Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prijem DVB-T

acizek (66)|7.2.2008 10:35
ahoj vsichni,
mam nove plazmu Panasonic a ta ma integrovany DVB-T receiver. kdyz si k tomu chci koupit antenu, pres jaky konektor ji mam k TV pripojit?
do klasicke antenni zastrcky mam zapojenou kabelovku, nicmene ta bohuzel tady v Madarsku vysila analog, a tak bych chtel zkusit chytnout zakladni madarske programy pres digital.
diky, A.
Ivo Mašek (10205)|7.2.2008 10:50
1) vyndat ze zástrčky koax od kabelovky, zasunout koax od anteny a přijímat digitál.
2) sehnat si slučovač, do něj zapojit koax z kabelovky a z anteny, a přijímat obojí (na TV po přepnutí na DVB-T sledovat digitál, po přepnutí na analog sledovat analaog)
acizek (66)|7.2.2008 11:39
diky, muzes doporucit nejaky slucovac? nebudou ty signaly problemove tim, ze pujdou z jednoho slucovace?
Ivo Mašek (10205)|7.2.2008 11:46
Problémové by býti neměly. Já např. chytám kabelovku, kde je část pořadů v analogu a část v digitálu. A právě na ovladači té televize (u mě STB - ty ho máš vkomponvaný do TV) si určím, zda chci, aby TV přijímala digitál, nebo analog.
Já používám trojrozbočovač (mám trochu více přístrojů), a to ten nejobyčejnější (mám ovšem kvalitní a dostatečně silný signál). Slučovač by měl potom být co nejjednodušší, aby zbytečně "neužíral" na síle signálu. Měl by být běžně k dostání v prodejnách s TV technikou, a to i v maďarských obchodech.
acizek (66)|7.2.2008 11:49
dekuji!!!
Pitomec (10211)|7.2.2008 20:33
Sloučit kabelovku s pozemní anténou může být někdy dost problém, protože frekvence se vzájemně překrývají, nehledě na úrovně signálů, jenž se mohou lišit.

IM: Digitální kabelovku ale nechytneš na integrovaný DVB-T tuner (a i kdyby byl ten integrovaný tuner DVB-C, tak v kabelovce je nekódovaných jenom pár programů). To jenom, že tvůj příspěvek zněl trochu zavádějícím způsobem :-)
Ivo Mašek (10205)|7.2.2008 21:10
[QUOTE]
IM: Digitální kabelovku ale nechytneš na integrovaný DVB-T tuner (a i kdyby byl ten integrovaný tuner DVB-C, tak v kabelovce je nekódovaných jenom pár programů). To jenom, že tvůj příspěvek zněl trochu zavádějícím
[/QUOTE]
Samozřejmě, musel by to být integrovaný DVB-C (např. v Německu jsou takové TV k mání, u nás by byly zbytečné). Já pouze uvedl příklad.
Tazatel bude chytat DVB-T a má v TV integrován DVB-T. Takže tím sloučením to musí chodit, protože musí mít na TV nějaký přepínač pro digitál a analog. Pokud se někde překrývají frekvence, tak to samozřejmě potom bude problém, který v domácích podmínkách lze vyřešit přesunutím koaxu (buď jeden, nebo druhý), a tím vyloučení slučovače.
acizek (66)|8.2.2008 09:05
presne tak, na ovladaci je prepnuti na analog nebo digital TV, v digitalu tady ale vysilaji jen par stanic (zlata CR, jeste si stezujte!), takze budu porad potrebovat 2 koaxy do TV.
Ivo Mašek (10205)|8.2.2008 09:42
Udělej to jak jsem ti napsal s tím slučovačem.
A pokud budeš mít nějaké programy na stejné frekvenci (jak psal Pitomec), tak potom si holt musíš ten příslušný koax vyndat ze slučovače, a zapojit ho přímo do TV. (existují "blbinky" na překonvertování frekvencí, ale to není laciné a pro klasické koukání je to i zbytečné)