Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

60min audio track v celku - jak donutit "indexovat"

Hurvajs (5)|8.11.2004 15:14
pro mnohé asi stupid dotaz, ale nevím, jak mám vypálit audio ( celý album), které mám vcelku a zároveň mohl v přehrávači procházet skladby?? ( Když to násilně rozdělim na 15 tracků, v Neru dám pálit DAO a nastavim mezery 0, stejně tam nepatrná pauzička je znát...). Zkoušel jsem to v A.Audition ale nepřišel jsem na to.. :-?

Díky.
trubiroh (48)|9.11.2004 01:15
Jde to například udělat v CD Architectovi, před časem jsem to také dělal.
Přehrávač ovšem musí umět indexy.
pee.tr (1208)|11.11.2004 13:15
taks to musel násilně rozdělit špatně. Pokus si to projdeš jednotlivě (ty tracky) v nějakým audio editoru, a nebude tam na začátcích a koncích ani setina sekundy pauza a průběh tý amplitudy bude plynule navazovat v následujícím tracku na ten předchozí (nevypadne ti tam ani setina sekundy), nemůžeš to při přehrávání poznat. Pokud to vypálíš Dick at once, tak mám vyzkoušený Nero i Easy CD Creator a je to 100% OK.
Miuvek (858)|11.11.2004 13:55
No, mě to šlo taky v poho, dělal jsem to v nerowave editoru.
erbic (8)|18.4.2005 16:49
Tak dej prolnout tracky na 0,01 sec nebo pár framů.Dělám takhle live koncerty a je to supr.
clee (6592)|18.4.2005 17:27
jj jde o to kde to delis, nektery lama softy tam pridaj prasknuti, ja to delam pres regiony v soundforgi
vlada (3470)|18.4.2005 18:29
Já to vždycky dělal ve WinOnCD k plnej spokojenosti. Ten trik spočívá v tom, že se nesmí nic dělit. Jenom se vypalovacímu softu oznámí, kde začínají stopy. Možná by to zvládl i EAC. Nero by s tím ale taky neměl mít problémy.
stayman (12393)|18.4.2005 19:19
Tak tak, na to jedine CDArchitect, ale aj Vegas to vie :-D
shapet_tvf (21)|19.4.2005 13:12
Pokud vyuzijete fuknkci AutoCue(muzete nechat nastaveny puvodni standardni hodnoty),doplnte detekci digitalniho ticha (Trim Digital Silence),dostanete nakonec tabulku tracku - je nutno vyfiltrovat nezadouci "tracky",vetsinou jich vice nez 2-3 na jednu stranu nebude,navic si tracky pojmenujete.
Pokud to takto udelate,Audio Audition doplni sam funkci Crossfading,k plynulemu navazani dalsi skladby bez lupnuti.

Kdyby tomu tak nebylo,ani jedna deska Pink Floydu by nesla natrackovat na CD-ROM,vcetne nulovych projevu remasteru.

Pekny den.
vlada (3470)|19.4.2005 14:35
shapet> Ale Hurvajs to nechce spojovat, on naopak má celý album v kuse a chce ho vypálit tak, aby hrálo bez lupanců v kuse, ale zároveň tam měl i stopy a mohl přeskakovat. V tomhle případě je jedinou možností nahrát ten zvuk do vypalovacího programu vkuse a vypalovacímu programu sdělit na který místa vložit značku pro další stopu.
Vím, že to šlo perfektně ve WinOnCD, tam sem takhle udělal plno nahrávek z desek. V Neru bych zkusil poklepat na danou stopu, přejít na záložku "indexy, hranice a rozdělení". Potom najít místo začátku stopy a klepnout na "rozdělit". Na závěr je ještě nutný nastavit pauzy mezi stopama na 0. Ale nejsem si jistej, jestli to opravdu bude bez lupanců nebo mezer. Starej dobrej WinOnCD to uměl bez problémů, ale Nero je takovej podivnej komerční xindl, kterej umí všechno, ale nic pořádně.
Pokud to selže, zkusil bych kouknout po nějakym programu specializovanym na vypalování sudio CD.
stayman (12393)|19.4.2005 15:33
CDArchitect a aj Vegas mu to spravi dokonale a aj vypali a aj podla tych vsetkych bookov 9-)
shapet_tvf (21)|20.4.2005 12:56
to vlada> ale vzdyt jsem popsal,jak je mozne natrackovat vinyl v Adobe Audition. Tracky je tam mozne prirozene dat i rucne(v 1/75 nastaveni pro CD),automatika to dela velmi dobre(viz muj priklad Pink Floydu,kde s tim maji jine programy potize).
Je mozne doplnit CD Text,tracky budou slouzit jen k rozeznani skladby a jejimu nazvu,jinak vse pojede bez lupancu.Jeden z mala Editoru,ktery si pri vypalovani upravite zcela sami - az na uvodni 2s mezeru,tu zrusit nelze nikde(Red Book).

Pro nahravani z LP slouzi rada specializovanych editoru s vypalovanim,jako je DART XP(bohuzel srovnani se soucasnymi editory je hodne tristni).A samozrejme moznosti,ktere uz tady jmenovali jini.
vlada (3470)|20.4.2005 13:24
shapet> Sorry, já to špatně pochopil :BB: