Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast DTV Dongle H

bat (19)|27.12.2007 01:27
Zdravím všechny a obracím se s prosbou o radu. Zakoupil jsem tuner Leadtek WinFast DTV Dongle H (to "H" znamená zřejmě hybrid, je to asi novinka) a z přibaleného CD bez problémů nainstaloval ovladače a software WinFast PVR2. Problém je v tom, že WinFast PVR2 mi nejde spustit - ani z wizarda, ani z
plochy, ani přímo z příslušné složky - při pokusu o spuštění to prostě vůbec nic neudělá. WinFast FM lze spustit normálně a rádio funguje bezchybně i když přepínač na TV funguje jako vypínač. Zato WinFast PVR2 se spustí jen když dongle odpojím - pak se zobrazí okno programu s hláškou "Cannot find any video
capture device" a aktivní je jen volba "OK", čímž se program ukončí. Pokud je dongle připojen, program PVR2 se prostě nespustí, tím myslím že neproběhne vůbec žádná akce - žádné okno, žádná hláška nebo dialog, ledka na donglu ani neblikne - prostě vůbec nic. Program i ovladače sem několikrát přeinstaloval,
stáhl nejnovější z netu a pořád nic. Zkusil jsem instalaci na jiném compu ... a všechno fungovalo... a u mě pořád nic. A to nejlepší nakonec - zkusil jsem nainstalovat alternativní software (ProgDVB 5) a s ním to všechno chodí! Obraz všech programů jak víno (mám tu dobrej signál), žádný problém. Ovšem u ProgDVB
není přepínání na analog a taky dálkový ovladač nefunguje korektně. WinFast PVR2 se zřejmě na mým compu hádá s nějakým jiným softwarem, ale jak zjistit s čím a proč? Do reinstalu XP Pro se mi fakt nechce, hardware je víc než dostatečný a mě už nenapadá, do čeho šťouchnout. Za všechny nápady předem dík!
Ivo Mašek (10205)|27.12.2007 07:26
To písmeno H je zřejmě modelová verze. Leadtek vyrábí pouze tento model Dongle:
http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=231
a ten umí pouze digitál (DVB-T)., analog ti nepůjde.
Drivery a aplikace najdeš zde:
http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/download.asp?downlineid=144&pronameid=231&lineid=6&act=3
bat (19)|27.12.2007 13:33
Díky za link, ale driver i PVR2 jsem zkoušel stáhnout jako první možnost a nepomohlo, i když mám teď nejnovější verze (alespoň doufám). A s tím donglem to opravdu vypadá, že je to hybrid - alespoň na krabičce píšou doslova "Hybrid TV" a "Stylish mobile digital/analog TV and FM/DVB-T radio". Taky mě to překvapilo, protože v e-shopu jsem objednával tu původní verzi, která je i na stránkách Leadteku, ale to, co nakonec přišlo, se liší i barevně - bílá perleť místo černé. Ovšem na stránkách Leadteku nic takového není. A když nemůžu rozběhnout PVR2, tak to ani nejde vyzkoušet.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2007 14:24
Zkus projít pár odkazů. Ve vyhledávačích vůbec nemohu nikde najít Leadtek WinFast DTV Dongle H (bez toho H ano, ale to je jen pro příjem digitálu)
bat (19)|28.12.2007 05:04
Už jsem zkoušel procházet všechno možný (nechci být za blba, co se ptá na věc, která se řešila na předchozí stránce), ale proč se nespustí PVR2 jsem zatím nevypátral. Co se mi povedlo vypátrat, je nějaký řecký e-shop, který má tenhle "H" dongle v nabídce a fakt tam píšou, že je to i analog: http://www.msystems.gr/v_products.asp?v_Cat=2420&v_Item=6421
Ale na stránkách Leadteku ani zmínka. Nicméně ten můj problém zřejmě souvisí s nějakým softem nebo nastavením čertví čeho, nemá někdo nápad, co by té aplikaci mohlo vadit?
Ivo Mašek (10205)|28.12.2007 09:51
Defacto jakákoli knihovna *dll. Tohle poznáš jedině po reinstalu OS. Bohužel.
Co se týče toho výrobce, celkem rád bych poznal toho, kdo vyrábí plagiáty a kur*í velmi dobré jméno firmy Leadtek. Ten "Dongle" totiž nevyrobil Leadtek, ale někdo jiný. Někdo, kdo se nazývá LeadTek. Ochranná značka originálu totiž zní Leadtek.
Takže není vůbec jisté, zda originální aplikace PVR_2 (PVR_1) v tom plagiátu bude vůbec fungovat.
----
Pokud jsi výrobek kupoval zde v ĆR, tak ti doporučuji ho reklamovat, protože se nejedná o originál produkt od Leadteka. Katalog všech výrobků a výrobní program od firmy Leadtek seženeš na stránkách http://www.leadtek.com.tw/eng/
bat (19)|28.12.2007 14:43
Dongle jsem koupil v zavedeném tuzemském e-shopu a reklamovat ho zatím nehodlám, protože s ním nemám jiný problém, než že na mým compu nejede PVR2, jinak na softu ProgDVB 5 obraz i zvuk perfektní, a to na přiloženou pidianténku. A jak jsem už psal, na jiným compu PVR2 z přiloženého CD spolu s donglem chodilo. Že by to vyrobil někdo jiný se mi nezdá, to jedno písmenko je spíš chyba toho řeckého shopu, na krabičce je vše jak má být. Našel jsem na netu i několik dalších shopů (Francie, Austrálie), kde je zmínka o "Leadtek WinFast DTV Dongle H" a označeno jako novinka. Pomalu se začínám smiřovat s tím reinstalem Win, i když znova instalovat a nastavovat všechen další soft je práce na týden.
Ivo Mašek (10205)|18.1.2008 20:22
Nevím, jestli je to ještě aktuelní, ale objevil se post o verzi "H":
http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=403
http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/specification.asp?pronameid=403&lineid=6&act=2
Drivery ale k dnešnímu datu ještě nejsou k mání.
winfast_dvtdongleh_2c.jpg winfast_dvtdongleh_1.jpg
bat (19)|18.1.2008 22:37
Jasně, že to je aktuální - už z toho začínám dostávat tik. Dongle chodí dobře, asi bych ho mohl doporučit, ale zatím mám vyzkoušenej jen digitál pomocí ProgDVB 5. WinFast PVR2 jsem doteď nerozchodil - a to se opravdu snažim. Prolezl a vygooglil jsem všechny možný fóra po celym světě, přeinstaloval 50% softwaru, odpojil dokonce i část hardwaru (bezdr. myš, opt.mechaniku, čtečku karet) a ten zatracenej program se prostě nespustí a ne a ne. Do to reinstalu woken se mi porád nechce, zvlášť když neni jistý, že to pomůže. Kdyby to po spuštění aspoň něco napsalo, aby člověk věděl, kterým směrem pátrat. Ale vono to neudělá prostě vůbec nic!
Ivo Mašek (10205)|18.1.2008 22:46
Zkus počkat, až Leadtek vypustí drivery. Zatím nejsou.
bat (19)|18.1.2008 23:05
No jo, ale na jiný mašině to chodilo po instalaci z přiloženýho CD. U mě se to zřejmě s něčim hádá - mám pár softů na střih a úpravu videa, tak je eště zkouším postupně přeinstalovávat, ale je to děsná pakárna. Je mi hlavně divný, že na ProgDVB 5 to jede jakoby se nechumelilo a i WinFast FM z wizarda to pustí normálně. Jen PVR2 né a né.
Miressek (2)|19.1.2008 17:30
@Ivo Mašek: Sorry, ale myslím že můj problém, zmiňovaný v teď již uzamčeném vlákně je poněkud jiného ražení než zde řešená záležitost. Ano, jedná se o stejný hardware, ale já mám problém na Vistách, tady se řeší Win XP. Dotyčnému zde se PVR2 nespustí vůbec, mě ano, ale vzápětí spadne. V tomhle případě instalace alternativního software pomohla, v mém případě ne.
Pravidlo o hledání a až následném dotazování jsem měl na paměti, stejně jako pravidlo o tom, že není vhodné míchat dva různé problémy do jednoho vlákna. Proto jsem usoudil, že bude lepší založit vlákno nové.

No nic, tak dík za přátelské přivítání na fóru a sorry za špatně položený dotaz.
----
Toto vlákno bylo původně vmícháno do vlákna "WinFast PVR2". Po nalezení odkazu na Dongle H jsem to vyčlenil a založil vlákno k modelu Dongle H. Takže zatím bych všechny problémy kolem modelu Dongle H řešil zde. Zatím jste tu dva uživatelé. Bude myslím zatím vhodné, když to tu bude pohromadě. Oni vaše "problémy" zase tak odlišné nejsou.
Na foru jseš samozřejmě vítán, tak jako každý.
mod: I.M.
bat (19)|15.4.2008 23:13
Tak abych uzavřel svůj problém, kdyby sem někdo zavítal - nakonec jsem se nedopátral skutečné příčiny nefunkčnosti PVR2 a nerad přeinstaloval systém s veškerým dalším softwarem. Na nově nainstalovaných WinXP běží od té doby PVR2 už bez problému. Co se týče donglu - mohu doporučit, spokojenost. A poznámka na závěr: sem přesvědčen, že řešený problém se týkal výhradně softwaru WinFast PVR2 a jeho přesun do samostatného vlákna nebyl od moderátora dobrý nápad.
_____
Poslední dva roky se všechny modely od Leadteka prodávají se softwarem PVR_2. Je přece nesmyslné, aby tyto všechny modely byly nahrnuty do jednoho vlákna. (každý model by měl mít svůj samostatný thread - to se sice nikdy nesplní, ale vize je to hezká, že?)
mod: I.M.
Wolfsteen (33)|30.4.2008 21:35
Prosím o pomoc, koupil jsem si hybridní tuner leadtek DTV Dongle H. Zatím chytám jen analog, nastavím si českou republiku, anténní vstup a dám hledat. Stanice mi najde, ale jdou jen černobíle a místo zvuku slyším jen šumění. Vypadá to jakoby byla špatná norma. Zkusil jsem přes klávesu "A" to změnit, ale nepomohlo to. Signál je ok, protože na starším tuneru na druhým pc to šlape. Díky moc!
Ivo Mašek (10205)|1.5.2008 06:42
V roletovém menu (v oddíle, kde si nastavuješ "antene / cable" a stát) si najdi Czech PAL_BG, nebo PAL_DK.
Wolfsteen (33)|1.5.2008 08:32
[QUOTE=Ivo Mašek;175330]V roletovém menu (v oddíle, kde si nastavuješ "antene / cable" a stát) si najdi Czech PAL_BG, nebo PAL_DK.[/QUOTE]

Jenže tohle mi právě nejde. Já v té roletce, kde se vybírá stát mám jen CZECH a možnost volby BG nebo DK tam není (u starýho winfastu to mám). Volbu pal mám v okně kde se nastavuje zařízení (je to ta druhá volba oken od vrchu), jenže ta volba má default PAL a nejde na ní nic změnit.

Takhle ty okna vypadají:
http://ukazto.com/?img=3033621~2w04p.jpg

http://ukazto.com/?img=3033619~16ket.jpg
Max Casper (10)|19.5.2008 21:10
Zdravím, mám problém s tímto donglem. Nemůžu ho zaboha rozchodit. Stáhl jsem si nejnovější ovladače, PVR2, zkoušel jsem i ProgDVB. Zdá se, že je nějaký problém s BDA. ProgDVB hlásí: Device not started. {BDA} Winfast DTV Dongle H (Dev1 Path0). PVR2 zas hlásí při startu : Během procesu dělení došlo k chybě. Systém nemůže sestrojit graf."
Oba programy pak v podstatě běží offline, jakoby žádný dongle ani připojen nebyl. Přitom ve správci zařízení je vidět v záložkách: "Řadiče zvuku..." a "Zařízení standardu HID"

Zkusil jsem i starší ovladače, vyčistit registry atd. Žádné codecpacky nepoužívám, jsem zastánce ffdshow, i když nějaké kodyky by se našly (Real alternative atd..)
Zkoušel jsem různé USB vstupy, vzadu, vepředu, všechno marné.

//Edit: Ještě doplním.... jedu na WinXP SP2, C2D, 4GB RAM, SB X-fi


//Edit2: Takže další vývoj. Odnesl jsem ho do práce a tam proběhlo všechno v pohodě, obě aplikace, jak PVR2, tak i ProgDVB se spustili v pořádku. Problém nastal až u ladění, kdy pro digitál ani jeden z programů nebyl schopen najít jediný kanál. PVR2 mi ukazuje sílu signálu 6 teček ze sedmi. Jsem na Smíchově, takže by tady digitální signál měl být, ale bohužel. Anténku mám normální, teleskopickou. To jsem si zase něco koupil.
Cacio (2)|27.6.2008 00:16
Jako majitel obou verzí karet Dongle/Dongle H můžu porovnat obě karty. První instalace Doungle proběhla více měně bez problémů. Karta funguje výborně obraz je perfektní, netrhá se, "nekostičkuje se". Příjem chytám z Plzně na 722 Mhz. Týden nato jsem si koupil Dongle H a Dongle jsem dal bráchovi. První problémy při instalaci. Po instalaci a restartu, se PVR2 odmítal vůbec spustit. "Chyba aplikace", po dalších pokusech se PVR2 přeci jen spustila, ale byla hodně nestabilní.
Situaci vyřešil až úplný výmaz všech záznamů z registru, kde jsem našel výraz Leadtek nebo dongle. na nová instalace.
Analog jede bez problémů, čistý obraz, zvuk OK. Nejde nastavit PAL D/K před laděním kanálů, každý kanál se musí ručně přepnout klávesou "A" z PAL na PAL D/K až po nalazení.
Digital - zvuk je ok, čistý, stereo. Obraz se kouše a to poměrně pravidelně (cca. co 90 sec.)
FM rádio je také OK, ale paradoxně si bere více výkonu PC, než PVR2.
PC - XPSP2, 2 GB RAM, HP


Pro jistotu jsem zkusil kartu nainstalovat i čistě nainstalované PC, XPSP2, 2GB RAM, DELL s úplně stejným výsledkem.
ProgDVB 4.90 je bez problémů a obraz se nekouše ani na jednou PC.
Atik01 (1)|15.12.2009 11:00
Ahoj nevim jestli je to jeste aktualni tema, ale kazdopadne jsme nasel toto:
"Chlape, nemáš takhle náhodou nainstalovaný Pinnacle studio??? Tenhle SW se s nim totálně nesnese !!!! Bacha na to, NE NE NE, TY TY TY!!! ;)"
Tohle by mohlo vysvetlit problem s nefunkcnosti programu:-)
Co se tyce dongle H je to zvlastni, ale nedari se mi nyni naladit v pvr 2 zadny program(analog-antena) a to i presto ze na druhem PC se mi to po hodinovem boji povedlo:-o

Pokud muzu doporucit zkuste program KMPlayer ten by si mel s dongle H rozumet..:) je to slozitejsi v nem najit ale vysledek by mel byt zaruceny:D Ja si nyni bohuzel nemuzu overit funkcnost anteny..(televize shorela:D) takze nemuzu rict zkusenost s KMplayerem :-)
Pitomec (10211)|15.12.2009 17:17
Že by rok a půl vydržel čekat na odpověd, to se mně moc nezdá :D
JUCE (265)|12.12.2010 18:12
Zdravím, mám DTV Dongle H a najnovšie ovládače, Win7 x64 (skúšal som to aj na x86). Jedná sa mi o aplikáciu Windows Media Center. Z tých dôležitých mi fungujú len tlačidlá hore, dole a doprava, doľava a OK. Nefunguje mi vôbec hlasitosť, prepínanie programov a zapnutie/vypnutie. Keď stlačím hlasitosť mínus, tak sa to chová ako šípka dolu a keď stlačím hlasitosť plus, tak sa to správa ako šípka hore. Staršie ovládače sú ešte horšie. Pri nich nefungujú už ani tlačidlá šípok. Ovládač infra prijímača je: WinFast TV Dongle With Infrared Receiver 2.0.1.1 z dátumu 15.5.2009, t.j. posledné ovládače zo stránky Leadteku.
Vyriešil som to tak, že som nechal v PC aj starú Expert PCI kartu s pripojeným káblovým infra prijímačom a cez to mi to ovládanie funguje vcelku dobre, t.j. funguje mi veľmi veľa tlačidiel. Infra prijímač na Dongle H som musel prelepiť, pretože sa mi zdvojoval signál v pokynoch z DO. Skúšal som tlačidlá nastaviť aj cez RCConfig, ktorý bol pridaný k posledným verziám PVR2, ale bez úspechu. Klávesy hlasitosti mám v profile MCE nastavené na F9 a F10, ale vôbec to na hlasitosť nereaguje. Ako by som v tom programe nič nenastavil. Taktiež som skúšal zafajknúť možnosť "Enable MCE", ktorá sa dá zvoliť pri nastavení DO v pravo v tom tray správcovi WinFast, ale nepomohlo to vôbec.
Už fakt neviem ako to vyriešiť korektne. Mať dve TV karty v PC, aby som mal funkčné DO nie je zrovna to najideálnejšie riešenie.
Nemáte nejaký nápad pls?