém řádku dle návodu, následně i asociací, jak byla popsána 2. možnost. Vždy mi jen problikne černé okno a nic se neděje. Problém bude asi ve velikosti souboru. zkusil jsem převést minutový šot (něco přes 20MB) a bez problémů. Ten 5,5GB soubor mi ale nejde (místa na disku mám něco přes 7GB).
Nevíte, jak převést takto velký soubor?
Děkuju
alibech (4)|3.8.2008 09:03
[QUOTE=Ivo Mašek;186224]Nevím, zda jsem vás dobře pochopil. Jediné, co mohu pro vás udělat, je vás odkázat na tyto stránky:
http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=1820[/QUOTE]
Pochopil jste mne velmi dobře a vaše rada vyřešila problém. Už to chodí, jenom já mám trochu potíží s příkazovým řádkem. Dokonce ani délka kabelu není na závadu. Můj je 7m dlouhý a má 5 USB spojky. možná, že trochu zpomaluje converzi z HAV do OTS. Jsem Vám zavázán a doporučuji všem, aby si tuto stránku bedlivě prostudovali. Určitě budou mít úspěch. Ještě podotýkám, že můj operační system jssou Windows XP. Vám pane Mašku vřelé díky. Alibech.
alibech (4)|3.8.2008 09:05
[QUOTE=alibech;186469]Pochopil jste mne velmi dobře a vaše rada vyřešila problém. Už to chodí, jenom já mám trochu potíží s příkazovým řádkem. Dokonce ani délka kabelu není na závadu. Můj je 7m dlouhý a má 5 USB spojky. možná, že trochu zpomaluje converzi z HAV do OTS. Jsem Vám zavázán a doporučuji všem, aby si tuto stránku bedlivě prostudovali. Určitě budou mít úspěch. Ještě podotýkám, že můj operační system jssou Windows XP. Vám pane Mašku vřelé díky. Alibech.[/QUOTE] Opravuji, ty spojky na kabelu jsou jen 2.
stareksoft (3)|9.8.2008 18:12
Zdravim. Tak jsem se podlouhých experimentem stal zběhlým nahrávačem pořadů na DVD z UPC DVR díky vašemu a UPC fóru.
Rád bych se podělil o zkušenosti pro ty co narazí na podobný problém jako já.

* Skladba programů - USB Downloader, HavToTS, ProjektX (Demux), Mpeg2Schnitt (sestřih), InfoEdit (mux).
* Když sem se pokošel připojit HDD přímo do PC narazil jsem na problém (již zmiňovaný) jiného (pravděpodobně) souborového systému (jeho modifikovaného bratřička) od UPC a nemožnost jej přes někdy dřív zmiňovaný program stahnout do PC a tudíž jedu přes USB 1.1 což je značně časově náročné.
* S tím souvisí problém s kopírováním. Jak již bylo zmiňováno, lze stahovat do PC jen soubory FTA (ostatní jsou kódované) ale i u těch jsem měl problémy a psalo mi to uprostřed stahovaní "fail". Inů vyměnil jsem USB kabel (po dlohém bádání) za 1,8m ProfiGold Bendrich a hle veškeré trable s kopírováním ustali (původní 5m obyč kabel tudíž byl nestabilní).
* Zasadní problém vidím v firmware DVRka. Když se stahne jeden soubor do PC, další již nelze nahrát, dokonce nejde ani nahrávat pořad z TV. Přístroj se musí vypnout a zapnout (tedy restartovat) Následně se dá pokračovat ve stahovaní do PC či nahrávat pořad z TV.

??? !!!!
Největší problém (dosud mnou nevyřešený) je duální vysílání televize Nova. Po vytvoření DVD je v levém kanálu český dabing a v pravém originální znění. Zaobíral jsem se tím už dlouho, našel jsem editor kterým soubor mp2 otevřu a dokážu levý kanál překopírovat i do pravého, ale už jsem nenašel program, který by mě upravený zvuk uložil do formátu mp2, respektive formátu který by schroustnul InfoEdit.
Pokud někde tento problém již vyřešil, prosím dejte vědět, rád bych měl Modrou lagunu a Návrat do Modré laguny na DVD. Moc děkuji.
??? !!!
stareksoft (3)|9.8.2008 19:36
Tak už znám odpověď na poslední překážku kterou jsem měl.
Duální zvuk z Novy se dá vyřešit programem "Mpeg Video Wizard DVD". Ten umožní zkopírovat jeden kanál do druhého. Navíc tam korektně fungují kapitoly, které mi v InfoEdit nefugovali.
O řešení jsem se dočetl na https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=13380 (díky)
Ivo Mašek (10205)|9.8.2008 20:03
Díky za přínosné info. :)
Johny Akbuk (188)|19.10.2008 09:05
Mám jednoduchou otázečku. Zobrazuje tento recordér na displeji při vypnutém stavu čas a pokud ano, je přesný (řízený teletextem) ?
Díky, Johny A.
stareksoft (3)|19.10.2008 17:08
Ano, při vypnutém stavu ukazuje čas.
Řekl bych že není řízený telextem, ale nějakým UPC digi synchronizačním signálem.
Přesný tedy je.
penguin01 (2)|28.10.2008 20:45
Tip jak nahrávat FTV i CAS programy:

Jestliže máte nahrané filmy v DVR z kanálů označených CAS a štve vás, že je nemůžete dostat ze STB do PC pomocí USB kabelu nebo jestli vás štve neustálé předělávání .hav filmů do nějakého rozumného formátu, pak je zde návod jak si ušetřit trochu času a nervů:

Budete potřebovat:
- settopbox a počítač s tv kartou nebo grafickou kartou s tv vstupem (cinch,scart nebo S-video)

Postup:
- Připojte settopbox pomocí odpovídajících kabelů k počítači. (podobně jako připojujete televizi nebo video)
- V PC zvolte TV vstup AV (resp. S-video) a spusťte nahrávání. (platí pro TV karty, jak je to jinde, nevím)
- Na settopboxu pusťte přehrávání uloženého videa.
- Toť vše.
- Pro vytvoření DVD doporučuji již zmiňovaný Womble MPEG video wizard DVD

Výhody:
- O něco kratší doba strávená přenosem filmu ze STB do PC (hodinový film: USB->1,25hod karta->1hod)
- Možnost nahrávat i z CAS programů
- Uložení filmu ve formátu .mpeg, .avi, atd. dle výběru uživatele a možnostech karty
- Lepší kvalita filmů než po převodu filmu z .hav do .ts pomocí doporučeného programu (havtots)
- Je úplně jedno co máte za firmware

Nevýhody:
- Nelze zároveň sledovat TV a nahrávat film do PC
- Pořízení TV karty (cca 1000,-)
Pitomec (10211)|28.10.2008 21:50
To je sice zajímavá myšlenka, ale jaksi s převodem digitál>>analog>>digitál, takže poněkud o ničem, zvlášť proto, že ten analogový signál bude digitalizovat nějaká shitoidní karta za pár šupů, navíc s nutností SW encódování (místo HW). To už je lepší si ony filmy někde sehnat na DVD...
penguin01 (2)|29.10.2008 14:07
Samozřejmě netvrdím, že je to ideální způsob. Je to jen určitý tip, jak ty filmy nahrát na DVD. Mě osobně kvalita takto nahraného filmu přijde naprosto dostačující. Rozhodně není vidět rozdíl mezi filmem nahraným v DVR a puštěným přímo z něj a filmem převedeným na DVD tímto způsobem. Kartu mám v notebooku od fy. Lifeview, což žádný supervýrobek není a i přes to vše funguje v pohodě.