Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

32" nebo 37" LCD bez fullHD - doporučte

hyn3g (2)|14.1.2008 21:34
Vybírám 32" nebo 37" LCD, budu na to koukat ze vzdálenosti 2,2 - 2,5 m. Chtěl bych aby to mělo DVB-T, fullHD asi nevyužiju, gamesy hrát nebudu a fullHD filmy shánět asi taky ne. Primárně to bude na sledování TV a DVD. Jde mi především o poměr cena/výkon - rozhazovat nemůžu.

V hledáčku mám zatím třeba Philips 37PFL5522D.

Koukal jsem, že celkem levné jsou Toshiby, ale nevím jak je to s kvalitou.

Doporučte něco, nejlépe z vlastní zkušenosti.

Předem děkuji za odpovědi.
Man5on (661)|16.1.2008 10:27
[QUOTE=hyn3g;161962]Vybírám 32" nebo 37" LCD, budu na to koukat ze vzdálenosti 2,2 - 2,5 m. Chtěl bych aby to mělo DVB-T, fullHD asi nevyužiju, gamesy hrát nebudu a fullHD filmy shánět asi taky ne. Primárně to bude na sledování TV a DVD. Jde mi především o poměr cena/výkon - rozhazovat nemůžu.

V hledáčku mám zatím třeba Philips 37PFL5522D.

Koukal jsem, že celkem levné jsou Toshiby, ale nevím jak je to s kvalitou.

Doporučte něco, nejlépe z vlastní zkušenosti.

Předem děkuji za odpovědi.[/QUOTE]

Pokud bych ti měl poradit já, tak na tv vysílání a DVD, které bude v tvém případě dominovat, by bylo asi lepší se porozhlédnout po plazmě. Sou sice až od 37", ale na to si rychle zvykneš. Plazmy sou k SD (PAL) signálu přívětivější než LCD ve stejné cenové kategorii. Jinak zdejší diskuze je plná různejch příspěvků o LCD, stačí to pořádně pročíst.
schima (95)|18.1.2008 10:48
No doporučil bych vzhledem k budoucímu použití Full HD 32ka Sharp LC-32X20E za nějakách 35.000,- viz zde
http://www.levneelektro.com/default.asp?fc=6&idp=11967
Podotýkám, že Sharp používá S-PVA panely a patří ke špičce v LCD panelech, tento model disponuje kontrastem 10.000:1, DVB-T tunerem, již zmiňovaným Full HD rozlišením, 3 x HDMI vstupem a opravdu hodně dobrou odezvou 4 ms, což vzhledem k použití S-PVA panelu je vynikající hodnota
teplitz (251)|18.1.2008 16:11
[QUOTE=schima;162359]No doporučil bych vzhledem k budoucímu použití Full HD 32ka Sharp LC-32X20E za nějakách 35.000,- viz zde
http://www.levneelektro.com/default.asp?fc=6&idp=11967
Podotýkám, že Sharp používá S-PVA panely a patří ke špičce v LCD panelech, tento model disponuje kontrastem 10.000:1, DVB-T tunerem, již zmiňovaným Full HD rozlišením, 3 x HDMI vstupem a opravdu hodně dobrou odezvou 4 ms, což vzhledem k použití S-PVA panelu je vynikající hodnota[/QUOTE]
Pozor na takovéto výroky, Sharp používá různé panely do různých modelů, takže i A-MVA atd., pokud seženete Sharp made in JAPAN, tak bude bez debat kvalitní, ale z Malaysie, nebo z Polska....
schima (95)|18.1.2008 17:31
A já myslel, že se to týká jen Samsungu, očekával jsem od Sharpu zaručenou kvalitu, všude tvrdí že používá S-PVA (jako Sony), velká škoda, měl jsem o něm vynikající mínění ......
RICI (222)|24.1.2008 10:49
Sharp dela byznys jako kazdej jinej. Co se tyce 32" Full HD, mozna tak jako monitor k PC... za 35k budes hledat rozdily oproti HD ready dalekohledem ze sedaci soupravy :D