Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojeni PC - LCD TV

Smolda_shw (13)|25.1.2008 09:13
Mel bych posim dotaz. Planuji nakup PC a nasledne pote LCD TV. Mam jen dotaz lze digitalne propojit PC s LCD TV pomoci DVI - HDMI?? To vim ze jde, ale nedojde pri tomto propojeni ke ztrate kvality obrazu pri sledovani full HD / bluray filmu na TV?

Nechce se mi totiz investovat do drahych HD, bluray prehravacu, tak bych to chtel resit vse pres PC. Myslite, ze je to dobry napad?

diky za odpoved.
schima (95)|25.1.2008 09:27
To Smolda_shw:
Ke ztrátám by docházet nemělo, obojí to jsou digitály.
Nicméně co se týče tvého dalšího dotazu, jako Blue Ray přehrávač bych volil PS3 (Playstation) a na HD DVD Xbox 360 (Arcade Edition s HDMI a externí HD DVD mechanika + 5.000,-). Nicméně do PC tě stojí nejlevnější Blue Ray "pouze" mechanika cca 3.000,- a HD DVD 3.500,- a kombo od LG HD DVD + Blue Ray (pořád se bavíme o mechanikách) za 8.000,- Nicméně ještě připočítej přípravu stroje (PC) na HD, což taky není levná sranda, pokud máš postarší muzeální kousek
Smolda_shw (13)|25.1.2008 09:56
ok diky za odpoved, k tve druhe odpovedi, neuvazuji ani o xbox ani o PS3. Jedna se o klasicky PC. Filmy by byly ulozeny na pevnem disku, takze s mechanikama taky neni problem. Sice maji kolem 8-9GB ale mista je zatim dost... prijde mi lepsi koupit 1TB HDD za 5000,- bez DPH nez investovat do mechaniky, ted kdyz jsou tak drahe a media nejsou skoro zadne... na ten 1TB HDD dostanes pres 100 HD filmu, coz se nikdy neuskutecni... to je asi tak moje vize, uvidime jak bude realizovatelna...
Krayzie (325)|25.1.2008 15:54
V tejto dobe nie je na prehravanie HD nic lepsie ako PC, lebo paradoxne najviac HD filmov je v nasich koncinach pristupnych na nete zvycajne v mkv a len velmi malo prehravacov ich dokaze prehrat. Pokial sa v nasich koncinach nerozsiri BluRay, prip. HD-DVD an uroven DVD do videopozicovni, nema zmysel si obstaravat HD prehravac. Drviva vacsina ludi chce aj tak film pozriet iba raz, prip. 2. krat s odstupom casu, takze kupovat filmy nema vyznam.
Co sa kvality prepojenia tyka, pokial je to 1:1 cez HDMI, neprichadza k ziadnej strate kvality. Problem moze byt akurat to, ze na 1080p ripy je potrebne aj adekvatne CPU (napr. moja C2D 6550 je vytazena pri prehravani Distric B13 1080p na 65-90%).
schima (95)|25.1.2008 15:59
Musíš je tam ale nějak dostat, pokud se nebavím o internetu, tak jedním dalším způsobem je právě mechanika. Neříkám vypalovačku, ale pouze read mechanika stojí 8.000,- Vypalovačka Blue Ray stojí 20.000,- a HD DVD to samý
Krayzie (325)|25.1.2008 16:15
[QUOTE=schima;163212]Musíš je tam ale nějak dostat, pokud se nebavím o internetu, tak jedním dalším způsobem je právě mechanika. Neříkám vypalovačku, ale pouze read mechanika stojí 8.000,- Vypalovačka Blue Ray stojí 20.000,- a HD DVD to samý[/QUOTE]
Podla mna mechanika v tejto dobe hlavne s vyhladom do buducnosti nebude mat vyznam. Ako som spominal, jedinym sposobom ako sa teraz dostat k BD alebo HD-DVD diskom je kupit si ich (uz som ale pocul o jednej DVD v pozicovni v BA, kde uz maju zopar BD diskov). A predsa si nebudem kupovat film, ktory si pozriem jeden krat a zistim, ze je to blbost.
Najjednoduchsia a najlepsia vizia do buducnosti je podla mna net a VOD (video on demand). Apple uz teraz spusta videopozicovnu (aj ked zatial iba pre USA, ale planuje to neskor rozsirit) a ma v ponuke aj HD filmy za $5. Toto je podla mna buducnost. Konkretne Apple mi maximalne vyhovuje podmienkami, ale kedze HD filmy je mozne pozerat len na Apple TV, tak je to pre mna nezaujimave. uviedol som to len ako priklad, lebo taketo sluzby bude ponukat stale viac a viac prevadzkovatelov.
Takze cez mechaniku tam teraz u nas dostanes velmi malo.