Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak zjistit, o kolik se rozchází zvuk s obrazem?

Radeq_shw (41)|2.2.2008 14:11
Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat na to, jak je to s tzv. delay.
Podle Vašich rad se mi spolehlivě daří převést filmy z formátu dvr-ms do mkv. Jen ještě narážím na nepatrný rozchod zvukové a video stopy.
Jak spolehlivě zjistit, o kolik je posunutá jedna stopa oproti druhé?
Původně jsem pouze do muxeru zadal delay, kterou mi napsal program DGMPGDec, ale to pravděpodobně je jiná delay, než mám na mysli.
A když už ji zjistím, jak zajistím vyrovnání těchto posunů?
(jediny postup, jaky me napada, je použít program, který zobrazí jak obraz, tak křivku zvukové stopy a porovnám to podle toho, kdy herec otvírá pusu a kdy se mení křivka zvuku, ale zatím jsem nenašel program, který je zadarmo a zobrazuje jak obraz, tak křivku zvuku)
Děkuji mockrát

PS - postupuji takto:
DVR-MS -> MPEG: VLC Media Player (transcoding)
MPEG demux: DGMPGDec
odstranění reklam: Cuttermaran
komprese videa: VirtualDub (Crop, Deinterlace MAP, 2D Cleaner, Resize, XviD)
mux: AVI-Mux (MKV)

Zdá se, že v souboru dvr-ms pravděpodobně není téměř žádný posun.
Potom, co jej pomocí VLC media playeru převedu na MPEG (MPEG PS, video MPEG-2 3000 kbps, audio MPEG-1 192 kbps) je podle mě posun nejmarkantnější.
A po úpravách v ostatních programech a následném multiplexingu je posun o něco menší.
Jediný program na převod z DVR-MS, který na mém operačním systému bez
problému funguje je však VLC a MCEBuddy. DVRMSToolbox a AutoDVRConverter nefungují.
Pitomec (10211)|2.2.2008 14:35
Audio s videem se oproti originálu nesmí rozcházet ani o snímek - něco je špatně. A vůbec DVR-MS je zase další z řady paskvilních paformátů, divím se že si lidi nedáte pokoj a pořád hledáte nějaký nesmysly :-I
Radeq_shw (41)|2.2.2008 16:16
Ano, něco je špatně. A s tím, že je DVR-MS paskvil také souhlasím. Ale spousta lidí už tu popisovala problém s posunem zvuku oproti videu. Nejčastěji je na vině hardware. Chtěl bych Vás poprosit, jak spolehlivě a jednodušše zjistit, jak dlouhý je ten posun a jak ho napravit. Děkuji mockrát
Pitomec (10211)|2.2.2008 18:03
Posunout to můžeš klidně ve Womble MPEG Video Wizardu, ale obávám se, že žádný jednoduchý způsob neexistuje (protože rozcházet se to může nelineárně, což je i pravděpodobnější, než že to bude lineární). Je to spíš varování pro příště, že je lepší se takovým paformátům obloukem vyhnout.
Radeq_shw (41)|2.2.2008 18:46
Dobře, děkuju...
Takže pokud nikdo z Vás neví o žádném snadném a osvědčeném způsobu, můžete mi tedy poradit program, který:
* umožňuje krokování po framech
* zobrazuje obraz
* zobrazuje křivku zvukové stopy (audiogram? nevím, jak se to odborně nazývá)
* je zadarmo
* funguje pod Windows
?