Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AirStar USB

Šány (0)|9.11.2004 14:31
Zdravím, tak jsem se zase pustil asi na tenký led, ale prosím o radu :

1. Instalovaný soft k Air Star USB najde v pohodě v Brně ( na ant. Digitenne-TT1) 25 kanál s ČT1 a ČT2 s asi 92 až 98% kvalitou signálu.

2. Na přijímači se ale rozsvítí "Lock", proč?

3. Instalovaný soft DBV Viewer má v sobě narváno mraky jakýchsi deutch stanic. No nevadí, dal jsem naladit 25 kanal, on naladí, dám přidat (nepřidá), no a zůstává mi jenom černé okno DVBVieweru. Proč mám jenom černé okno?
(no já vím, mívám i jiný okna takhle po ránu).

Dík za rady.
Šány (0)|9.11.2004 15:45
Už jsem si poradil. Dík
exTNT (1421)|9.11.2004 17:07
Smazáno.
Šány (0)|9.11.2004 18:04
exTNT : OK, no přiznám se, že nevím jestli to popíšu přesně protože jsem se s tím drbal asi 2 hod. než to naskočilo.

Takže bod 1 je OK.

2. Proč se rozsvítí LOCK (na panelu přijímače jsou POWER, LOCK a ACT.) to nevím, ale potom na funkci nemělo vliv (jsou to crypt. stanice?).

3. Soft DVB Viewer byl přiložen k přijímači na CD. Nestudoval jsem co to je za verzi, ale je to asi jak uvádíš základní verze. No nic. Zkrátka nechtělo se to chytit. Já zkoušel proladit jenom kanál od 24 do 25 abych na to nemusel čekat. (plné ladění trvá asi 18 min, možná i více). No a tady je asi první zádrhel. Musí se zřejmě nechat proladit celé pásmo, resp. 5 až 65 kanál. No a potom jsem se pokoušel editovat kanály. Ale ouha nic, prázdné okno. Až teprve potom plném proladění jsem tam dostal nabídku asi to bylo Root a já tam napsal Brno, tzn. stejný název jako v tom softu k přijímači. A ono to najednou naskočilo a ejhle 2 kanály ČT1 a ČT2. No pak už jsem chodil po nabídkách a zkoušel co a kde. Např. jsem tam nenašel jak tady někdo uváděl, hodnoty bitrate. Dále mě trochu vadí, že se nedají jaksi nastavovat hodnoty mpeg při nahrávání apod., (vím, že bitrate nezvýším).

Ale to nic, já to mám půjčený jenom na zkoušku. Jinak si myslím, že ten tuner je OK. Vlastně je to "škatulka" do které se to nastrká (anténa, zdroj, propoj USB) a je to.
Stejně nevím jak to tedy s vysíláním v Brně dopadne. Nicméně první dojem je pozitivní, obraz byl čistý i když docházelo k výpadkům .

Zdravím
exTNT (1421)|9.11.2004 18:46
Smazáno.
Šány (0)|9.11.2004 21:24
Rozumím, úpravu toho mpeg si taky představuji až offline. On asi bitrate nebude nic slavnýho, jak jsem tady někde vyčetl, takže nějaké úpravy při nahrávání asi nepřipadají v úvahu. Ale to je OK. No myslím, že si to asi pořídím, snad se to rozjede. Ještě dotaz prosím, máš na té kartě RF out?
Na tom externím přijímači je. Omlouvám se za kostrbaté vyjadřování problémů. Jsem samouk a ještě k tomu postarší generace.

Zdravím.
exTNT (1421)|9.11.2004 22:43
Smazáno.
Šány (0)|10.11.2004 07:37
exTNT: no ta karta je hezkáááá. PCI mám taky ještě volný. Bitrate vyzkouším dnes. Mám nastaveno nahrání nějakého pořadu na ČT1 v 10.05. No jinak v Brně jede jen ČT1 a ČT2, takže se vlastně moc srovnávat nedá. Trochu jsem si pohrál s umístěním antény. Stačilo metr posunout a najednou signál na 100%. Při takových 92 až 96% ten obraz vypadává.
Zdar.
exTNT (1421)|10.11.2004 09:54
Smazáno.
Šány (0)|10.11.2004 13:50
No ten signál je na stolní anténu TechniSat Digitenne - TT1, je to aktivní, s možnosti připojení ještě vnější antény. Regulovatelný zisk až 36 dB. Je pravda , že to testuji cca 1500m od zdroje (vzdušnou čarou), a protože sem neumím vložit obrázek tak jsem to jenom napsal :
SQ= 100
SNR= 25,8
BER=1,8

Zdar.