Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TMPGEnc bez zvuku???

skromny (7)|18.3.2004 10:16
snad som sa trafil do patricnej sekcie...

Potreboval by som pomuoct/poradit... mam AVIcko (tusim XviD, robi mi to ale pri viacerych) ktore by som rad skonvertoval do MPEG2 (na SVCD) - nie, o kvalitu mi az tak moc nejde, na pozretie na stolnom playeri je to dobre

Ked si toto avicko natiahnem do TMPGenc-u tak mi uz pri orezavani start a end frame-u v okienku audio neukaze ziadny pruiebeh, rovnako ako aj vystupny fajl je bez zvuku...

- ked si pozriem video (AVI) v BSPlayeri, zvuk hra...
- ked si pozriem video cez G-Spot, ukzaze nainstalovany kodek (az dva, resp. tri - zeby to boo tym???), rovnako ako aj renderer nevyhlasi chybu.
- ostatne videa (az na tieto dve, ci tri) mu idu bez problemov


Nema niekto nejake riesenie ako vytiahnut aj TMPGenc-mo zvuk do neho??? popripade poradit nejaky iny sw na "avi2svcd"... tradsej by som ale ten TMPGEnc poriesil...


diky moooc.
Mike (617)|18.3.2004 10:26
Zkus napsat, co je to za zvuk, pokud je to treba AC-3, tak to mozna budes muset udelat jinak, jak rikam, napis co je to za zvuk (MP3, AC-3, WMA, DivX Audio, ....)
BorekS (35)|18.3.2004 10:30
to byl dost znamej problems DivX > MPEG, aspon u starsich verzi TMPGEnc.
resilo se to treba tak, ze jsi si pres VirtualDub vyexportoval z AVI jen zvuk do WAV a pak to nacetl v TMPGEnc znova, video jako predtim a zvuk z WAV...

nejaky cas ale uz existuje AC3 plugin do TPMGEnc, kterej snad tohle resi. tohle ale nemam otestovano, uz to dlouho nepouzivam, jel jsem vzdy, kdyz byl problem, pres ten WAV.
skromny (7)|18.3.2004 10:34
momentalne mi to robi pri dvoch...

1 - 121 kb/s (60/ch, stereo) VB, 48000 Hz, 0x0055(MP3) ID'd as MPEG-1 Layer 3
2 - 143 kb/s (71/ch, stereo) VB 48000 Hz, 0x0055(MP3) ID'd as MPEG-1 Layer 3

zeby nejake nestandardne bitrejty???
BorekS (35)|18.3.2004 10:43
skromny: tady je neco o tech pluginech do TMPGEnc...
http://www.dvdrhelp.com/tmpgenc.htm
artam (1147)|18.3.2004 10:48
máš 2 problémy, a vlastne iba jeden:
MP3 na SVCD nedostaneš, ak keď sa potrháš :-)- , takže nad špekulovaním zbytočne zabíjaš čas \/

najjednoduchšia, najspoľahlivejšia a najrýchlejšia metóda - skonvertuj zvuk do WAV a potom to v TMPEGu bude ok.
skromny (7)|18.3.2004 10:53
uz sa to rozdelilo a konvertuje z dvoch zdrojov (a+v)... diky moc... ze ma to nenapadlo skuor...


diky mooooc...
AleK (814)|18.3.2004 14:01
vem avičko programem decompres a máš po starostech ale podívej se ke mě na sait tam máš vše popsaný :-D