Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SkyStar1 a Terrestrial karta v jednom PC

Samuraj (36)|9.11.2004 15:01
Mám v PC DVB-S kartu SkyStar 1, ale přestěhoval jsem se a nemůžu používat satelit. Takže přemýšlím, že si zatím koupím aspoň DVB-T kartu. Ovšem byl bych rád, kdyby bylo možný, až se situace se satelitem vyřeší, používat zároveň DVB-S i DVB-T. Někde v příspěvcích jsem četl, že není možný mít v PC DVB-T kartu dohromady se Sky Star 2, jelikož používají stejný driver. Takže moje otázky:
Co SkyStar 1 a terrestrial karta zároveň, nebudou s tím potíže?
Bude možné nahrávat program z jedné a na druhou koukat?

Pokud by to nebylo možný, vyřešilo by můj problém koupě externího příjmače s připojením přes USB (Hauppauge DEC-2000T)?
Ovšem od toho mě odrazuje co napsal Bullback:
[quote]Dec 2000, jenže je to pomalý a značně nestabilní šmejd, soft je k ničemu, dělí to soubory nuceně a vypadne několik snímků, převodník je na úrovni houpacího koně, to je lepší TV OUT z Matrox G-550. Dále je to náchylný na jakýkoli rušení, rozkostičkuje se obraz při rozsvícení světla např. , a ty rány ve zvuku při výpadku signálu, no fakt do hrobu s nervama je to dobrý ....[/quote]
Horší převodník a náchylnost k rušení bych zkousnul (za předpokladu že jde jen o obraz na TV), ale na HDD chci mít záznam perfektní. Takže nějaký nucený dělení souborů s výpadkama snímků... to ne. Prosím poraďte.
Díky.
exTNT (1421)|9.11.2004 17:12
Smazáno.
John Major (32)|10.11.2004 10:57
Zrovna včera jsem na PC, kde je dobře pracující SkyStar 1, nainstaloval DEC 2000-t a obojí chodí normálně. Asi je to vyhovující kombinace.
Samuraj (36)|10.11.2004 12:39
Díky za odpovědi. Takže by to chtělo někoho, kdo zkoušel přímo kombinaci SkyStar 1 a AirStar2. Snad se někdo ozve.

A na Johna Majora bych měl otázku: Jakej je tvůj názor DEC 2000T? Pozoroval si ty stejný problémy co Bullback? Hlavně ty výpadky snímků při dělení souborů by mě zajímaly.
John Major (32)|15.11.2004 09:36
Dělit nahrávky jsem zatím nezkoušel, mám to jen chvilku. Zatím používám jen originální soft dodávaný s přijímačem a ten neumí PVA, ale jen MPG. Jsem blízko jednoho z vysílačů (Ďáblice) a tak chytám kanál 46 na drát za oknem. Na drát jsou výsledky Level-74 % a Quality-100 % téměř bez výpadků. ČT1 a ČT2 je docela koukatelný, Nova je strašná (nízký bitrate + malá ostrost), Prima je výborná. Na střihání používám Mpeg2Cut. Hledám nějakej lepší soft, kterej by uměl nahrávat do PVA, protože soft Pva-Cut umí sešívat soubory bez výpadků framů.