Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kterou?

stayman (12393)|3.2.2008 20:21
Z tych 1/6", co si spomenul, bude urcite vyliezat kvalitka :D
jibarr (792)|3.2.2008 20:23
.........jenom kvalitní záznam a kvalitní fotky......
V tom případě žádnou z těchto. V první řadě je potřeba si zvolit druh záznamu. To se odvíjí jak moc se chceš zabívat zpracováváním a způsobem použití. Pak je potřeba se podívat na velikost čipu. To je jeden z hlavních parametrů pro kvalitu záznamu. Výše uvedené kamery mají velikost 1/6. Takže v interiérech z toho bude pořad pro ženy - tj. zrnění. Rozumná velikost je 1/3, jako měla třeba SONY-96. Podobných kamer je vícero i v HD.
appalacio (201)|3.2.2008 20:30
No já bych to spíš napsal takhle.. nejprve kolik chci investovat, pak typ záznamu, co od kamery čekám, značka .-))) no a pak už je to jednoduché, bo z toho jsou tak tři, čtyři modely .-))
jibarr (792)|3.2.2008 20:38
Tak cena bude určitě trochu vyšší. Ale kamera se nekupuje na pár měsíců. Tak je lepší něco připlatit navíc. Podíval bych se osobně po nějakých letošních modelech. Třeba:
http://www.sony.cz/view/ShowProduct.action?product=DCR-SR290E&productsku=DCRSR290E.CEN&site=odw_cs_CZ&pageType=TechnicalSpecs&imageType=Main&category=SDH+Hard+Disk+Drive#tab

http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-HDR-SR12-First-Impressions-Camcorder-Review-34178.htm
Pave1 (4279)|3.2.2008 20:55
ta druhá (Sony HDR-SR12) je solidní HD kamerka, to první (v odkazu JIbarra) je SD kamera s mpeg2 záznamem (max 9Mbps).

Pokud to myslíš trochu seriózněji, určitě bych si připlatil za tu druhou (HD AVC). Pokud ještě seriozněji, doporučil bych páskovou HDV kameru Sony - HC5 a spol (nebo levnější Canon HV20).

Slušná kamera stojí pořád 24 - 28k, ale obrázky to má pak už pěkný (zvlášť když není málo světla). Ty pásky se vyplatí kvůli opětovnému používání (zdrojových materiálů) a jejich bezproblémové archivaci.
Radoo (1302)|3.2.2008 21:03
kvalitní záznam a kvalitní fotky a kvalitní kamera je široký pojem ...
řekni si, jakou máš představu o obrazu, na čem to budeš sledovat, na čem zpracovávat, a data uchovávat, k jakým záměrům to chceš použít a kde a co budeš natáčet, kolik peněz jsi max. ochoten dát a jaký máš s točením zkušenosti, jestli jsi nějaký záznam/kameru viděl a jaký máš na to názor.
to napiš o fotkách a videu a pak bude možné ti radit ...
Morki (180)|3.2.2008 21:27
z tech 3 jedine panasonic ikdyz ja bych si na mini dv kameru nikdy nevzal sanyo rulezzzzzzzzzzzzz
spaw (6)|3.2.2008 23:01
mno, kolem 10k.
Teď budou následovat odpovědi typu : to nemá cenu, tj jedno, ale přece něco kolem 10-12 tisíc musí být lepší, něco horší.
No přemýšlel jsem s HDD, ale ty jsou dost drahý, na co se to bude ukládat je mně šumák, zpracovávat budu na komplu, točit budu hlavně malýho (7měsíců), žena je na mateřské, takže peněz není, foťák mám,ale chci když už vyfotím něco kamerou aby se to taky dalo použít,zkušenosti s točením žádný (no párkrát jsem to držel v ruce),
Radoo (1302)|4.2.2008 00:30
předpokládám telku full HD nemáš a dvoujádro proesor taky né (nic jsi nenapsal)
tak asi
Samsung VP-MX10AH
JVC GZ-MG130

někde v krámě si na svou kartu natoč kousek, něco vyfoť a doma to zkoukni, můžeš z toho dělat DVD čka a budeš vpohodě

.. a nebo třeba foťák CASIO EX-Z1050 Exilim ti natočí 640 x 480, 25 fps který se ti může třeba líbit, tak si něco natoč a doma zkoukni
budeš třeba mile překvapený ...

nejsem z těch, co se zeptaj profi rybáře, jaký koupit prut a on řekne, tehle za 35 je dobrej :)
každý má jiný potřeby a možnosti ...
Morki (180)|4.2.2008 00:53
ja bych toho samsunga nekupoval jedine samsung HMX10 ten uz ma HD ten klasickej je na nic sem rad ze sem se ho zbavil jako myslim si ze sanya sou lepsi co se tyce kvality nahravky tak i kvality zpracovani
spaw (6)|4.2.2008 14:16
tv:
http://www.samsung.com/cz/products/tvproducts/crt/actualoffercommingcrt/cw_29z418p.asp?page=Specifications
pc:
AMD64 3000+@3400+(newcastle) soc.754, 2GB DDR/400, HDD 2*120 GB, 7600 GT agp
nepotřebuju aby to mělo fotky lepší než foťák, ale aby se to dalo použít (třeba vytisknout na malou fotku 9*13? - myslím)
a video aby to bylo koukatelný , vím, že pro nadšence v kamerách to bude znít směšně...

náhodou netušíte kde bych našel nějaký testy kamer, video ukázky...
Pave1 (4279)|4.2.2008 17:36
Zajdi do obchodu, tam mají kamery připojené k TV (nebo je o to požádej).

Porovnej nějakou HDV Sony (HC3, HC5, HC7) nebo Canon (HV20) s nějakou kamerou AVC s pevným diskem.

Jen nezapomeň, že pokud kameru rovnou připojíš k TV, vidíš jen výstup kamerové části (nikoliv kvalitu nahrávky a v tom je rozdíl). Pro vyzkoušení komprese je třeba napřed na kameru 1 - 2min nahrát a teprve ze záznamu to pustit na TV.

---------
Až si vyzkoušíš tyhle "dražší modely" (24 - 28k), zkus vyzkoušet třetí (s cenou kolem 12k).

Uvidíš, porovnej, rozdíly uvidíš i v obchodě (natáčej bez změny zoomu, napřed na široký záběr, pak na polovičku rozsahu přiblížení).
spaw (6)|5.2.2008 07:44
už to vidím, vyzkouším dražší modely a levnější chtít nebudu :)
bohužel peněz není dost, co jste měli Vy? před full HD


no a co takhle Sanyo ca 65

nebo třeba Kodak EasyShare V1273

Jak snadno dostanu záznam na dvd z mov?

Viděl jsem nějaké videa z foťáků a myslím, že mně to bude stačit, nemáte někdo zkušenost s videem z foťáků?
spaw (6)|7.2.2008 17:46
prosím poraďte
Radoo (1302)|7.2.2008 18:07
Už jsem tě místo kamery navedl na foťáky a vidíš, video je pro tebe dostačující!
foťák je za zlomek ceny kamery a je pidi.
soustřeď se na foťáky, co jsou na AA baterky a umí zoomovat při natáčení.
pak jsem tě navedl na foťák s fps 25 pro DVD v PAL
většina foťáků točí 30fps a z toho uděláš NTSC DVD.
Můj Exilim S500 točí do .AVI MPEG-4 640x480 30fps a to video přehraje přímo každý DVD stolní přehrávač, co umí DIVX přímo jako soubor, nebo z toho udělám NTSC DVD ... ale už jsou i lepší foťáky, ten můj je tak 3 roky starý.

vygooglit za pár sekund není problém
Morki (180)|7.2.2008 22:17
me se treba libi jak nataci muj panasonic elixim tz1 a ted je i TZ5 ktera uz nataci HD a pritom je to fotak
spaw (6)|8.2.2008 08:43
Morki no a když to srovnáš s tím Sanyem co máš, jak to vypadá můžeš sem hodit nějaký video, pls