Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prepojenie kamery a TV

stivik (28)|17.1.2008 09:48
Ahojte, potrebujem poradiť. Pre jednu akciu potrebujem prepojiť TV v jednej miestnosti s kamerou (Webkamerou) v miestnosti druhej tak, aby účastníci v tej jednej videli, čo sa v tej druhej deje. Uvažoval som aj nad takou možnosťou ako je SKYPE - tam je ale kvalita dosť diskutabilná. Má niekto z vás skúsenosti s takýmto lokálnym prenosom? Bolo by možné pripojiť kameru na TV pomocou kábla (súčasť dodávky) dĺžky cca 50 m? Ďakujem za tipy.
stivik (28)|6.2.2008 12:18
[QUOTE=stivik;162246]Ahojte, potrebujem poradiť. Pre jednu akciu potrebujem prepojiť TV v jednej miestnosti s kamerou (Webkamerou) v miestnosti druhej tak, aby účastníci v tej jednej videli, čo sa v tej druhej deje. Uvažoval som aj nad takou možnosťou ako je SKYPE - tam je ale kvalita dosť diskutabilná. Má niekto z vás skúsenosti s takýmto lokálnym prenosom? Bolo by možné pripojiť kameru na TV pomocou kábla (súčasť dodávky) dĺžky cca 50 m? Ďakujem za tipy.[/QUOTE]

Takže dopadlo to výborne... Podarilo sa mi zohnať malé zariadenie, ktoré sa volá VID Trans 12. Na jednej strane (strana vysielania) sa pripojí kamera (kábel je k tomu dodaný) na strane prijímača (prijíma na 2,4 GHz) sa urobí to isté - treba pritom pamätať na vhodné konektory (kábel je na jednej strane opatrený JACK-om 3+1 a na strane druhej 3x CINCH, tak ako to poznáme z príslušenstva väčšiny kamier. Zariadenie funguje aj v uzavretom priestore (v byte možno preniesť signál napr z TV alebo DVD do vzdialenosti asi 15-20 m vzduchom), na otvorenom priestranstve vraj je dosah do 100 m.
Takže len toľko k téme.