Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 68

Téma: Jednoduchý střih TS (MPG)

Nováček Avatar uživatele Brogg
    Registrace
    Feb 2007

Rád bych se zeptal, čím správně sestříhat nahrávku z DVB-T nahranou v TS či MPG. Byl bych také rád, kdyby thread někomu dalšímu pomohl se zorientovat v počátcích a případně i pomohl vybrat vhodný sw.
    Situace:
    Nahrávám z DVBDream do TS (v blízké době přejdu na DVBViewer, jelikož DVBDream chybuje při jiném nahrávání než ručním). Většinou nenahrávám více programů do jednoho streamu (souboru), takže nahrávání do MPG bych se nějak zvlášť nebránil. Potřebuji jednoduchý střih začátků a konců, případně reklam.
    Požadavky:
    - Střih po framech (přímá kopie audia i videa, s dopočtením pouze chybějící části ke klíčovému snímku)
    - Vystupní soubor by měl být univerzálně (chápejte kdekoliv přehratelný)
    - Dostatečné možnosti nastavení
    - Synchronizace audia a videa (neobjevují se rozdíly větší než pár ms, ale i tak bych byl rád)

Samozřejmě jsem četl, zkoušel a výsledky vhodných sw jsou tyto:

1. Womble MPEG Video wizard DVD (či mpeg-vcr)
    All-in-one sw, který splňuje vše, co požaduji. Ovšem výstupní soubor při přímé editaci je chybně přehratelný ve VLC. Tento problém nemám sám, zmínka je i na slovenském fóru nebo jinde v zahraničí, např.:
    I can see the problem in VLC (it stops after ten seconds, i.e. the progress indicator keeps running, but the video is visibly broken), but not so in Nero ShowTime (of Nero v7). MPEG Validator says there are some problems (bitrate too high, wrong mux rate). Try demuxing with PVA Strumento (which, btw, does not report any problems) and re-muxing with Imago or Womble's built-in multiplexer.
    I've tested demuxing and remuxing myself using PVAStrumento and the multiplexer of Womble MPEG Wizard DVD, and the VLC problem is gone.
    Zde se to podařilo snad vyřešit, ale důvěru v tento sw to ve mě příliš nebudí.

2. VideoReDo
    Sympatický sw, který umí vše, úprava GOP, střih po framech a produkuje přehratelné soubory. Při střihu ale nevidím, jaké snímky stříhám (zda I, P, B).

Otázkou je, zda není také vhodné před editací MPEG video wizardem (mpeg-vcr nebo videoredem) opravit nahrávku v PX nebo PVAStrumentem. A pak editovat těmito sw.

3. MPEG2Schnitt a Cuttermaran
    Klasický proces: Demultiplex (PX nebo PVAStrumento) - M2S či Cuttermaran - střih - uložení s multiplexem.
    Zejm. Cuttermaran je mi velmi sympatický (asi i proto, že nemám příliš rád all-in-one věci). Cuttermaran umí střih po snímcích ve spojení s freeware i s komerčními kodeky, které se jednoduše nastaví. Problém je zde jediný, tato freeware cesta neumí upravit velikost GOP (GOPfixer).

Zkoušel jsem i jiné, ale výše zmíněné sw mi přišly nejsympatičtější. Samozřejmě se jakýmkoliv návrhům nebráním.

Nahrávky po editaci slouží pro použití na pc. Rád bych ale vytvořil nahrávky, které bude možné v budoucnu využít na převod na DVD pro přehrávače. Učím se a nechci zbytečně poškodit nahrávky chybným zásahem (rekompresi celé nahrávky tedy rozhodně využívat nebudu). Takže mě napadá, zda není nejvýhodnější 3. varianta s případným budoucím použitím GOPfixeru z mpeg-vcr, následnou autorizací DVD a vypálení.

Díky za každou přínosnou radu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Feb 2007

Netradičně dám EDIT na začátek a ne na konec: Odpovědi, které jsem sám našel či vyzkoušel jsou v textu kurzívou. Modře jsou označeny postupy, které vedou ke korektnímu výslednému souboru, červeně jsou prozatím nevyřešené postupy. Pokud by informace někomu pomohli, budu velmi rád.

Jsem trochu překvapený, že prozatím nepřišla žádná odpověď. Tak alespoň napíši další postřehy:

[COLOR="Red"]1.[/COLOR] VideoReDo: samozřejmě se dá zapnout zobrazování framů (I P B): pod položkou View-Display On Screen Information. Ovšem pokud načtu nahraný soubor, stříhám mimo klíčové snímky, tak, zejm. na začátku, kdy dochází k dopočítání obrazu (v nastavení tedy ne Remove audio frames, ale Insert extra video frames), se objevují nepříjemné artefakty v obraze. Má někdo podobné zkušenosti? Jinak VideoRedo stříhalo (jako jeden ze dvou, druhým je Cuttermaran) zkušební soubory v pohodě.

[COLOR="Red"]2.[/COLOR] Nepoužitelný Womble (viz výše).

[COLOR="Red"]3.[/COLOR] Avidemux
    Trpí posunem zvuku již při načtení *.ts a při střihu mimo klíčové snímky, dle toho, co jsem četl, nabídne avidemux vytvoření tzv. "smart copy" což prý nefunguje úplně stoprocentně.

4. Prozatím se mi líbí demux (PX, PVAStrumento) -> střih:

[COLOR="Blue"]a)[/COLOR] cuttermaran + komerční TMPGEnc a mux (mplex) - bohužel výsledek je nepřekontrolovatelný v PVAStrumento (při načtení souboru a snaze "scan" nebo "demux" program spadne. Nechápu proč, ovšem rád bych vytvořil bezchybný výsledný soubor a takto určitě ne. Při zkoušení jiného encoderu HCEnc lze výsledný soubor načíst v PVAStrumentu, ovšem scan dopadne takto:
    Kód:
    ***	PVAStrumento 2.1.0.17
    ***	  running at 02-04-2008 23:26
          Pre-Scanning input. May take some time.
    ALERT> No streams found.
    ALERT> Try relaxed semantics if TS recording.
    ALERT> No System Header found. MPEG-1 stream ??

(Autosaving log to /dev/null.txt)
    Cannot save to /dev/null.txt
    Trochu mě překvapuje ta špatná čitelnost výsledných souborů v PVAStrumentu. Nekazí to sám Cuttermaran?
    -> vše bylo způsobeno chybným nastavením muxu. Chybný výsledek byl při nastavení mplexu "Select profile: DVD". Nutné je dát "Select profile: Generic MPEG2". Pak jsou výsledné soubory takové, jaké mají být, tedy vyřešeno ;-) Navíc při zkušebních souborech (změna poměru stran v jednom souboru apod.) jako jeden ze dvou softwarů (druhý je VideoRedo) vyprodukoval výsledný soubor bez "alertů" v PVAStrumento:
    Kód:
          Input: E:\***_cut.mpg
          Closing starting GOP.
          Aiming for sync at 00:00:00.287
          Streamstart seems to be in (reasonable) sync:
          	Video 1 starts at 00:00:00.287
          	Audio 1 starts at 00:00:00.287

Video Format changed at 00:00:05.127
          Splitting output.
          Last fileset:
          	1460142 total bytes written
          	Video 1: 119 frames, 00:00:04.760
          	Audio 1: 199 frames, 00:00:04.776

Sync estimate at EOF:
          	 MPEG Audio #1 : sync

Video statistics
          ================
             GOP length (min/avg/max):
                       4 / 10 / 15  [frames]
                       15637 / 122152 / 260779  [Bytes]
             GOP bitrate (min/avg/max):
                       347 / 2189 / 3477 [kbps]

NEW VIDEO FORMAT
    	Resolution 720 x 576 (full D1)
    	Aspect ratio is 4:3
    	Frame rate 25.00 fps
    	Nominal bitrate 2786000 bps
    	First PTS: 00:00:05.047

Closing starting GOP.
          Aiming for sync at 00:00:05.127
          Cutting audio.
          Audio stream 1 now starts at 00:00:05.135
          Video stream 1 now starts at 00:00:05.127
          Last fileset:
          	8698699 total bytes written
          	Video 1: 508 frames, 00:00:20.320
          	Audio 1: 847 frames, 00:00:20.328

Sync estimate at EOF:
          	 MPEG Audio #1 : sync
    [COLOR="Red"]b)[/COLOR] mpeg2schnitt + HCEnc (QuEnc) + mplex (Muxen\muxen_mit_mplex_DVDAuthor.prg)
    QuEnc - nestříhá to, co chci - ne přesně framy, které zadám + Avisynth hlásí chybějící soubor *.d2v v adresáři Temp (v adresáři M2S). Zaškrtnutím "Create D2V v M2S nepomůže.

HCEnc - nejde zprovoznit a HC končí hláškou "Can't file input file" Nastaveno mám: "Encoder\EncoderHC21.prg". Důvodem je zřejmě chybějící soubor *.d2v v Temp (v M2S adresáři). Výpis z M2S je:
    Kód:
    4.2.2008 19:42:54  :  SchnittTool   Version: 0.9.0
    4.2.2008 19:42:54  :  Project C:\Program Files\Mpeg2Schnitt\Temp\TempCutProject.m2e added.
    4.2.2008 19:43:00  :  Starting processing project C:\Program Files\Mpeg2Schnitt\Temp\TempCutProject.m2e
    4.2.2008 19:43:00  :  Reading index file F:\Record\Final Cut\***.mpv.
    4.2.2008 19:43:00  :  Videoteil berechnen (10, 11)
    4.2.2008 19:43:09  :  Errorcode: -113304
    4.2.2008 19:43:09  :  Batch processing stoped.
    -> po smazání M2S a znovu nainstalování M2S vč. všech encoderů jede vše i se střihem na jakémkoliv framu bez problémů. Horší je to s kvalitou výsledku. Při střihu souboru se změnou poměrů stran dochází k výpadkům, které PVAStrumento detekuje jako:
    Kód:
    ALERT> -152 video frames missing at 00:00:05.824.
    ALERT> Dropping GOP for sync.
          Re-syncing.
          Closing starting GOP.
          Re-syncing.
          Closing starting GOP.
          Aiming for sync at 00:00:06.784
          Cutting audio.
          Audio stream 1 now starts at 00:00:06.784
          Video stream 1 now starts at 00:00:06.784
          Video Format changed at 00:00:06.784
          Splitting output.
          Last fileset:
          	1981582 total bytes written
          	Video 1: 139 frames, 00:00:05.560
          	Audio 1: 232 frames, 00:00:05.568
    Je tedy zřejmé, že dochází k výpadkům, které jsou možná způsobeny nastavením Aspect ratio v enkoderech, kde je na výběr 4:3 nebo 16:9, popř. další, ale volba Auto chybí. Má někdo řešení?

[COLOR="Blue"]c)[/COLOR] PX+TMPGEnc MPEG Editor 2.0. Vyzkouším.

-> vyzkoušeno a tvorba DVD-compliant (vč. úpravy GOPů) výsledných souborů je ok. Při zkušebních souborech PVAStrumento při pokusu o střih se změnou poměrů stran hlásí:
    Kód:
    ALERT> Temporal structure wrong in GOP at EOF. Dropping.
          Last fileset:
          	14328899 total bytes written
          	Video 1: 771 frames, 00:00:30.840
          	Audio 1: 1286 frames, 00:00:30.864
    Ovšem při střihu stejného souboru s místem se změnou poměrů stran a spojením s dalšími vybranými místy ze stejného souboru do jediného - typický příklad dvou pořadů s jiným poměrem stran a s vystříhání reklam - bylo naopak vše v pořádku. Nechápu, proč jedno vystřižené místo udělá chybu a stejné vystřižené místo spojené s jinými místy stejného souboru již ne Ideální výsledek to rozhodně není...

Jak z výše napsaného vyplývá, pokud nedojde k doplnění a opravení mých tvrzení, nejlepší je použít na jednoduchý střih bez rekomprese VideoReDo (až na ty občasné artefakty) a na kvalitní ale jednoduchý střih použít PX (PVAStrumento)+Cuttermaran (+HCEnc, TMPGEnc, QuEnc). Jaké další možnosti (programy) jsou? Existuje alternativa společná pro windows i pro linux?
    Naposledy upraveno uživatelem Brogg: 05-02-2008 v 05:12

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2008

Mam podobne problemy s nahravkami s DVB-T, validni informace najit je dost problem. Zajimave take je, ze se z mistnich GURU nikdo neozzyva, pricemz to je vlastne celkem zakladni vec ...
    Zatim pouzivam Mpeg2Cut, vim ze funguje, ale nikde jsem se nedocetl, jak funguje. Nepotrebuju delat presny strih, potrebuju pouze ukratit zaznamy na rozumnou delku. Jde o to, ze nektere stanice, napr. ta silena Nova absolutne nedodrzuje EPG a jakykoliv program, vysilaji si to jak chteji, je to des ...

Je nutne vetsinou vyrazne nadsazovat konec, zatimco zacatek byva posunuty klidne o 10 minut. Takze je treba strihat.

Osobne preferuji pro tyto ucely strih bez rekomprese. Pouzivat na to Vegas mi neprijde rozumne a ani smysluplne (navic ten dela rekompresi a prasit uz tak zprasene DVB-T opravdu neni rozumne). Jen nevim, jestli to Mpeg2Cut dela ... je to freeware, takze to muze kazdy zkusit ...

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Z místních "guru" (za kterého se mimo "služební léta" nepovažuji) se asi nikdo neozývá proto, protože jim naprosto spolehlivě funguje Womble MVW a nemají zasviněný system všemi těmi ostatními PRG zmiňovanými v úvodu threadu. A konkretně třeba Mpeg2cut (ani versi 2) nepoužívám už dávno, protože dokáže naprosto rozsekat vnitřní strukturu streamu (možno krásně graficky zanalyzovat v GSpotu a ReStreamu). Taktéž PVAStrumento dokáže napáchat více škod než užitku v rukou neodborníka (=poučeného laika), VideoReDo jak by smet. A to ostatní, škoda mluvit. Tož chlapci, študujte, študujte a zkoušejte (dávno vyzkoušené a osvědčené).

A jedna kontrolní otázka: Kolik máte tazatelé v OS instalováno Mpeg2 enkoderů/dekoderů a jaké mají merity? He? A jestli se někdo z vás zmíní o Ahead Nero, tak s ním nemluvím. Pak se nedivte. Ale jinak je Mpeg2 moje hobby.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    Z místních "guru" (za kterého se mimo "služební léta" nepovažuji) se asi nikdo neozývá proto, protože jim naprosto spolehlivě funguje Womble MVW a nemají zasviněný system všemi těmi ostatními PRG zmiňovanými v úvodu threadu. A konkretně třeba Mpeg2cut (ani versi 2) nepoužívám už dávno, protože dokáže naprosto rozsekat vnitřní strukturu streamu (možno krásně graficky zanalyzovat v GSpotu a ReStreamu). Taktéž PVAStrumento dokáže napáchat více škod než užitku v rukou neodborníka (=poučeného laika), VideoReDo jak by smet. A to ostatní, škoda mluvit. Tož chlapci, študujte, študujte a zkoušejte (dávno vyzkoušené a osvědčené).

A jedna kontrolní otázka: Kolik máte tazatelé v OS instalováno Mpeg2 enkoderů/dekoderů a jaké mají merity? He? A jestli se někdo z vás zmíní o Ahead Nero, tak s ním nemluvím. Pak se nedivte. Ale jinak je Mpeg2 moje hobby.
    Ja mam jasno, uprednostnovany dekoder je z PowerDVD a uprednostnovany enkoder je MainConcept.

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

@MomoBrut: To je sice hezké, že máš jasno, ale nějak mi uniká, co máš vlastně za problem. Se způsobem jakéhosi vysílání nebo s konkretním streamem? Na to, co ti udělá Mpeg2cut se přece můžeš jednoduše podívat patřičnými analytickými nástroji a teprve pak s tím něco udělat, případně to celé zahodit a začít znovu...

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2008

Ja pouzivam VideoReDo TVSuite uplne bez problemu, problemy se zobrazovanim jsem nemel. V teto verzi mi to pripada jako rychly a prakticky nastroj k sestrihu reklam a rovnou vypaleni v jednom kroku. Vetsinou se snazim strihat na I framy, ale i kdyz jsem nekdy toto pravidlo nedodrzel kvuli tomu, ze to proste v televizi nenavazovalo, nebyl problem. Opravi i vypadle framy, takze se neposouva zvuk.

Nováček
    Registrace
    May 2008

Osobne jsem vcelku uspesne ve WinXP pouzival pro bezeztratovy strih zachycenych streamu (MPEG2) z DVB-T nastroj MPEG_Streamclip. Po prechodu do Vista 64 se mi ho jiz nepodarilo uspesne rozchodit, takze to trapim s MPG2CUT2, ktery opravdu neni dokonaly. ;-)

Ted zkousim TS Packet Editor (zvlada pokud jsem dobre pochopil MPEG-2 i H.264), ale tam delsi zkusenost zatim nemam.

PM PM je offline
    Nováček
    Registrace
    Oct 2005

Ahoj

dal jsem sem návod jak stříhám a kóduju já. Píšeš, že nahrávky chceš nechat pro použití v PC a časem pro použití v dvd přehrávačích. Pokud je to tak, asi bych je rovnou i překódoval do x264, podle toho co jsem četl to stejně budou za chvíli všechny přehrávače umět, tak jak jich teď většina umožňuje přehrávat xvid a divx.

1 '''nahrávání''' - já nahrávám pomocí programu dvbviewer přímo do TS. Existují dvě verze programu - placená a neplacená, rozhodně se vyplatí placená, navíc nestojí moc, zaplatíte jenom jednou a pak už máte doživotní akualizace zdarma... http://www.dvbviewer.com/en/index.php?page=ordering

2 '''střih''' buď projectX (používá javu, kteru moc mít nemusím) nebo http://www.videohelp.com/tools/HDTVtoMPEG2. Zkoušel jsem i avisynth2, ale při vytažení zvuku mp2 (viz bod3) mi to dělalo delay 0ms, i když mělo být třeba -321ms tudíž pak neseděl zvuk. Nenašel jsem rozdíl mezi projectX a hdtvtompeg2, projectX by snad měl dělat nějaké opravy, resp. synchronizaci zvuku a obrazu při stream errors, ale těžko říct, zatím to vypadá, že to video je stejné jako při sestříhání hdtvtompeg2. hdtvtompeg2 se nemusí instalovat a hlavně není nutné mít nainstalovanou javu, takže je na vás co se vám bude líbit víc. Jako výstup dělám opět TS.

3 '''vytvoření d2v a mp2''' filů dělám pomocí dgindex http://neuron2.net/dgmpgdec/dgmpgdec.html. Otevřeš si sestříhaný TS, dáš stream - detect PIDs:PAT/PMT (pozor občas, když otevíráte dva TS za sebou, tak to napíše, že video obsahuje samé 0 nebo něco podobného, stačí zavřít dgindex, spustit ho znova, je to OK. Takže po detect kliknete na mpeg1 audio, dáte set audio. Done. File - save project. To vám vytvoří 2 file - d2v a mp2

4 ''''''megui''' nainstalování a nastavení''' - po nainstalování (viz stránka http://mewiki.project357.com/wiki/Installation) megui (http://sourceforge.net/projects/megui) stáhne všechy potřebné aktualizace, až na nero aac, to si stáhněte ze stránek nera http://www.nero.com/eng/down-ndaudio.php), v zipu máte neroaacenc.exe nebo neroaaceenc_SSE pro procesory které používají sse. Jeden z těchto souboru nakopírujte do megui složky tools, v megui setting, program paths, audio, neroaacenc dejte cestu k tomu exe souboru.

Stáhněte si avisynth (http://www.avisynth.org/) plus pokud vám nebude fungovat tak Microsoft net framework (http://www.microsoft.com/downloads/d...isplaylang=en). Pokud vám nebude fungovat nějaký filtr, například low noise nalezneteho ho na těchto stránkách http://avisynth.org/warpenterprises/

Nakonec dej v menu worker - create new worker (queue se kódují ve workerech, tzn. když budeš mít třeba 2 workery budou se ti kódovat najednou dva file. Což je ale většinou zbytečné, pokud budete kódovat do x264, tak se automaticky použijí všechny jádra procesoru, takže je to využitelné snad jen pokud se kóduje do xvidu, který by nepoužil všechna jádra)

'''megui - výběr a příprava filu pro kódování''' - tools avisynth script creator. Otevřít d2v file. V menu options - pokud vám to napíše input DAR 16:9 doporučuji nastavit resize odpovídající formátu 16:9, jinak se to z nějakého záhadného důvodu překóduje do 4:3 a to i když resize odškrtnete. Nevím proč to neponechá původní formát. Při resize doporučuji zaškrtnout suggest resolution, pak měníte jen první číslo, druhé se nastavuje automaticky podle formátu. Na tomto listu ještě můžete zaškrtnout auto crop, ale není to nutné. Vše ostatní nechte odškrtnuté. V menu filters jako resize filter používám Lancoz4, mám zaškrtnutý noise filter na minimal noise. Colour correction se používá jen při kódování DVD jak jsem si našel na netu, takže pro kódování dvb-t TS je to zbytečné. Tak to je vše, po odkliknutí save se vám to vrátí zpátky do megui.
    Zde si již jenom zvolíte codec (x264) a profile - já používám dvou průchodový HQ-slowest, samozřejmě nejlepší ale i nejpomalejší je použít profil insane a 3 průchody. No to asi vyzkouším v budoucnu až budou k dispozici 8-mi jádra

Dále nastavíte '''kódování zvuku''' - sekci audio si otevřete jako audio input ten mp2 file vytvořený v bodě 3.
    Codec použijte ND AAC, delay se vám nastaví automaticky. V configu k audiu si vyberte bitrate a AAC profile. Někdo radí používat HE, někdo že vždy LC, HE jenom při bitratech pod 192, někdo zase až při bitratech pod 80, tak zatím nevím. Ale vzhledem k tomu, že kódování audia trvá fakt chvíli, zkuste si co vám bude sedět líp a to pak používejte. Já mám informace takové, že 64kbs se vyrovná mp3 160kbs, pokud tedy použijete 64kbps, tak je opravdu nutné použít profil HE-AAC. Zatím to nemám na 100% vyzkoušené, tak pokud někdo máte jiné poznatky, klidně tuto sekci editujte.

Tak teď už zbývá jen kliknout na queue, dát start a počkat si...

'''Spojení zvuku a obrazu''' - až kódování proběhne budete mít dva file - mkv (obraz) a mp4 (zvuk). Tyto spojte opět pomocí megui - tools - muxer - mkv muxer.

Výsledný file doporučuji '''přehrávat pomocí''' výborného programu VLC media player - http://www.videolan.org.
    Naposledy upraveno uživatelem PM: 25-05-2008 v 15:01

Registrace
    Feb 2007

Po dlouhé době a sejití se několika rozličných odpovědí si dovolím poděkovat za odpovědi a zareagovat.

Citace Původně odesláno od PM Zobrazit příspěvek
    ...rovnou i překódoval do x264, podle toho co jsem četl to stejně budou za chvíli všechny přehrávače umět,...
    Problémem je, že bych rád dostal co nejuniverzálnější výsledek, který přehrají i starší přehrávače. Jinak full DVBViewer na nahrávání využívám ;-)

Po všech peripetiích, po různých zkoušení apod. jsem skončil u kombinace ProjectX a Womble MVW DVD. Ale na nově přeinstalovaném pc (zcela bez kodeků a filtrů) mi to dělá problém a já poprosím o pomoc - více v tomto threadu (strana 3, příspěvek 45).
    Díky.
    Naposledy upraveno uživatelem Brogg: 14-06-2008 v 20:52

Je tu občas Avatar uživatele Radeq
    Registrace
    Mar 2004

Nevim jestli jsem guru, ale par desitek (mozna i stovek) DVD nahravek z DVB-T uz jsem udelal a muzu potvrdit, ze ProjectX, ackoli je kvuli Jave o neco pomalejsi nez podobne nastroje, je pro me nejjistejsi cestou k uspechu. Instalovat se nemusi (staci jen nakopirovat) a plugin Javy je volne ke stazeni (instalovat Javu se ostatne hodi i na spoustu jinych veci). Demuxem v ProjectX zacinam uplne vzdycky (delam v nem vetsinou i hruby strih), zbytek uz zalezi na vkusu a zvyku.

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Od původních příspěvků je tu trochu časový odskok, ale trochu si rýpnu, nahrávám z DVB (tenkrát ještě nebylo T,ale jenom S) od roku 2001 a ještě jsem nikdy nic nepředělával.
    Jedině když to bylo nahráváno z nějakého kanálu s reklamama (dost vzácně, není důvod, když je tolik filmových a zejména bylo), tak je bylo nutno vystřihnout a onen Womble, tak jak ho známe dnes neexistoval, ale používalo se MPEG2VCR od stejné firmy a to funguje jako VirtualDub.
    Z transport streamu jedou pochopitelně i vnitřní i externí titulky, multiaudio.

Menu a kapitoly fakt nepotřebuji.

Nástroj pro nahrávání - Multirecorder v programu Skyview.

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Ahoj
    potřeboval bych v tomhle tématu poradit.
    Máme doma nahraných skoro 200GB tenisu Australian Open 2010 ze set top boxu. je to všechno ve formátech TS (set top box, když to dělí na víc dílů tak to pojmenovává na TS1, TS2... ,ale to už jsem vyřešil)

Po přečtení diskuse jsem stáhnul program Avidemux, který vypadá celkem přívětivě a je v češtině.
    Vybrané video si natáhne a zindexuje. Problém je, že video má zvuk za obrazem o kuse později.
    Takže bych potřeboval za 1. poradit jak nastavit zvuk, aby se srovnal s obrazem a za 2. jak v tom programu vystříhat pouze určité úseky záznamu do nových souborů - TS nebo mpeg?
    Budu moc rád za odpovědi
    Tom

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

ProjectX

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007
    Naposledy upraveno uživatelem jarino1978: 11-07-2010 v 11:35