Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Software na naladenie družíc

madamare (2)|9.11.2004 23:23
Existuje prosím Vás nejaký soft na naladenie signálu z družíc, ktorý by pri otáčaní-nastavovaní paraboly ukazoval nielen silu signálu ale aj názov práve zachytenej družice?( mám kartu Skystar2) Mám multifeed z dvoma LNB a nejak sa mi nedarí nadstzaviť družice cez základný soft od technotrendu. Viete poradiť?
pavelpt (2713)|10.11.2004 10:29
Postup bys měl zvolit opačný, stanovit si cíl a ten se pokusit splnit a ne něco najít a pak se ptát na pomůcku, která by ti zjistila, co jsi vlastně našel.

1.Stanovit družici, kterou chci přijímat např. na levý LNB (nenapsal jsi jakou máš kombinaci) nebo na pravý a být si jistý, že je zrovna tento nastaven na příjem.
2.Nainstalovat ProgFinder na PC, nastavit na požadovanou frekvanci požadovaného satelitu, zapnout akustickou signalizaci a pomalu,pomalu,pomalu točit parabolou.

Je samozřejmě, že musíš mít alespoň trochu přehled, kde je jih a tak.

Na specializovaných forech je spousta návodů, doporučuji začít tam.
Takže Progfinder.
feedjo (87)|11.11.2004 12:00
Neviem ci existuje utilitka ktora ti zisti co si nasiel. Uz len preto, ze rovnake frekvencie, transpodery a dokonca aj niektore rovnake programy mozu byt na roznych druziciach.

Takze ako pise pavelpt - Najprv musis vediet co hladas a potom to najst.
madamare (2)|11.11.2004 15:21
Ďakujem vám obom za odpoveď. Ten program čo si mi navrhol použiť je zaujimavý a tak trochu mi aj pomohol, ale na nejaké jemné ladenie je viac menej nepoužiteľný-má strašne dlhú odozvu. Je škoda že niečo také neexistuje,iste mi dáte za pravdu že je jednoduchšie nájsť akýkoľvek satelit a potom už nie je problém doladiť na nejaký ďalší v jeho blízkosti. Vačšinou som to riešil pripojením analógu a naladil som to tak.Bolo to neporovnatelnejšie jednoduchšie ako teraz na digitále ktorý vyžaduje omnoho väčšiu presnosť. len tak na okraj. Ako postupujete vy pri ladení???
pavelpt (2713)|11.11.2004 15:59
Jih + - vlastní poloha a máš Astru nebo HotBird jako nejvyšší bod .....
feedjo (87)|11.11.2004 16:24
no na analogu je to jednoduhsie preto, ze na TV vidis obraz alebo sum prakticky "online". Pri digitale je treba jemne pohnut a pockat, pripadne ak ladis cez ProgDVB tak je lepsie po kazdom pohybe aj refreshnut..
Inak ja mam motor a teda zaklad je kvalitna montaz a potom uz to bezi samo - nastavit elevaciu a deklinaciu podla navodu, namontovat, nasmerovat na juh na nulovej pozicii, pripadne podla svojej pozicie nasmerovat motor na astru a jemne doladit. Potom uz najdes vsetko..
Ak nemas motor a hladas krajne pozicie treba dat pozor aj na to, ze musis opisat orbit, takze nestaci zmenit len smer (azimut) paraboly ale aj elevaciu a polarizaciu. Pri druziciach ktore mame "nad hlavou" si vystacis aj so zmenou azimutu.