Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahrávání ze Sony HDR - CX6 do PC

mrtvolkar (84)|31.1.2008 20:12
Ahoj,
koupil jsem si novou kameru Sony HDR - CX6 a nedaří se mi nahrát zaznamenané video do PC. Klasický captur není možný, protože program kameru nedetekuje. Na LCD kamery je napsáno:"Probíhá připojování, neodpojujte kameru ani USB kabel". Kameru mohu nechat zapnutou klidně x hodin, ale propojení se nepodaří. Kamera zaznamenává na paměťovou kartu. Můžu tedy stáhnou data rovnou do počítače. Jenže jedna sekvence je rozložena do tří souborů s koncovkou m2ts, modd,moff - program AP3 není schopný soubory načíst. Jak z toho ven?

předme díkec
jibarr (792)|1.2.2008 09:39
http://www.sony.cz/view/ShowProduct.action?product=HDR-CX6EK&site=odw_cs_CZ&pageType=TechnicalSpecs&imageType=Main&category=CAM+High+Definition+on+Memory+Stick#tab

.........Klasický captur není možný, protože program kameru nedetekuje........
Jasně. Kamera má pouze USB na přenos dat do PC.

.........Můžu tedy stáhnou data rovnou do počítače................
Musíš. Jinak to nejde. (pokud teda nedostanu nápad používat kartu jako úložiště)

..........s koncovkou m2ts, modd,moff ..........
Tato kamera nahrává do avchd a v horším /SD režimu/ do mpeg-2. Pokud chceš tyto soubory upravovat, musí tvůj videosoft podporovat tyto formáty. Konkrétně .MTS(mpeg-4 avchd) a m2ts (mpeg-2)
mrtvolkar (84)|1.2.2008 10:08
Díky,
a jestli můžu, tak ještě jedna otázka. Jaký kodek mi chybí, abych to mohl zpracovat v AP3?
Otevřu nový projekt (1080i), zažnu s importem dat a AP 3 chodí chybu.
jibarr (792)|1.2.2008 10:38
Kodek nechybí žádný. Každý střihový soft si podporu pro jednotlivé formáty nainstaluje sám. Další podpara se vydává v SP ke konkrétní střižně. Instalace jiných kodeků toto neřeší. Jestli umí AP-3 avchd a m2ts nevím. K tomu by se chtělo podívat na jejich stránky, nebo jestli poradí nějaký uživatel. Zkus ten m2ts přejmenovat na mpeg. Nejlepší by bylo, kdyby jsi sem mohl dát malé kousky ukázek. Hlavně v té nejvyšší kvalitě /.MTS/
Třeba sem. http://leteckaposta.cz/
Pave1 (4279)|1.2.2008 11:09
podporu (importovaných) formátů najdeš v manuálu (HELP/ nápovědě) někde na začátku v kapitole IMPORT SOUBORŮ (byly časy, kdy jsem četl hodně manuálů a takhle nějak se to vždy jmenovalo..).

Premiere Elements4 AVC (mpeg4) podporuje (to je vlastní zkušenost), jak je to u PremierePro2 nevím (možná nějaký ten ServisPack apod vylepšení). Mrkni na stránky výrobce, jak napovídá Jibarr.
mrtvolkar (84)|1.2.2008 22:19
Ahoj jibarre,

soubory Ti posílám. Odkaz na stáhnutí ti pošlu jako SZ.
jibarr (792)|1.2.2008 23:14
mrtvolkar: Ahoj. Video dorazilo. Tak abych to nějak shrnul. Video ( m2ts ) jsem zkusil přehrát v Nero ShowTime a VLC playeru. Oba to přehráli v pohodě. Následně jsem zkusil soubor přejmenovat na mp4, m2t a pak na mpeg. Se všema příponama si s tím oba playery poradily.
Následně jsem naimportoval originál m2ts do Pinnacla 11 Ultimate. Bez jediného problému s s ním poradil. Tam už je možné dělat co je potřeba, včetně vypálení na Blue Ray, nebo převod do jiného formátu.
To samé jsem zkusil i v Nero 8. I v něm je možné zpracovat, nebo vypálit toto video.

Posílám ještě MediaIfo:



Takže abych odpověděl na původní otázku. Video uložené jako soubor m2ts je možné zpracovat na jakémkoliv softu, který podporuje mpeg-4
mrtvolkar (84)|2.2.2008 20:00
Super,

díky za info. Dnes večer se ponořím do odkazů. Dám zprávu, jak jsem pochodil.
mrtvolkar (84)|4.2.2008 10:11
Ahoj,
právě se probírám z oslavy-)) a tak snad ještě jednu otázku. Mpeg 4 = H.264?
jibarr (792)|4.2.2008 10:42
Ano taky. H.264 = MPEG-4 AVC. Což je i tvoje video s koncovkou m2ts.
mrtvolkar (84)|4.2.2008 23:25
Jsem v tomto opravdu těžkej zelenáč, a proto se ptám. Když vezmu soubory z kamery (nahraná sekvence se zkládá ze tří souborů, vypálím je, tak by je měl přehrát přehrávač, který umí mpeg 4?
jibarr (792)|5.2.2008 01:12
Takhle jednoduchý to nebude. Pokud je na běžném přehrávači DVD napsána podpora formátu mpeg-4, je většinou ve specifikaci upřesněn kodek DivX a XviD.
stayman (12393)|5.2.2008 01:19
...a navyse v SD kvalite.
jibarr (792)|5.2.2008 01:24
Tak. :-)

Tvoje nahrávka je ve specifikaci Blu Ray video /viz tabuka z 01-02-2008, 23:14/.
Takže v BR přehrávačích žádný problém. Na klasické DVD to musíš převést na mpeg-2 /DVD/.

Ještě ti to zkusím vysvětlit na nějakém příkladu. MPEG-4 je kontejnér, ve kterém jsou naskládané jednotlivé kodeky - neboli kodery a dekodery pro jednotlivé druhy videí.
Je to jako když máš v PC nainstalovaný Microsoft Office. Ten se taky skládá z jednotlivých samostatných programů. Pokud tam nebude třeba Exel, tak máš smůlu a neotevřeš tento soubor.
venoch (1)|5.2.2008 07:22
Ja mam tutez kameru, jen jsem ji koupil v Asii, takze ma jine oznaceni a nahrava v NTSC misto PAL, jinak je to totez. S nahravanim neni zadny problem, pokud mas v poradku USB port a pokud pouzivas zaroven napajeni ze sitoveho zdroje pres "kolebku" nebo "dokinu" do ktere kameru posadis. Pro stahovani pouzivam firemni soft, ktery se jmenuje Picture Motion Browser, a tusim jsem ho nainstaloval z nejakeho DVD u kamery. Samozrejme to vyrabi ( nebo kopiruje ) soubory .m2t do meho PC. Ja to zpracovavam v Sony Vegas....ale stale nemam neco pro vyrobu poradneho menu ..neco jeko DVD architect, ale ten umi jen DVD, ne Blu ray nebo HD DVD, takze hledam, hledam, snad Blu print od sony, ale nevim kde sehnat...
mrtvolkar (84)|5.2.2008 12:04
Tak podle toho to vypadá, že natočené video upravím, vyexportuju do mpeg 2 abych si ho mohl přehrát a pak ho taky vyexportuju do H.264 (uložím na HDD) abych ho měl v pořádném rozlišení a mohl přehrát - vypálit, až bude dostupněší technologie na přehrávání.
jibarr (792)|5.2.2008 12:18
Tak nějak. Ceny BR vypalovaček a přehrávačů jdou rychle dolů. Za pár měsíců to bude běžné, jako DVD vypalovačky.