Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahrada za AirStar2, jakou novou kartu?

Kajik (3)|17.1.2008 15:02
Ahoj, vim, ze je tu hodne sikovnych lidi... a proto si dovoluji pozadat o pomoc s resenim meho problemu.
Mam rad filmy a rad si je nahravam z TV (tedy DVB-T).
Do ted jsem pouzival pro prijem interni kartu Technisat AirStar 2 a koupeny DVBViewer. Velmi se mi libi, ze jsem mohl natacet (pomoci VideoRec pluginu) nekolik kanalu najednou a na jiny se jeste i divat (samozrejme z jednoho multiplexu). Nyni mam problem, ze moje stara (cca 3 roky) karta zacala nejak zlobit :( Opravdu asi odesla :( mam jeste jednu v druhem PC a ta funguje bez problemu.
Chtel jsem jit a koupit do "televizniho a nahravaciho PC" znovu AirStar 2, ale bohuzel vidim ted, ze jiz nikde neni skladem a hlavne je "nedostupny" nebo "dodaci doba neznama" apod. (zkousel jsem LEVI.cz, czc.cz, alza.cz, abacus.cz apod., snad jen dvbtshop.cz ji asi ma...)
To ve me vzbudilo nevoli podivat se po jine karte, ale docela se bojim, ze prijdu o komfort, na ktery jsem byl zvykly z AirStar a DVBVieweru.

Tak tedy prosim poradte mi nejakou kartu (dostupne jsou snad jen Leadtek, AverMedia a Pinnacle), ktera by fungovala i s DVBViewer. Mym hlavnim pozadavkem je, abych stale mohl jeden program sledovat a dalsi treba dalsi dva nahravat (z jednoho muxu). Trochu se bojim kupovat kartu naslepo. Dival jsem se na stranky DVBVieweru na "kompatibilni karty", ale zadna z oficialne podporovanych se tu snad neprodava :(

Jeste uvedu, ze bych kartu potreboval na PCI nikoli na PCI-E.

Velmi se me zajima "Pinnacle PCTV DUAL DVB-T PRO", ktery ma dva DVB-T Tunery, ale nevim jestli by fungovala s DVBViewerem (prestoze nejake Pinnacle karty podporuje). Nebo zda jeji originalni software dovoli nahravat vice kanalu najednou (ne jen kazdym tunerem jeden kanal).

Verim, ze nejsem sam, kdo nahrava vice kanalu najednou... a snad jsou i taci, kteri totez delaji s jinou kartou nez AirStar2. Tak tedy prosim, ma nekdo z vas vyzkouseno takove nahravani s jinou kartou?

Uplne nejlepsi by bylo kdyby ten Pinnacle umel pracovat s DVBViewerem (a umel zaroven nahravat ze dvou multiplexu). Dalsi dobrou variantou by bylo, kdyby nejaka jina karta (leadtek, aver apod.) umela pracovat bez problemu s DVBViewerem...

Budu rad za kazdou zkusenost...

diky
Karel
Farao607 (53)|18.1.2008 16:31
http://www.datapoint.cz ji ma a dokonce i skladem. Seriozni obchod a navic dodavaji do (v mem pripade) dvou dnu. Jestli si byval spokojen, nevahal bych.