Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co je lepší ? Zachytávat 768x576 pak resize nebo přímo menší

imported_Lister (405)|8.11.2004 10:33
S čím máte lepší zkušenosti. Zachytávat v meximálním rozlišení a pak to při dalším převodu zmenšit pomocí dobrého resize filtru, nebo přímo zachytáváte v požadované velikosti. To by mi vyhovovalo víc protože nemám zrovna moc místa na disku. Ale nevím co dá lepší kvalitu.
mirekv (7169)|8.11.2004 10:35
Lister: rozhodně nejvíc jak to jde, tedy 768(720)x576.
Jo záleží, co s tím budeš dělat dál, kdybys to jen sestříhal, tak do výsledného rozlišení, ale pokud budeš rekomprimovat, tak jak jsem psal.
mercenary (105)|8.11.2004 11:32
Na jak malé to pak budete zmenšovat? Myslím, že je ještě vhodná varianta zachytávat jenom ob půlsnímek, tedy 288 řádek. Stačí-li Vám třeba rozlišení VCD (352x288), zachytával bych rovnou do něj. Navíc bude výsledek lepší, než nasnímat třeba do 720x576 a pak z toho udělat něcox400 nebo 320 nebo 255 bodů nebo podobně (teď jsem se podíval namátkou na (h)různá videa, co mi tady přinesl jeden človík :-k hlavně tu přinesl celou sérii Přátelé, má to rozlišení tak 320x240, bitrate tak 100k+10k zvuk a chce z toho udělat DVDčka :-E )
mirekv (7169)|8.11.2004 11:53
mercenary, nemáš pravdu, jak jsem psal, pokud se to jen sestříhá, tak jo, ale pokud se dělá rekomprese, tak je nejlíp zachytit do plného rozlišení.
mercenary (105)|8.11.2004 12:06
Joo, tu rekompresi jsem ignoroval. :-I

Mám prosbičku: koukněte mi do mého threadu o ADVC-50, dal jsem tam obrázek z VIVA bez pruhů (ne z VHS, ale rovnou ze vzduchu, to pruhy skoro nedělá). Je ten rozdíl v šumu daný jen neostrostí VIVA, nebo je ten snímek z ADVC horší, než by měl (pak je také možné, že ten šum mám na vstupu a na VIVO jsem jej neviděl ?)
imported_Lister (405)|8.11.2004 12:18
Chci to pak komprimovat do Xvidu, tak aby to mělo ještě nějaké slušné rozlišení ale zase to moc nežralo tak asi 521xněco, zvuk do mp3 nebo ogg a pak do mkv nebo avi. TV kartu jsem nainstaloval teprve včera, tak s tímhle nemám moc zkušeností, ale DVD ripů mám za sebou dost.
mirekv (7169)|8.11.2004 12:28
Lister: s TV kartou si ještě užiješ, to není jak DVD, signál mívá dost různých šumů a ruchů, pokud má zachytávací soft nějaké filtry (nejlépe DNR), tak je použij.
imported_Lister (405)|8.11.2004 12:56
Jo to mi říkej. Tohle je navíc nějaká stará mrch ATi z roku 99, a má dost slabí signál, asi koupím anténu se zesilovačem., dále podobné věci jako deinterlacing, to jsem tak u DVD moc nepoužíval. Pokud budete mít nějaký dobrý tip na program, který by dobře zachytával a ještě sloužil i jako slušný TV player, které by se navíc dobře ovládal tak to ocením. Zkoušel jsem ATV2000, ten mi ale při nastavování dost padá a vůbec se nechová nějak moc logicky a pak iuVCR ale ten zase není moc příjemný player.
mirekv (7169)|8.11.2004 13:09
Lister: jakou máš atinu, podlo toho bys mohl použít MMC.
imported_Lister (405)|8.11.2004 13:15
To právě nevím. Řešil jsem to tady a na jiných fórech, ale výsledku jsme se nedobrali. Je to nějaký TV Wonder, ale MMC je u mě nepoužitelné. Vždycky když to nainstaluji a pak si projedu test kompatibility, který je součástí toho centra, tak mi to vyhodí chyby. Hlavně že nemám ATI grafárnu(Mám 5200). Tak scháním něco jiného. V tomhle se fakt neorijentuju, do včerejška jsem ani nevěděl že nemusím používat orig soft.
mirekv (7169)|8.11.2004 13:18
Myslím si, že MMC79 by mohla chodit. Ovšem DNR filtry má až osmičková řada. Zkus u Atifana.
imported_Lister (405)|8.11.2004 13:24
mmc79 nechodí. Tam je nějaký konflikt s DX9. To jsem právě našel na Atifanovi. Spíš se ohlížím po něčem jiném univerzálním.
mirekv (7169)|8.11.2004 13:28
Konflikt býval s DX9b, céčko už je v pohodě. Zkus ATV2000, co ti na něm padá?
Anonymous (825)|8.11.2004 13:28
[quote=Lister]mmc79 nechodí. Tam je nějaký konflikt s DX9. To jsem právě našel na Atifanovi. Spíš se ohlížím po něčem jiném univerzálním.[/quote]

Na ten DivX Ti stačí i sra*ka co najdeš v popelnici \/
imported_Lister (405)|8.11.2004 13:41
[quote=mirekv]Konflikt býval s DX9b, céčko už je v pohodě. Zkus ATV2000, co ti na něm padá?[/quote]

Padá mi to při nastavování zachytávání, ale jen u některých kodeků, u MJPEG, který se mi asinejvíc zamlouvá je to celkem v pohodě. Teď jsem to zkusil přeinstalovat a je to lepší, jen nastavování paramatrů obrazu je tam nějaké divné, předtím jsem si to nějak rozházel a už to nedal dohromady, ale reinstal to vyřešil, Jen jesm chtěl vědět jestli jsou ještě nějaké další alternativy.
S tím DX máš pravdu, mám 9b, ale taky mám v systému nějaký záser a nemůžu instalovat aktualizace z internetu, ale reinstalovat celé okna se mi nechce.

To Bullback. Nějak jsem tu tvoji velmi přínosnou narážku nepochopil, jednak hlavně proto, že o DivX tu nepadlo ani slovo, ale pokud to mám chápat tak, že pohrdáš MPEG4 kodeky tak taky názor, máš na něj právo.
mirekv (7169)|8.11.2004 13:45
Lister: céčko prostě přeinstaluješ přes béčko. S ATV si musíš pohrát, Mike slíbil nový manuál.
Anonymous (825)|8.11.2004 13:53
[quote=Lister]
To Bullback. Nějak jsem tu tvoji velmi přínosnou narážku nepochopil, jednak hlavně proto, že o DivX tu nepadlo ani slovo, ale pokud to mám chápat tak, že pohrdáš MPEG4 kodeky tak taky názor, máš na něj právo.[/quote]

[quote]Chci to pak komprimovat do Xvidu[/quote]

Odpovídám na otázku ATI a MMC.. :-(((
imported_Lister (405)|8.11.2004 13:53
Céčko prostě nenainstaluju, protože mi naskočí tabulka, že to není soft podepsaný velkým microsoftem a nebude tedy nainstalován, nemá cenu to tady řešit, už jsem se s tím nedrbal dost, až budu mít čas tak reinst wokna a snad to pomůže.
A u toho ATV mi taky nefunguje automatické lazení. Musím zadávat ručně, ale dá se to přežít.
Nemohl by mi prosím někdo napsat nějaké další programi, stačí jen seznam bez komentáře.
Anonymous (825)|8.11.2004 13:56
[quote=Lister]Céčko prostě nenainstaluju, protože mi naskočí tabulka, že to není soft podepsaný velkým microsoftem a nebude tedy nainstalován, nemá cenu to tady řešit, už jsem se s tím nedrbal dost, až budu mít čas tak reinst wokna a snad to pomůže.
A u toho ATV mi taky nefunguje automatické lazení. Musím zadávat ručně, ale dá se to přežít.
Nemohl by mi prosím někdo napsat nějaké další programi, stačí jen seznam bez komentáře.[/quote]

Tak povol necertifikace.
imported_Lister (405)|8.11.2004 14:07
Myslíš tohle:

To jsem zatrhl hned, ale pokud máš na mysli něco jiného tak poraď blíže.
mirekv (7169)|8.11.2004 14:07
Lister, ach jo, ta tvoje čeština! programi, slabí signál... Aut ladění v ATV jde, musíš tam tuším zatrhnout "test" ale z hlavy to nevím. Softu na TV je dost, třeba ti někdo poradí, ale pro atiny se mi zdá MMC nejlepší.
Podepsaný soft - kdybych se tím měl řídit, tak na PC nemám skoro nic.
imported_Lister (405)|8.11.2004 14:09
Omluvám se za tu češtinu, asi dnes píšu rychleji, než stačím přemýšlet :-)