Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s kartou AVerTV Hybrid Express (A577), DVB-T, TV + FM tuner

jir55 (5)|16.1.2008 14:01
U této karty mám problém s příjmem TV. Při TV-analog dochází k trhání obrazu na úzké vodorovné pruhy, zejména když se něco pohybuje nebo když dojde ke střihu obrazu. V poškozené části obrazu se chvilku jako by prohazuje nový a starý snímek. Je to jakési rušení, které nepravidelně pulzuje (škubání). Tento jev nezávisí na intenzitě signálu, existuje jak při slabém, zašumělém signálu ("na prut"), tak při dobrém signálu z STA. ...(!)Přitom je zajímavé, že tento jev úplně nebo téměř úplně vymizí, pokud se zvýší zatížení procesoru. Tzn. např. pokud se zapne záznam nebo když se na pozadí v jiném okně spustí přehrávání DVD filmu. Když je zatížení CPU 30%, karta nefunguje. Když 60%, karta funguje.
---
Specifikace počítače:
notebook Dell Vostro 1000, Sempron 3600+ 2.0GHz, Ram 1GB, int. grafika ATI Radeon® Xpress 1150
Software:
Win VistaHB, Aver TV 6.0.6 (instalační CD AverMedia)
-----
Má někdo podobnou zkušenost? Tuší někdo, čím by to mohlo být? Je možné nebo pravděpodobné, že je karta vadná? Jedná se o můj první notebook a první TV-kartu, budu vděčný za každou radu.
-----
(přidáno...)
Pokusil jsem se zachytit TV-okno, v momentě, kdy dochází k rušení. Ne vždy se člověk trefí a také statický obrázek zachycuje problém jen nedokonale. 1. obrázek je snad nejvýstižnější. Rušení v jednom proužku je vidět i v příloze 2 a 3. Pro ilustraci je vidět bezproblémový obraz z DVB-T v příloze 4.
0116162036Analog TV1.jpg 0116162303Analog TV1.jpg 0116162255Analog TV1.jpg 0116160547DVB-TCT 24.jpg
Ivo Mašek (10205)|16.1.2008 18:46
Mrkni do bastlírny: https://www.tvfreak.cz/bastlirna
jir55 (5)|17.1.2008 12:48
Ivo, děkuju, ale v bastlírně jsem nedokázal pro svůj problém najít inspiraci.
Teď jsem právě zanechal kartu v prodejně na reklamaci. Naštěstí to tam mám kousek.
Takto technik zachytil závadu do reklamačního protokolu:
---
pri spusteni analogove tv se kouse a preskakuje obraz je to zavisle na vytizeni cpu cim vetsi vytizeni tim min obraz preskakuje
---
Za úspěch považuju, že se mi podařilo technikovi popsat a ukázat závadu (měl jsem NB s sebou a demonstroval jsem, až jsem se zpotil:-). Ale nevím zatím nic. Prý se mi ozvou.
Ivo Mašek (10205)|17.1.2008 13:02
No, to nevypadá na vadnou tv kartu. Tam je problém s rušením v notebooku. Takže prodejna ti dá sice novou, ale nechci sýčkovat, problém zřejmě zůstane.
Tu bastírnu jsem ti napsal proto, protože se tam právě řeší různá rušení tv karet v PC.
jir55 (5)|17.1.2008 14:12
Jednoduše - do prodejny, kde jsem kupoval kartu, to mám kousek. :-) Zdálo se mi, že tam jsou šikovní lidé. Potěšilo by mě bývalo i to, kdyby předvedli, že karta dobře funguje na jakémkoliv jiném (jejich) počítači. Pravda je ale, že tam nemají zdroj signálu na otestování karty. Chtěl bych to ale dotáhnou do konce, pokud se ukáže, že je rušení v notebooku, budu požadovat jeho opravu. Každopádně se ozvu, jak dopadla reklamace karty.
jir55 (5)|14.2.2008 12:47
Ivo, je to tak, reklamaci mi včera vyřídili (výměnou za novou kartu). Ten základní problém (lépe řečeno ten problém, o kterém jsem psal) skutečně přetrvává. Aby karta fungovala (analog TV, DVB-T, FM- cokoliv z toho, zachytávání videa jsem ještě nezkoušel) musí být zatížení procesoru nejméně 70%.

Jen na okraj bych řekl, že se nová karta na první dojem chová trochu líp ta stará (menší zahřívání).
V praxi dává karta nádherný obraz i zvuk, zejména na DVB-T (v pohodě je i digitální FM), ale problém je při režimu full-screen, kdy mi přestane fungovat má metoda zvýšení zatížení procesoru, spočívající v souběžně promítaném videu. Uspání NB a jeho probuzení prostřednictvím karty jsem zatím nezkoušel.

Do bastlírny jsem se koukal, jen nevím, co použít.
Odstranění rušení na některých TV kartách(Mike, 26.1.2003, návod)
-Výskyt rušení od ATX napájecího zdroje vlivem přetížení... v momentu, kdy pustím film na DVD (tím zvýším zatížení zdroje) se karta umravní ...ale kdyby na to přišlo, co s notebookem...?
Odstranění rušení na některých TV kartách (Mike, 24.9.2000, návod)
- linky mezi pohybujícími se objekty... iterlacing ... tento problém se vzdáleně podobá mému, ale zde jde o něco jiného, obrázky jsem si prohlédl, u mně se jedná o jakési škubání a škubnou se společně sousední řádky, navíc má karta zlobí i při DVB-T (asi bych měl dodat, jak zlobí - no prostě buď černá obrazovka nebo statický obrázek a bez zvuku).
- interference mezi přijímanými kanály... nehodí se
- slabý signál... tomu bych rozuměl, ale slabý signál mě netrápí
- duchy v obraze... netrápí
- chyba TV karty Askey TView99... ani zde jsem nenašel inspiraci (žádné rozvlněné moiré), ikdybych našel, v kombinaci NB-expresscard bych měl smůlu
-Odrušovací antenní filtr(Mike, 23.5.2000, návod) tady jde o rušení KV vysílači nebo stanicemi SB při dlouhém anténím svodu ... má závada se projevuje i při provozu na náhražkovou anténu z krabice karty, tak to nebude tento případ - ikdyž pravda je, že na protějším paneláku je jiný potenciální zdroj rušení, vysílač mobilních sítí, ale opět nesouvisí, závadu karty jsem předvedl i v prodejně, což je 3km vzdáleno od nás. Tím neříkám, že nějaké rušení spočívajících v nějakých pruzích přes jinak klidný analogový obraz na analogové TV bych nenašel, ale to neřeším.
-(Mike, 5.9.2001, návod)... toto můj problém neřeší
-----------------
...ostatní věci v bastlírně jsou specifikovány na jiné problémy

Nejbližší věc, co udělám, je že otestuju zachytávání videa. Dále: zkusím nainstalovat na notebook boot manager, na druhou partition dát WinXP a zkusit, jestli se ta karta neumravní pod xpéčkama. Pokud lenost dovolí. :-) Asi budu ale nejdřív otravovat firmu, která mi prodala notebook. Je to Dell a oni se pyšní nóbl servisem... Tak uvidíme.
Artaban001 (2)|10.3.2008 22:12
Zdarec. Přesně toto mi dělá TV karta Aver TV hybrid express slim. Dělá mi to jen analogový vysílání. Předtím jsem měl podobnou kartu, akorát tu úzkou. Obě na tom byly stejně. Závada je nejspíš někde ve zběrnici.
Asi se vrátím k Aver TV hybrid + FM volar. Ten při přímém připojení do USB chodí bezvadně..

dodatek:
Zkoušel jsem záznam, který měl taky ty poruchy.
Můj NTB Siemens-Amilo PA 1538 (1GB RAM; WinXP HOME )
jir55 (5)|12.3.2008 11:09
Teďka sleduju TV na notebooku tím způsobem, že na pozadí počítám Ludolfovo číslo. :-)
Všechny funkce TV karty fungujou na 100%, včetně dálkového ovládání (hlavně můžu přepínat na fullscreen a zpět), včetně teletextu atd.
...Akorát, že tak asi po hodince musím SuperPI zrestartovat, protože už nemá co počítat.:-)

http://en.wikipedia.org/wiki/Super_PI
Artaban001 (2)|12.3.2008 16:33
Řešit problém TV karty přidanou "zátěží" nepovažuju za vyřešení problému. Otázka zní: Proč USB TV karta funguje lépe, než interní. Myslím si, že by to mělo být právě opačně. V těch přerušených řádcích se obraz posune jakoby doleva o čtvrt obrazovky. Bylo by lepší řešení, než přizaměstnávání CPU?