Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vše o Toshiba 47Z3030DG [zkušenosti, nastvení, atd.]

lordmystic (65)|30.1.2008 14:50
Majlk (161)|30.1.2008 16:04
Hosi nemucte me.Ja bych si ji tak rad koupil,ale uz mam samsunga....
lordmystic (65)|30.1.2008 16:24
Majlk: to není mučení, pro Samsungy je spousty diskusí a zdrojů informací jak si nastavit parametry TV, pro Toshibu je to v našich končinách velkej problém, proto když něco najdu, tak to sem hodím, ať je to pěkně na jednom místě...
jirkaskra (139)|30.1.2008 16:51
Až ji budeš mít....a budeš tak nadšenej.....že ji budu muset asi vidět, tak přijedu ...není to tak daleko z Plzně :-))
Dneska jsem oběhl všechny ty pekelný prodejny a mohu říct, že nikde jsem o ni nezavadil ...teda o žádnou Toshibu...tak ještě Planeo...tam bych mohl trochu uspět, protože je na jejich stránkách.
denisek (260)|30.1.2008 17:15
Já kde jsem je viděl byla jen Hypernova, ale menší uhlopříčky
jirkaskra (139)|31.1.2008 07:02
Takže Planeo, Toshibu prodává, ale má jen malé úlopříčky a základní modely, prodavač ani nevěděl, že nějaká řada Z a X existuje. A jinak, ty 2 kusy co tam měli, v základním rozlišení , měli jeden z nejlepších obrazů ze všech LCDček ve své třídě. A na závěr jsem měl dojem, co to troubu se ptá na Toshibu, protože to nikdo nekupuje .....
robert.kotasek (777)|31.1.2008 07:09
[QUOTE=lordmystic;163761]Majlk: to není mučení, pro Samsungy je spousty diskusí a zdrojů informací jak si nastavit parametry TV, pro Toshibu je to v našich končinách velkej problém, proto když něco najdu, tak to sem hodím, ať je to pěkně na jednom místě...[/QUOTE]

myslim ze jsi majkla moc nepochopil... on chce toshibu... ;) :D
lordmystic (65)|31.1.2008 07:11
Jo jo přesně tak, i ve velkých elektroworldech a podobně i v menších specializovaných hifi a tv shopech o toshibách skoro nic nevědí, jen odrazují že je to bez zastoupení v čr a s problémovým servisem. No se jim moc nedivím když jim pod nos vozí své četné modely sony a samsung, doplněny lg a philipsem, občas se někde dá zahlédnout sharp, ale ta toshiba je fakt mimo zorný úhel v čr. Stačí si pročíst ty linky na německá fóra kde toshiba přeci jen jde více a bude jasné jaká je to překvapivě solidní značka v porovnání se zaběhlou konkurencí. viděl jsem srovnání mezi toshibou a nejvyší 99 řadou philipse ještě s menší úhlopříčkou a obraz byl maličko lepší na tom philipsu, ale celkově byla toshiba téměr na stejné úrovní co top philips a to je co říct, když vezmeme v úvahu téměr dvojnásobné ceny toho philipsu!
lordmystic (65)|31.1.2008 07:12
[QUOTE=robert.kotasek;163828]myslim ze jsi majkla moc nepochopil... on chce toshibu... ;) :D[/QUOTE]
Ale pochopil, jen jsem chtěl naznačit, že tenhle thread tu není kvůli tomu aby byl někdo mučen, ale z čiste praktických důvodů :).
jirkaskra (139)|31.1.2008 07:31
[QUOTE=robert.kotasek;163828]myslim ze jsi majkla moc nepochopil... on chce toshibu... ;) :D[/QUOTE]

No já chci tu Toshibu taky....
Majlk (161)|31.1.2008 17:00
To ja vim,muj prispevek byl myslen jako nadsazka.Proste,kdybych mohl vratit cas,tak bych pockal.Samsung je sice dobry,ale radsi bych se dival na 47-ku,nez na 40-ku...,a skoro za stejnou cenu.
lordmystic (65)|31.1.2008 19:17
Jsem se také rozhodoval jek velkou úhlopříčku, hodně jsem váhal mezi 42" a 46", nemám zas tak velký obývák, ale nakonec jsem musel uznat, že ta 46" má určitě něco do sebe. Jinak co si budem povídat, pro HD obsah by bylo nejlepší mít klidně i větší, tam už tolik na vzdálenosti nezáleží.

Jinak nějaký člověk na německém fóru srovnával subjektivně všechny LCD TV v reálu a nejlepší mu přišla právě tato Toshiba 47Z3030, následována 42Z3030, dále Samsung LE46F86BD ale jen s minimálním rozdílem, při HD obrazu mu to přišlo téměř stejné a nejlepší mu vyšel Samsunt LE5xF96BD, tedy ten největší, který ho dostal svou velikostí a úplně ho vtáhl do děje. Ale za tu cenu a tak malý obývák je pro mě 47" maximem... zatím :).
martinkp (13)|31.1.2008 20:11
Já bych doporučil stránku http://www.schuss.cz/showdoc.do?docid=152
Zde je pěkný přehled o LCD TV Toshiba. Jsou zde i manuály apod.
popikos2 (16)|5.2.2008 18:34
Tak jsem se rozhodl, ze do ni pujdu... Tady ji maj za slusnou cenu a maj pobocku v mym meste, takze nema cenu vahat.
http://www.barbone.cz/index.asp?stiid=70642&strsort=&str=0&tit=TOSHIBA%2047Z3030DG%20LCD%20TV%2037''%20150001500cdm2DVB-T+Analog
skypi (176)|5.2.2008 19:43
[QUOTE=popikos2;164588]Tak jsem se rozhodl, ze do ni pujdu... Tady ji maj za slusnou cenu a maj pobocku v mym meste, takze nema cenu vahat.
http://www.barbone.cz/index.asp?stiid=70642&strsort=&str=0&tit=TOSHIBA%2047Z3030DG%20LCD%20TV%2037''%20150001500cdm2DVB-T+Analog[/QUOTE]

Hoši, tak doufám, že se pak nezapomenete pochlubit.
badboyrd (83)|6.2.2008 10:17
No s tou Toshibou mě pěkně nahlodáváte :-) ... sice bych zvolil 42Z (asi max co chci dát za televizi), ale je fakt že v D Toshiby frčej a prodá se jich zřejmě hodně, kámoš koupil 37X a je spokojenej... já měl CRT TV Toshiba a makala bez problémů nějakých 15 let (jede pořád) ale ne už u mě :-) takže co se týče značky asi žádný problém... NO T42Z nebo S40F86????
lordmystic (65)|10.2.2008 11:58
Tak je doma! Právě tenhle příspěvek píši na htpc ke kterému mám připojeno tohle lcd. No a na první pohled paráda. Bylo třeba si trochu pohrát s nastavením, ale po pár minutách si každý najde své nastavení. A podání černé barvy, jediné věci o které jsem věděl že je slabší než u samsungu - super, je možnost mít úplně černou barvu nebo si to celé přisvětlit a snad krom úplně zatemněné místnosti v noci jsem nikdy neměl nastavenou max. černou! Černá je opravdu parádní tak jako celá tv. Jinak analog tv také docela ujde, máme v paneláku děsně dlouhé a staré analogové vedení a i přes to obraz parádní. Koukal jsem např. na davis cup a bez nejmenšího problému. HD filmy paráda tam není co řešit - a řeknu vám jednu věc, na takovéto tv už je jasně rozeznatelné jestli i HD filmy jsou kvalitně či méně kvalitně ripnuté, u stejné metody ripování i bitrate JE POZNAT rozdíl mezi 720 a 1080, u DVD divx ripů je to poznat také hodně, zjistíte, že DVD rip co vypadal výborně má ve skutečnosti spousty chyb - prostě nízké rozlišení je zde hodně znát a kdybych to shrnul, ano NA TÉTO TV VYCHUTNÁTE FULL HD, SD ROZLIŠENÍ UŽ CHTÍT NIKDY NEBUDETE.
Teď není moc času, udělám později nějaké foto a testy, přípandě se ptejte máte-li nějaké dotazy. Jo a ještě jedna věc, tenhle isp panel je špička, pozorovací úhly jsou neskutečné, navíc i z ostrého úhlu se vůbec neztrácí barevné podání jako u spousty jiných tv, např. n-kového samsunga se kterým jsem to porovnával - a řeknu vám, je to neskutečný rozdíl, n-ková řada toshibě sahá tak po kolena, výš ne. I když po doladění toho samsunga by to bylo lepší, ale ty pozorovací úhly např. se nezachrání.
denisek (260)|10.2.2008 12:02
Tak gratuluji a přeji pěkné pokoukáníčko. Těším se na nějaké fotky a asi do toho taky půjdu, ale 356-ku
skypi (176)|10.2.2008 12:06
[QUOTE=lordmystic;165295]Tak je doma! Právě tenhle příspěvek píši na htpc ke kterému mám připojenu tuhle plazmu. No a na první pohled paráda. Bylo třeba si trochu pohrát s nastavením, ale po pár minutách si každý najde své nastavení. A podání černé barvy, jediné věci o které jsem věděl že je slabší než u samsungu - super, je možnost mít úplně černou barvu nebo si to celé přisvětlit a snad krom úplně zatemněné místnosti v noci jsem nikdy neměl nastavenou max. černou! Černá je opravdu parádní tak jako celá tv. Jinak analog tv také docela ujde, máme v paneláku děsně dlouhé a staré analogové vedení a i přes to obraz parádní. Koukal jsem např. na davis cup a bez nejmenšího problému. HD filmy paráda tam není co řešit - a řeknu vám jednu věc, na takovéto tv už je jasně rozeznatelné jestli i HD filmy jsou kvalitně či méně kvalitně ripnuté, u stejné metody ripování i bitrate JE POZNAT rozdíl mezi 720 a 1080, u DVD divx ripů je to poznat také hodně, zjistíte, že DVD rip co vypadal výborně má ve skutečnosti spousty chyb - prostě nízké rozlišení je zde hodně znát a kdybych to shrnul, ano NA TÉTO TV VYCHUTNÁTE FULL HD, SD ROZLIŠENÍ UŽ CHTÍT NIKDY NEBUDETE.
Teď není moc času, udělám později nějaké foto a testy, přípandě se ptejte máte-li nějaké dotazy. Jo a ještě jedna věc, tenhle isp panel je špička, pozorovací úhly jsou neskutečné, navíc i z ostrého úhlu se vůbec neztrácí barevné podání jako u spousty jiných tv, např. n-kového samsunga se kterým jsem to porovnával - a řeknu vám, je to neskutečný rozdíl, n-ková řada toshibě sahá tak po kolena, výš ne. I když po doladění toho samsunga by to bylo lepší, ale ty pozorovací úhly např. se nezachrání.[/QUOTE]


Blahopřeji v výborné koupi.
S tím obrazem mám prakticky stejnou zkušenost.
Majlk (161)|10.2.2008 14:30
Pockej,pises plazmu..,ale to je snad LCD-cko,ne....
Radoo (1302)|10.2.2008 16:43
[QUOTE=Majlk;165337]Pockej,pises plazmu..,ale to je snad LCD-cko,ne....[/QUOTE]
Patrně má plazmu a neví, že je to LCD, nebo nějak naopak a radostí se pomát :)
lordmystic : v čem je to ještě lepší, než N-koos Sama ? To mě zajímá ! (jinak nezapomeň, že sis koupil novinku Toshiby v době, kdy je Nko na trhu 3/4 roku a momentálně je už prakticky staženo z trhu, bylo by smutný, kdyby byla horší :) )
Jak jde česky menu, TXT, EPG, má to boční vstupy, optický výstup a jak fachá a vypadá dálka ?
Když tak dej foto.
KOCOUR65 (653)|10.2.2008 18:55
takze lidi ztoho je jasne ze dnes je jedno co koupite at je to sony , samsung ci cumacici - vzdy je majitel na 100% zpokojen a nadsen - vsechny tv maji obraz ostry jak britva a perfektni - akorarat ja jsem zadnou takovou tv jeste nevidel
Aliens_II (380)|10.2.2008 19:16
[QUOTE=KOCOUR65;165362]takze lidi ztoho je jasne ze dnes je jedno co koupite at je to sony , samsung ci cumacici - vzdy je majitel na 100% zpokojen a nadsen - vsechny tv maji obraz ostry jak britva a perfektni - akorarat ja jsem zadnou takovou tv jeste nevidel[/QUOTE]

- vždy rozhoduje jen a jen to, kolik na to máš peněz.
- a když už něco pořídíš, tak zákonitě za to budeš kopat a nesneseš kritiku
- funguje, resp. je to tak, všude a ve všem
Radoo (1302)|10.2.2008 19:38
[QUOTE=KOCOUR65;165362]takze lidi ztoho je jasne ze dnes je jedno co koupite at je to sony , samsung ci cumacici - vzdy je majitel na 100% zpokojen a nadsen - vsechny tv maji obraz ostry jak britva a perfektni - akorarat ja jsem zadnou takovou tv jeste nevidel[/QUOTE]

- A proč by nebyl spokojen, když si ji vybral pečlivě sám, podle svých kriterií ?
Nebo si myslíš. že je jen jedna TV na světě nejlepší a proto dobrá pro každýho ? 9-)
- Co zajít na oční ? :)

Podle mě so hlavně spokojení ty, co si TV vyberou sami, nejsou líný si obstarat informace a hlavně nedají na rady vševědů !
Aliens_II (380)|10.2.2008 19:53
[QUOTE=Radoo;165371]- A proč by nebyl spokojen, když si ji vybral pečlivě sám, podle svých kriterií ?
Nebo si myslíš. že je jen jedna TV na světě nejlepší a proto dobrá pro každýho ? 9-)
- Co zajít na oční ? :)

Podle mě so hlavně spokojení ty, co si TV vyberou sami, nejsou líný si obstarat informace a hlavně nedají na rady vševědů ![/QUOTE]

Já myslím, že jde o to, jestli dle svých kritérií na to má. :D

A to není nějaký výsměch či urážka, to je realita.
lordmystic (65)|10.2.2008 19:54
No samozřejmě jsem se s tou plazmou přepsal, už jsem to opravil na lcd, psal jsem to hodně narychlo.
Jinak si mě klidně obviňujte z nadržování toshibě když jsem za ní dal přes 50k, mě je to úplně jedno, snažím se tu jen pomoci ostatním v rozhodování. Sám jsem intenzivně hledal, zkoušel testoval mnoho dní a to velice usilovně a jsem opravdu rád za to jak jsem vybral. A tv rozhodně šetřit nebudu, proč? Naopak od začátku hledám jen a jen nedostatky, protože kvalitu jsem očekával. Sám jsem 100% přesvědčen, že bych za podobné peníze těžko mohl koupit řádově lepší TV a toshiba fakt nemá zásadní slabé místo. S tím Smasungem N mě není třeba opravdu napadat (i když chápu že zastánci samsunga to moc slyšet nechtějí), jen jsem napsal konkrétní zkušenosti jak jsem to viděl na vlastní oči, ano je N-ko již dlouho na trhu a jen sem si potvrdil že toshiba je někde jinde. A úplně nejlepší by bylo, kdyby někdo přivezl nějakého samsunga ke mně nebo já k němu a klidně bych to vyzkoušel, nejde o to machrovat kdo má lepší tv, spíše by mě opravdu zajímalo, jak hodně mohou být tyto různé technologie výroby panelů rozdílné... A je mi jasné, že na samsungu f i této toshibě bude obraz parádní, jde spíše o různé další situace (analog, sd rozlišení, upscalign, 100hz, černá, podání barev, atd.) a jestli se dají rozezneat rozdíly, i když asi nebudou velké.

Jinak jsem docela časově hodně vytížen, bližší testy budou později. Jen co mě tedy nepotěšilo je že si tv nepamatuje různá uživatlská nastavení pro různé vstupy, reakce při přepínání programů není úplně blesková ale jde to, výstupy jsou boční i zezadu ale směrem dolů, dá se dát na zeď, už mám držák budu co nevidět instalaovat, české menu kvalitně přeloženo, jinak komfort ovládání v menu průměrný, dálkové ovládání relativně jednoduché a pohodové, nemám tu digitální signál jen analog tak nevyzkouším epg, mám to stejně přes media center a tam je epg zase mnohem lepší než na tv. vzhled je decentně luxusní, není extravagantní, prostě elegantně nenápadný a jedndoduchý, zvukový výstup solidní, no vedle mé hi-fi sestavy ale slabota, no jo jde jen o obyč. tv.

Více info zkusím ještě přidat v průběhu týdne, podle toho jak bude čas, ale vracím se domu kolem osmé a není síla udělat hloubkové testy, ale pokusím se...
lordmystic (65)|10.2.2008 20:00
Koukám dva nové příspěvky co jsem psal ten můj poslední dlouhý, takže ještě rychlá reakce - ano mít možnost do toho vrazit o 20k více, neváhám ani vteřinu a kupuju Philipse !!! Ten má obraz opravdu nejlepší!

Jinak mi klidně napište různé slablé místa která mají podobné TV, rád to otestuji, bohužel nemám možnost přímého srovnání s jinou LCD TV, ale věřte mi, nemám důvod vám tu nalhávat něco co není pravda - fakt za ty prachy jsem smířen s tím že to nebude dokonalé a o všech nedostatcích se pokusím napsat, o tom že má kouzelný obraz hd rozlišení fakt psát nemusím, to je všem jasné.
Radoo (1302)|10.2.2008 21:26
[QUOTE=Aliens_II;165373]Já myslím, že jde o to, jestli dle svých kritérií na to má. :D

A to není nějaký výsměch či urážka, to je realita.[/QUOTE]
Proč myslíš, že cena není kriterium ?
Aliens_II (380)|10.2.2008 21:32
[QUOTE=Radoo;165390]Proč myslíš, že cena není kriterium ?[/QUOTE]

Já právě píšu, že cena je jedno z hlavních kritérií.

Ten příspěvek byl na to, že ten borec by nekoupil žádnou TV, že žádnou takovou neviděl.

Tak jsem utrousil poznámku, že možná na žádnou takovou nemá peníze.

A pak jsem jen zdůranil, že to není urážka, ale že to je prostě realita, že peníze jsou velmi rozhodující.
Radoo (1302)|10.2.2008 21:36
[QUOTE=lordmystic;165374]No samozřejmě jsem se s tou plazmou přepsal, už jsem to opravil na lcd, psal jsem to hodně narychlo.
Jinak si mě klidně obviňujte z nadržování toshibě když jsem za ní dal přes 50k, mě je to úplně jedno, snažím se tu jen pomoci ostatním v rozhodování. Sám jsem intenzivně hledal, zkoušel testoval mnoho dní a to velice usilovně a jsem opravdu rád za to jak jsem vybral. A tv rozhodně šetřit nebudu, proč? Naopak od začátku hledám jen a jen nedostatky, protože kvalitu jsem očekával. Sám jsem 100% přesvědčen, že bych za podobné peníze těžko mohl koupit řádově lepší TV a toshiba fakt nemá zásadní slabé místo. S tím Smasungem N mě není třeba opravdu napadat (i když chápu že zastánci samsunga to moc slyšet nechtějí), jen jsem napsal konkrétní zkušenosti jak jsem to viděl na vlastní oči, ano je N-ko již dlouho na trhu a jen sem si potvrdil že toshiba je někde jinde. A úplně nejlepší by bylo, kdyby někdo přivezl nějakého samsunga ke mně nebo já k němu a klidně bych to vyzkoušel, nejde o to machrovat kdo má lepší tv, spíše by mě opravdu zajímalo, jak hodně mohou být tyto různé technologie výroby panelů rozdílné... A je mi jasné, že na samsungu f i této toshibě bude obraz parádní, jde spíše o různé další situace (analog, sd rozlišení, upscalign, 100hz, černá, podání barev, atd.) a jestli se dají rozezneat rozdíly, i když asi nebudou velké.

Jinak jsem docela časově hodně vytížen, bližší testy budou později. Jen co mě tedy nepotěšilo je že si tv nepamatuje různá uživatlská nastavení pro různé vstupy, reakce při přepínání programů není úplně blesková ale jde to, výstupy jsou boční i zezadu ale směrem dolů, dá se dát na zeď, už mám držák budu co nevidět instalaovat, české menu kvalitně přeloženo, jinak komfort ovládání v menu průměrný, dálkové ovládání relativně jednoduché a pohodové, nemám tu digitální signál jen analog tak nevyzkouším epg, mám to stejně přes media center a tam je epg zase mnohem lepší než na tv. vzhled je decentně luxusní, není extravagantní, prostě elegantně nenápadný a jedndoduchý, zvukový výstup solidní, no vedle mé hi-fi sestavy ale slabota, no jo jde jen o obyč. tv.

Více info zkusím ještě přidat v průběhu týdne, podle toho jak bude čas, ale vracím se domu kolem osmé a není síla udělat hloubkové testy, ale pokusím se...[/QUOTE]

Nevím jak jsi vydedukoval, že tě kvůli Nku napadám ? ;)
Nemám nejmenší důvod. Srovnávat s Nkem jsi začal sám. Před 3/4 rokem neměla "N" konkurenci a jelikož je nyní za 30k, tak si myslím, že stále za ty peníze nemá. Ten rozdíl 20.000 k tvý televizi by měl být někde vidět, nejen v 7" navíc ...
Majlk (161)|10.2.2008 22:00
A co pixelmaping,funguje bez problemu....
lordmystic (65)|11.2.2008 07:17
[QUOTE=Radoo;165395]Nevím jak jsi vydedukoval, že tě kvůli Nku napadám ? ;)
Nemám nejmenší důvod. Srovnávat s Nkem jsi začal sám. Před 3/4 rokem neměla "N" konkurenci a jelikož je nyní za 30k, tak si myslím, že stále za ty peníze nemá. Ten rozdíl 20.000 k tvý televizi by měl být někde vidět, nejen v 7" navíc ...[/QUOTE]
no nebylo to přímo napadání, spíše takové opovrhování tím co jsem napsal jako co si to vůbec dovoluju srovnávat s n-kem. já jsem nepopřel stav věcí jak je, jen jsem uvedl srovnání které jsem si sám odzkoušel. jinak nevím proč bereš rozdíl 20k mezi různě velkejma tv, co jsem našel nejlevnější n-ko ve stejném rozměru, tak je tam rozdíl cca. jen 9k a to už fakt zase není tak strašná pálka, rozhodně to koresponduje s vyšší kvalitou toshiby!
ezechiel1917 (498)|11.2.2008 07:55
lordmystic: To rad ze jsi nekonec spokojenej :) toshiba me taky zaujala, ale konkretne ZF355 serie, ktera u nas bohuzel nebude. Me osobne by u Z by mi vadilo ze tam neni S-PVA panel, omezene maximalni rozliseni pro VGA vstup coz je pro FullHD pekny nesmysl, trhani 24Hz a predevsim pouze jednotne nastaveni pro vsechny vstupy. Jake je podsviceni TV v uplne tme?
lordmystic (65)|11.2.2008 09:18
jo zf vypadá parádně, ale nakonec jsme se s přítelkyní shodli že raději klasiku, tv bude na delší dobu a kdyby jsme chtěli jinou barvu obýváku tak aby tam stále ladila a černou klasikou, tou se nic nezkazí.
o pva a isp technologii se můžeme hádat celý den, myslím že jsou obě technologie srovnatelné v oblacti lcd tv, v profi využití pak jasně dominuje isp.
s tím vga ti nerozumím, kdo by dnes připojoval k tomuto lcd ještě pc přes analog? to by mě nenapadlo dnes už ani u 15" lcd monitoru :).
trhání při 24hz? nezkoušel jsem ale myslíš obecnou vlastnost lcd nebo konkrétně tohoto tipu? a kde jsi to vzal?
jinak ohledně podsvícení máš na mysli rovnoměrnost, intenzitu nebo něco jiného? obecně je podsvícení intenzivní, i za plného světla je obraz výborně viditelný a podsvíceny, v temné místnosti mi po přepnutí do filmového režimu přijde černá parádní, ale jak říkám nemám možnost přímého srovnání s jinou lcd tv, jen s monitorem.
ezechiel1917 (498)|11.2.2008 10:49
Jsem zvykly z nekolika letych zkusenosti na S-PVA panely, nepopiram ze IPS maji casto vernejsi podani barev, ale S-PVA nabizi lepsi cernou a celkovy kontrast, a cerna je jedna z veci na kterych mi opravdu zalezi. Kazdemu to sve :) VGA je sice analog ale furt jde o kvalitni pripojeni pokud to neznehodnocuje dekoder v TV. Ja treba pres VGA pouzivam XBOX 360 a u notebooku jde stale o nejbeznejsi typ vystupu, tzn pokud prijde nekdo kdo potrebuje udelat prezentaci, nemusim se bat toho ze by mu tato TV nenabidla 1920x1080p. Prijde mi to nesmyslny mit tyhle omezeni. To samy jako se mi nelibi ze vetsina FullHD umi na komponentnim vstupu 1080i a ne 1080p. Rozdil v kvalite byva vcelku podstatny. Otazka byla smerovana spis na rovnomernost podsviceni. Jinak k tem 24Hz je to vlastnost tohoto typu (viz i recenze na hdtvtestu) pokud to neopravili nejakym novejsim firmwarem. Zajimaly by me jeste zkusenosti se 100Hz (sport, filmy aj) az si s tim budes hrat. Jestli je to vyuzitelny na bezne sledovani ci zda to budes mit vypnuty s tim ze to u konkretnich veci zapnes jako to delavam ja.
radosch (10)|11.2.2008 12:06
[QUOTE=Majlk;165400]A co pixelmaping,funguje bez problemu....[/QUOTE]

Taky se pripojuji k teto otazce - funguje 1:1 pixel mapping bez problemu (t.j. PC pripojene cez HDMI, rozliseni 1920x1080)?

Diky.
Radoo (1302)|11.2.2008 21:03
[QUOTE=ezechiel1917;165415]lordmystic: To rad ze jsi nekonec spokojenej :) toshiba me taky zaujala, ale konkretne ZF355 serie, ktera u nas bohuzel nebude. Me osobne by u Z by mi vadilo ze tam neni S-PVA panel, omezene maximalni rozliseni pro VGA vstup coz je pro FullHD pekny nesmysl, trhani 24Hz a predevsim pouze jednotne nastaveni pro vsechny vstupy. Jake je podsviceni TV v uplne tme?[/QUOTE]

Hmm, tak to jsem nevěděl, že to ani Toshiba stále nemá, to je N/Mko stále třída.
Těch 24Hz by mě štvalo nejvíc, pak ty nepersonalizovatelný vstupy a nefull VGA .
Jak je to s pixelmappingem je tedy taky otázka .
skypi (176)|11.2.2008 21:10
[QUOTE=Radoo;165515]Hmm, tak to jsem nevěděl, že to ani Toshiba stále nemá, to je N/Mko stále třída.
Těch 24Hz by mě štvalo nejvíc, pak ty nepersonalizovatelný vstupy a nefull VGA .
Jak je to s pixelmappingem je tedy taky otázka .[/QUOTE]

To "trhani" bude věc firmware. Nepersonalizovatelný vstupy jsou debilní, souhlas, na to nadávám i na své X3030.
badboyrd (83)|12.2.2008 07:33
tak jsem si myslel, že jsem rozhodlej pro 42Z3030D, ale zase nevim ..... T42Z3030D nebo S40F86 ????
taky připojuju otázku, trhání ... funkčnost 100HZ atd, jsem pořád nějak na vážkách, ale zase 100HZ v testu chválili proti Samsungu ?? tak nevim?
skypi (176)|12.2.2008 20:32
[QUOTE=badboyrd;165544]tak jsem si myslel, že jsem rozhodlej pro 42Z3030D, ale zase nevim ..... T42Z3030D nebo S40F86 ????
taky připojuju otázku, trhání ... funkčnost 100HZ atd, jsem pořád nějak na vážkách, ale zase 100HZ v testu chválili proti Samsungu ?? tak nevim?[/QUOTE]


A co tak se na ni podívat na vlastní bulvy??? Máš dojem,že to tady za tebe někdo rozhodne?

Tak jo-já bych volil tu Toshibu - samozřejmě má taky nějaký "mouchy", ale "něco" najdeš prakticky na všem a je to spíš o tom,co je pro koho podstatný - pro mne osobně je nejdůležitější obrazový výkon a ten je výborný.
S tím trháním problém už být nemusí a 100Hz engine má Toshiba v tomto modelu udělaný jako jeden z nejlepších na trhu.
Když jsem viděl 100Hz u jednoho typu Sony, tak to bylo jak loutkový divadlo!

Dál je to na tobě...
badboyrd (83)|13.2.2008 07:12
[QUOTE=skypi;165640]A co tak se na ni podívat na vlastní bulvy??? Máš dojem,že to tady za tebe někdo rozhodne?

Tak jo-já bych volil tu Toshibu - samozřejmě má taky nějaký "mouchy", ale "něco" najdeš prakticky na všem a je to spíš o tom,co je pro koho podstatný - pro mne osobně je nejdůležitější obrazový výkon a ten je výborný.
S tím trháním problém už být nemusí a 100Hz engine má Toshiba v tomto modelu udělaný jako jeden z nejlepších na trhu.
Když jsem viděl 100Hz u jednoho typu Sony, tak to bylo jak loutkový divadlo!

Dál je to na tobě...[/QUOTE]

1. Nechci aby to tady za mě někdo rozhodoval!
2. na vlastní bulvy jsem je viděl obě, jenže na tom byl zapojenej BR-DVD :-( takže na provnání nic moc, proto se ptám na vlastnosti při běžný TV a běnym DVD, samozřejmě se chystám ještě jednou do D trochu si s Toshibou pohrát
3. za zeptání nic nedám!
4. Že bych počkal na novou modelovou řadu (snad duben-květen) ceny by měli být podobné
petrprv (281)|13.2.2008 08:29
Jak to tak sleduji, tak dost ta Toshiba zklamala.... ze si ani nepamatuje nastaveni na kazdy vstup samostatne. To by me stvalo hodne. Jsem zvykly mit jinak nastaveny tuner dvb-t a uplne jinak vstup z PC, dvb-s a DVD vubec. Plus k tomu u kazdeho asi 6 rezimu nastaveni obrazu, co jde nastavit, ale to uz tolik nepouzivam.
popikos2 (16)|14.2.2008 19:39
Tak sem ji taky koupil. BRD full HD - mnam :)
Radoo (1302)|14.2.2008 20:04
[QUOTE=popikos2;165855]Tak sem ji taky koupil. BRD full HD - mnam :)[/QUOTE]

To je samozřejmost.
Jde o jiný věci ...
popikos2 (16)|15.2.2008 11:41
Jiny veci sou jen malickosti pro hnidopichy. Dulezitej je obraz.
teplitz (251)|15.2.2008 11:52
[QUOTE=petrprv;165676]Jak to tak sleduji, tak dost ta Toshiba zklamala.... ze si ani nepamatuje nastaveni na kazdy vstup samostatne. To by me stvalo hodne. Jsem zvykly mit jinak nastaveny tuner dvb-t a uplne jinak vstup z PC, dvb-s a DVD vubec. Plus k tomu u kazdeho asi 6 rezimu nastaveni obrazu, co jde nastavit, ale to uz tolik nepouzivam.[/QUOTE]
Za tu cenu to asi opravdu naštve, zejména když u laciných výrobků je to samozřejmostí /Samsung i u nejnižší řady/
Krayzie (325)|15.2.2008 12:05
[QUOTE=petrprv;165676]Jak to tak sleduji, tak dost ta Toshiba zklamala.... ze si ani nepamatuje nastaveni na kazdy vstup samostatne. To by me stvalo hodne. Jsem zvykly mit jinak nastaveny tuner dvb-t a uplne jinak vstup z PC, dvb-s a DVD vubec. Plus k tomu u kazdeho asi 6 rezimu nastaveni obrazu, co jde nastavit, ale to uz tolik nepouzivam.[/QUOTE]

Zalezi od pouzitia "TV", ja som napriklad na svojom Samsungu, ktory si podla ostatnych uzivatelov nastavenia pre rozne vstupy pamata, este iny vstup ako HDMI 2 nepouzil, takze pre mna je napr. tato funkcia uplne zbytocna.
TermiX (12)|19.2.2008 20:32
Tak mi ji taky dnes privezli. Je to parada. Musim rict, ze ucvrkavam blahem. Objednaval jsem si ji z Anglie a vysla me v prepoctu na 41.000 CZK. Problem byl jen se zastrckou a s dopravou (tu jsem si nastesti zaridil pres kamose, ktery se prave minuly tyden stehoval z Londyna zpet do Prahy :)).

LORDMYSTIC>>> jak jsi si ji nastavil? Koukal jsem, ze tam je docela prijemna moznost si pohrat se saturaci a jasem kazdeho barevneho pole. Protoze ale nemam zadny FULL_HD film nebo Trial, nemam to moc jak nastavit a hlavne otestovat. Uz jsi se v tom hrabal?
jirkaskra (139)|19.2.2008 22:27
[QUOTE=TermiX;166379]Tak mi ji taky dnes privezli. Je to parada. Musim rict, ze ucvrkavam blahem. Objednaval jsem si ji z Anglie a vysla me v prepoctu na 41.000 CZK. Problem byl jen se zastrckou a s dopravou (tu jsem si nastesti zaridil pres kamose, ktery se prave minuly tyden stehoval z Londyna zpet do Prahy :)).

LORDMYSTIC>>> jak jsi si ji nastavil? Koukal jsem, ze tam je docela prijemna moznost si pohrat se saturaci a jasem kazdeho barevneho pole. Protoze ale nemam zadny FULL_HD film nebo Trial, nemam to moc jak nastavit a hlavne otestovat. Uz jsi se v tom hrabal?[/QUOTE]

Tak mi chlapi nenapínejte a pište poznatky, čekám na to jak na smilování..... :-)) .
Po dlouhém rozhodování jsem totálně na tuhle telku rozhodnutej. Ještě mi trochu zlobí nová řada Philipsu, ale nějak nemůžu ten Philips skousnout protože jsem nikdy této značce nebyl nakloněn.
Pořád mi ta Toshiba 47Z3030GD vychází nejlépe.
TermiX (12)|20.2.2008 09:19
[QUOTE=jirkaskra;166398]Tak mi chlapi nenapínejte a pište poznatky, čekám na to jak na smilování..... :-)) .
Po dlouhém rozhodování jsem totálně na tuhle telku rozhodnutej. Ještě mi trochu zlobí nová řada Philipsu, ale nějak nemůžu ten Philips skousnout protože jsem nikdy této značce nebyl nakloněn.
Pořád mi ta Toshiba 47Z3030GD vychází nejlépe.[/QUOTE]

Co na to rict? Dlouho jsem behal po obchodech a hledal tu spravnou kisnu. To, co mi prislo jako nejdulezitejsi kriterium, byl fakt, ze preci jen 90% casu u televize stejne jen sleduji standardni terrestrialni visilani. Vzhledem k faktu, ze ve FULLHD vysila pouze NOVA (navic mam pocit, ze jen nektere programy), chtel jsem takovou televizi, ktera zvladne standardni PAL v koukatelne podobe. No a musim rict, ze tahle televize je na klasickem analogovem vysilani jen o pid horsi, jak klasicke CRT (pokud si vsak zmensim velikost okna na 72cm, coz je CRT, ktere mam doma, Toshiba vychazi bezkonkurencne lepe!). Rozhodne musim rict, ze pro bezne sledovani televize naprosta parada.

Jen jeden dulezity poznatek - aby to koukani za neco stalo, musis mit sedacku asi tak 4-5m od obrazovky (a to neni v panelaku az tak jednoduche zaridit). Tohle je ale obecny problem takove uhlopricky.