Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nova v tichosti vypnula vysoké rozlišení!

Ivo Mašek (10205)|4.2.2008 07:36
[QUOTE]O půlnoci z 31. ledna na 1. února letošního roku byl HD signál Novy zcela odpojen.[/QUOTE]
[QUOTE]
Nova tak ze satelitu zmizela doslova jako pára na hrncem: nedočkali jsme se žádné tiskové zprávy (přestože při zahájení HD vysílání přes satelit tisková zpráva vydána byla), redakce Digitálně.cz se nedočkala ani oficiálního vyjádření. Podle zákulisních informací je za ukončením vysílání je nedohoda provozovatele televize Nova a společností T-System Pragonet kvůli ceně za pronájem přenosové kapacity satelitního okruhu. Součástí jednání byly také hovory o přechodu na řádné HD satelitní vysílání (které mělo startovat právě 1. února), cenové podmínky byly nastaveny standardně: v ničem se tedy neměly odlišovat od ceny, které platí konkurenční stanice v paketu CS Link obsažené.
S největší pravděpodobností to znamená konec českého HD obsahu na družici Astra 1E (23,5°E). Po Nově zde zbyla volná přenosová kapacita 6 Mb/s, která je určena pro případné nové televizní stanice, nikoli pro rozšíření kvality stanic současných ani pro Novu, pokud by se její názor změnil.
[/QUOTE]
http://digitalne.centrum.cz/cz/clanky/art_1857/nova-v-tichosti-vypnula-vysoke-rozliseni.aspx
blueant (820)|4.2.2008 10:31
SS2CZ (874)|5.2.2008 09:59
Mě vadí spíš toto:
volná kapacita o velikost cca 6 MBit/s. Tento prostor neposlouží pro vylepšení technické kvality stávajících programů, nýbrž pro případné nové televize, které se rozhodnou vysílat přes satelit a zvolí si platformu CS Link.
A pobavilo mě toto:
Dokonce nás tak předstihla i Albánie, kde součástí placené televize se vysílají již 2 programy v high-definition-TV.
blueant (820)|5.2.2008 10:21
[QUOTE=SS2CZ;164498]
A pobavilo mě toto:
Dokonce nás tak předstihla i Albánie, kde součástí placené televize se vysílají již 2 programy v high-definition-TV.[/QUOTE]

No a co z toho maju ? Tak ako aj u nas uz vidim ako si ludia kvoli jednemu programu kupuju HDTV boxy.

Pokial nebudu tieto boxy za rozumnu cenu a vsetky kanaly v HDTV tak to pre vacsinu ludi nema absolutne zmysel. - hlavne ked vacsina to pozera na CRT a aj to vacsinou 55 cm.
SS2CZ (874)|5.2.2008 10:43
[quote=blueant;164501]No a co z toho maju ? Tak ako aj u nas uz vidim ako si ludia kvoli jednemu programu kupuju HDTV boxy.

Pokial nebudu tieto boxy za rozumnu cenu a vsetky kanaly v HDTV tak to pre vacsinu ludi nema absolutne zmysel. - hlavne ked vacsina to pozera na CRT a aj to vacsinou 55 cm.[/quote]

Nesmíš srovnávat SK s CZ. Vy budete asi poslední a s oranžovým kolečkem v obraze.:-E :-E
blueant (820)|5.2.2008 10:57
[QUOTE=SS2CZ;164505]Nesmíš srovnávat SK s CZ. Vy budete asi poslední a s oranžovým kolečkem v obraze.:-E :-E[/QUOTE]

NJ az na to ze je mi to jedno ako aj tym albancom.

(ale platit za to my budeme uz EUROm :D )
SS2CZ (874)|5.2.2008 11:01
My zase siláckou korunou.:D