Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD a sceny snimane z ruznych uhlu ...

Vlacek (11)|9.11.2004 07:21
DVD prehravace umi prepinat mezi scenami snimanymi z ruznych uhlu. Pokud bych takoveto DVD chtel vyrobit (mam zaznam stejne udalosti z vice kamer), jak a v cem se to da udelat?

Pouzivam Vegas a DVD architect, ale jsem zacatecnik ...

Dekuji!
Hawkey_tvf (434)|9.11.2004 09:04
V Scenariste 9-) . Potrebujes nieco high-endovejsie. Navyse, cely ten postup ma velmi daleko od srandy (pozri prerekvizity v manuali Scenaristu).
Vlacek (11)|9.11.2004 09:41
[quote=Hawkey]V Scenariste 9-) . Potrebujes nieco high-endovejsie. Navyse, cely ten postup ma velmi daleko od srandy (pozri prerekvizity v manuali Scenaristu).[/quote]

Scenarist podle popisu vypada moc pekne. Co ze tu o nem nikdo nepise? Nejspis asi kvuli cene, ze? Nevite jestli je trialverze nebo treba nejaka starsi free? U sonic jsem nic nenasel ...
juice_tvf (24)|9.11.2004 11:59
vlacek napsal:
[quote]Scenarist podle popisu vypada moc pekne. Co ze tu o nem nikdo nepise? Nejspis asi kvuli cene, ze? Nevite jestli je trialverze nebo treba nejaka starsi free? U sonic jsem nic nenasel ...[/quote]

Takze:
1. Trial verze neni
2. Na webu ho sezenes, ale adresy se casto meni, takze ti nezbyva nez hledat (ne na Sonicu)
3. Je to jiz opravdu profesionalni SW, ktery vyzaduje znalosti
4. S jakymikoliv nestandardy nepracuje

vlacek napsal:
[quote]Pouzivam Vegas a DVD architect, ale jsem zacatecnik ... [/quote]

Pokud jsi opravdu zacatecnik, tak si sezen nejake navody na Sonica a hodne studuj. Pokud se opravdu nepripravis \/ budes zklaman. Tady totiz neni zadne prednastavene menu a pretahovani mysi atd.. Napr. menu si musis pripravit dopredu (nejlepe v AdobePhotoshopu) a musis mit jiz dopredu myslenku, jak cely projekt bude vypadat. Jinymi slovy jde o hodne narocny soft.
starej_vul (250)|10.11.2004 11:51
pro juice:

.... co to tady blábolíš?

rozjeď si DVD architekt 2.0 , někde na ploše, TotalCmd a podobně chytni za obrázek a přesun do základního menu jako podklad. A máš podklad.
A podobně chytni za MPEG/AVI soubor a šoupni ho na ploch DVD architektu.
VČEM MÁŠ PROBLÉM?????????,
juice_tvf (24)|11.11.2004 08:48
Ja jsem psal o sonicu a ty pises o architectu . Jeden o voze, druhý o koze. V DVD architectu nepracuji, protože mi nevyhovuje jeho styl. Ale co komu vyhovuje je jeho věc. O tom prosím nechci dále polemizovat a na toto téma nebudu reagovat. Ale měl jsem ho nainstalován, takže malinko něco něm vím. Má tam přednastavené menu (tuším nejaká témat: nějaký summer? a jiné si to si však nepamatuji - nezaujal mě, tak jsem ho odinstaloval - psal jsem o tom výše, proto odpustťe jestli se pletu). Takže když se ti nechce nic vymýšlet, prdneš tam co je přednastaveno. Taktéž jsem si menu předpřipravil a myší přetáhl. Ono to fungovalo v tom Architectu, o tom spor nevedu.

Jen jsem chtel vlackovi naspat, aby se připravil na to, že v Sonicu nic není přednastaveno (žádný summer nebo něco tak). To jest, aby se připravil na to, co je to struktura menu a jak se tvoří (např. co je to subpicture atd.)
Ješte k Sonicu: Pokud pracuješ s verzí , který má již v instalaci přednastavené nějaké témata jako DVD architect, dám ti ftp a mužeš mi ho tam poslat :-D . Zatím mám pakárnu v tom, že pro Sonica si musím připravit menu ve fotošopu. Po vytvoření menu i zde funguje přetažení myší (např. z totalcomanderu). Ale jak jsem říkal, pokud je verze s přednastavením, jen to uvítám. Ušetříš mi hodně času tím, že vypadne práce ve fotošopu.
ai (2993)|12.11.2004 01:44
juice - takovy jeden tip , kdyz uz ti teda nejde o tu vlastni tvorbu :-)
V DVD Lab je export menu do PSD, nekdy se hodi, je tam neco malo pozadi, vselijakych knofliku, ramecku na fotky a dalsi vecicky , ktere se hodi na menu. Vsechny ty objekty jsou ulozeny dokonce do zvlast vrstev pro ten fotosop. A je to dokonce ve spravnem rozmeru (720x540 pro NTSC aspon, PAL bude podobne osetren) ,jestlize tam pridas kruznici nebo fotky v tom Photoshopu, tak budou pak v TV ve spravne proporci. Jen dodelat subpictures pro (SONIC, Maestro) .
pozn. Pro maestro je treba ulozit do BMP, 24 bit, nebo se slozi.
juice_tvf (24)|12.11.2004 08:37
ai napsal
[quote]uice - takovy jeden tip , kdyz uz ti teda nejde o tu vlastni tvorbu Smile
V DVD Lab je export menu do PSD, nekdy se hodi, je tam neco malo pozadi, vselijakych knofliku, ramecku na fotky a dalsi vecicky , ktere se hodi na menu .....[/quote]

Ano, i DVDLab (verzi Pro) používám. Ze SW pro autorizaci mám nainstalováné: DVDMaestro, SonicScenarist a právě zmíněný DVDLab. O té funkci samorřejmě vím :-) a doufám si tvrdit, že v této oblasti mám trochu přehled 8-) Ale neřadím se mezi experty, jenom uživatele.
Pokud se třeba podíváš na příspěvek o tvorbě DVDMenu (této sekci), tak jsem psal, že doporučuji i SW od Mediachance s názvem DVDMenu Studio ( http://www.mediachance.com/dvdmenu/index.html) , který je rozhodně zdařilým SW, méně náročným než Fotošop (on fotošop není jen kontrastu, vyvážení barev...na to stačí ACDSee!!!) a navíc má v sobě interované exporty menu přímo pro Maestro a Scenarist. (dále ReelDVD, DVDit! a Impresso). Samozamořejmě je zde i funkce exportu do jpg a bmp. Proto i tento soft mám nainstalován.
Jen malá poznámka: zkus si vytvořit menu ve fotošopu a v tomto SW (stejně jako export DVDLabu). Na první pohled nepoznáš rozdíl. Ale při zvětšení 800% uvidíš drobné rozdíly (např. ostrost písma), stejně jako na TV. Někomu to nevadí, ale já jsem takový. Jinými slovy: mám dost času, fotošop, nedostává se času, DVDMenu. Takže vyzkoušej DVDMenu a potom naimportuj do DVDLabu. Taky jedna z cest..
Neboj, že jsem nějaký sběratel SW a musím mít na PC vše nainstalováno. Z toho, co potřebuji pro tvorbu DVD je z enkodérů CCE a Procoder, k tvorbě menu Fotošop a DVDMenu a k autorizaci výše zmíněné SW. Každý z nich používám pouze účelně k tomu, co dělám. Musím se přiznat, že rád experimentuji i s jinými SW, ale pokud mě z nějakého důvodu nezaujmou, letí pryč a už se o ně nezajímám (ani nové verze např. všechny Uleady, Architekty...). Je to pro mě plýtvání času, kterého se mi nedostává tj. učit se jiné ovládání, struktura.....
Ale neměj strach, nejsem ten pubertální ripkař, co letí do půjčovny, ripne film a prodává kopie.
Já jsem zaměřen jinak. Ze satelitu si nahrávám koncerty, z kterých potom vytvářím DVD dle mého gusta. Tato práce, jestli trvá hodinu nebo týden podle složitosti mé představy, mě baví a je pro mě koníčkem ne výdělečnou činností. Toť vše.
ai (2993)|12.11.2004 16:01
diky za tip, DVD Menu Studio,je to zhruba to same jak v DVD Lab, plus tedy subpictures, 3D svetla , stiny pro objekty,
jestli je mezizastavka Photoshop (pridani fotek atd..), musi se zmenit pixel aspect ratio na D1/DV aby proporce byly korektne (ne z DVD Lab, ten uz ma osetreny rastr)
juice_tvf (24)|15.11.2004 06:15
to ai
Tak nějak by se to dalo vystihnout, co jsi naspal. Hlavne se jedna o upravu obrazku, skladani vrstev, jejich propustnosti...V tomhle je Fotošop nedostihnutelný. Pokud máš ještě nejaké pluginy :-D , co ti ulehčují práci, je radost s timto SW pracovat . :-) . Ale v každém případě Ti dík za připomínky. Takhle by měla vypadat diskuze, kdy si lidi vyměňují názory. Pokud Ti můžu ještě dát jednu radu k tomu Fotošopu, tak zas tak dramatické to není. Na druhou stranu mě mrzí, že někteří střílí bez míření 8-) (pletou si firmu SONY - dříve SonicFoundry /DVDArchitect/ a firmu SONIC /Scenarist/)