Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém se zvukem při převodu videa A/D

rtuhy (2)|6.2.2008 21:50
Převádím starší analogové nahrávky z kamery VHS-C přes A/D převodník miniDV kamery Canon do PC. Propojení z Panasonic kamery VHS-C je přes (1xcinch VIDEO + 1xAUDIO (kamera má pouze jeden cinch audio, tedy mono) na druhé straně kabelu jde do kamery miniDV konektor jack (stereo-trojitý). Funkce zdířky kamery miniDV se v menu přepne buď jako AV nebo sluchátka. Z miniDV kamery jde signál dále do PC přes rozhraní 1394 fireware.Obrazová část je bez problémů, ale zvuk po přenesení do Pinnacle Studio 10 hraje pouze v jednom reproduktoru. Po vypálení na DVD a přehrání v PC hraje stále pouze jeden reproduktor. Pokud DVD přehrávám v DVD přehrávači hrají oba reproduktory (což je správně). Kde dělám chybu.Prosím poraďte mi proč v PC hraje pouze jeden repro.Děkuji za radu
sklima (14)|7.2.2008 21:23
No jo, ale on píše že do kamery mu jde stereojack a jestli jsem to dobře pochopil tak přes něj jde i obraz i zvuk.
Pitomec (10211)|7.2.2008 21:50
MiniDV kameru v mono provedení jsem ještě neviděl... Takže ten jack je video + stereoaudio a na druhé straně jsou 3 cinche (žlutý na video, bílý na audio L kanál a červený na audio P kanál).
marek62 (168)|8.2.2008 10:35
To bude muset asi prebastlit toho jacka a propajet ty kanaly. Anebo ten chybejici kanal nahradit v editoru.
rtuhy (2)|11.2.2008 15:10
Všem děkuji za ochotu poradit. Nakonec to vyřešila redukce za 10,-Kč z PT elektro (1xcinch-on---2xcinch-ona), která mono zvuk z VHC kamery rozdělí do dvou kanálů a společně s obrazem přes jack do MiniDV kamery. Díky