Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Volba TV / Volba UPC vs O2TV

serb (44)|20.1.2008 19:39
Zdravím,

blíží se mi doba stěhování a s tím začínám intenzivněji řešit několik problému ohledně TV. Nejsem stále zcela rozhodnut. Do užšího výběru se mi dostaly 3 kousky:

- LCD Samsung LE37M87BD - cca 35kkc - http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=78960
- Plasma Panasonic TH-37PV70PA - cca 30kkc - http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=87621
- Plasma Panasonic TH-37PX70EA - cca 25kkc - http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=79067

Nevim zcela urcite, kterou technologii zvolit. Tedy jestli LCD nebo plasma. Zakladnich rozdilu jsem si vedom, ale vhodnost te ci one technologie se bude asi lisit dle pouziti. Proto mam par dotazu na Vas, fundovanejsi, aby jste mi usnadnili rozhodovani:

1) Jaky je rozdil mezi TH-37PV70PA a TH-37PX70EA ? Vsiml jsem si pouze rozdilu v rozsliseni, ale to jen na shopech. Dle oficialni stranky panasonicu jsou tyto panely uplne totozne krome ceny - rozdil 5kkc neni imho malo.

2) Mam moznost propojeni TV k analog/digital UPC a nebo jit do O2TV. Ktera z techto dvou variant ma lepsi kvalitu obrazu? Na UPC obecne jsem prozatim moc chvaly neslysel. Jak je na tom O2? Oplati se priplatit za O2TV(ano, cenove jsou na tom podobne, ale u O2 navic musim platit poplatek za tel. linku, kterou bych si jinak nezrizoval)?

3) TV budu pouzivat cca v pomeru 40% bezna TV / 40% DVD / 20% HD(zdroj 720p, obcas 1080p). Jsem si vedom, ze mnou vybrane plasmy zvladaji pouze 720p a 1080p pouze downscalem. Ale videl jsem tu nazory, ze degradace kvality neni pri sledovani z cca 3m az takova, aby bylo treba priplacet radove 5-20kkc na FullHD TV. Je to tak nebo jsou to jenom recicky? :)

Diky za nazory
KOCOUR65 (653)|20.1.2008 20:47
obe tv maji stejne rozliseni 1024 x 720 a rozdil je pouze v tom ze pv ma pouze analog tuner - pro sledovani hd videa a dvd je tv super na sledovani normalnich tv kanalu je to uz takovy mensi hnus
Roli (137)|20.1.2008 21:01
Vlastním viz podpis a jsem maximálně spokojený sice O2 trvalo pár dní než to u mě doma naladili k obrazu mému ale již je vše OK a na TV si taky nemůžu stěžovat.
serb (44)|21.1.2008 08:01
[QUOTE=KOCOUR65;162573]obe tv maji stejne rozliseni 1024 x 720 a rozdil je pouze v tom ze pv ma pouze analog tuner[/QUOTE]

predpokladam ze PV = PA ... opravdu je to tak, ale potom nechapu jednu drobnost. Proc je verze s analog i digital tunerem o 5kkc levnejsi nez verze bez digitalu? Dusevne stale nepokryvam, v cem je to tajemstvi rozdilu techto dvou TV :)
Man5on (661)|21.1.2008 08:14
serb:
ad1) PX má navíc DVB-T tuner a je levnější!!!
ad2) O2TV bývá označováno jako kvalitnější, ale vyplatí se až v kombinaci s internetem a nejlépe ještě s pevnou linkou, jinak je to dost drahý
ad3) o tom tu bylo popsáno už hafo řádků, dle mého je 720p naprosto dostačující a ještě hodně let bude, navíc HD ready tv si lépe poradí se standardním rozlišením (nemusí si tolik obrazových bodů "vymyslet"). Já pozoruju tv ze 3 - 3,5 m a na tuto vzdálenost bych full HD nepoznal, na to musíš bejt blíž abys sledoval detaily, ale pozor aby ti neunikl zatím děj filmu :-)
serb (44)|21.1.2008 08:44
Man5on: Diky za odpoved. Co se tyce ceny za sluzby, tak je jasne, ze od koho si vyberu TV, od toho si vezmu i net...a pevnou mam v pripade o2 v podstate automaticky. Jen skoda, ze O2 stale jeste "fici" na tech trech ceskoslovenskych pismenkach FUP, ktere obecne ve svete moc neznaji. A Extreme varianty dsl nejsou nejlevnejsi. Tu ma navrch zase UPC. Nicmene to vypada, ze si radeji priplatim za O2...
jirkaskra (139)|28.1.2008 14:29
Ja bych byl s tím O2 trochu opatrnej, hodně lidí se zklamalo a nadávaj, pokud jsi na internetu tak pokulhává telka - data nestačí po drátech běhat...záleží na vzdálenosti od ústředny. Určitě bych volil, SAT/UPC...
serb (44)|18.2.2008 20:59
jirkaskra: To me moc netrapi, nejsem u O2 nakonec pripojen pres DSL, ale sluzbou "Ethernet Home". Tedy 10MBit int/out za smesnou cenu. Spokojenost prozatim maximalni.

Mam ale jiny problem: TV jsem nakonec zvolil TH-37PX70EA, a jediny zapojeny vstup do teto plazmy mam do HDMI1 STB od O2. Prepogramoval jsem ovladac od STB, aby zvladal ovladat i TV, nicmene problem je s tou Vierou. Stale startuje do rezimu TV bez ohledu na to, v jakem poslednim rezimu jsem TV vypinal. Musim mit tedy stale v pohostovosti 2 ovladace, prvnim zapnout TV, prepnout se na HDMI1 a nasledne muzu plne pouzivat druhy ovladac :/
Nezna nekdo nejake reseni? gugl ani manual k TV uplne nezabral
Aliens_II (380)|19.2.2008 08:10
[QUOTE=serb;166291]jirkaskra: To me moc netrapi, nejsem u O2 nakonec pripojen pres DSL, ale sluzbou "Ethernet Home". Tedy 10MBit int/out za smesnou cenu. Spokojenost prozatim maximalni.

Mam ale jiny problem: TV jsem nakonec zvolil TH-37PX70EA, a jediny zapojeny vstup do teto plazmy mam do HDMI1 STB od O2. Prepogramoval jsem ovladac od STB, aby zvladal ovladat i TV, nicmene problem je s tou Vierou. Stale startuje do rezimu TV bez ohledu na to, v jakem poslednim rezimu jsem TV vypinal. Musim mit tedy stale v pohostovosti 2 ovladace, prvnim zapnout TV, prepnout se na HDMI1 a nasledne muzu plne pouzivat druhy ovladac :/
Nezna nekdo nejake reseni? gugl ani manual k TV uplne nezabral[/QUOTE]

Přes HDMI tu TV neprobudíš.
serb (44)|19.2.2008 16:28
[QUOTE=Aliens_II;166311]Přes HDMI tu TV neprobudíš.[/QUOTE]

Ja ji nechci budit "pres" HDMI, chci aby nastartovala "do" rezimu vstupu HDMI.
Aliens_II (380)|19.2.2008 17:19
[QUOTE=serb;166353]Ja ji nechci budit "pres" HDMI, chci aby nastartovala "do" rezimu vstupu HDMI.[/QUOTE]

to je úplně to samé, resp. myslel jsem to tak, že se ti prostě automaticky nepřepne přes signál skrz HDMI, tak jako jsou lidé zvyklí přes SCART.