Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rada ohľadom brumu na SCART + kábel

georgo (74)|13.1.2008 21:56
Mám Panasonic TH-42PXE a po prepojení s Openboxom 820 cez SCART (no name) mám vo zvuku brum. Robí to v oboch konektoroch na openboxe. Keď tým istým káblom prepojím DVD Panasonic s TV, žiadny brum nie je, ani keď je kábel vytiahnutý z prístrojov.
Mohol by to robiť fakt, že nie je spoločná zem?

Ešte by som chcel poradiť nejaký solidný SCART kábel (bez nezmyselných pozlátených konektorov) a kábel na COMPONENT (Y Pb Pr).

Díky
VTronik (20)|13.1.2008 22:32
[QUOTE=georgo;161821]Mám Panasonic TH-42PXE a po prepojení s Openboxom 820 cez SCART (no name) mám vo zvuku brum. Robí to v oboch konektoroch na openboxe. Keď tým istým káblom prepojím DVD Panasonic s TV, žiadny brum nie je, ani keď je kábel vytiahnutý z prístrojov.
Mohol by to robiť fakt, že nie je spoločná zem?

Ešte by som chcel poradiť nejaký solidný SCART kábel (bez nezmyselných pozlátených konektorov) a kábel na COMPONENT (Y Pb Pr).

Díky[/QUOTE]

Může být... zkus od Openboxu odpojit anténní kabel, ten může být příčinou zavlečení zemní smyčky. Pokud to bručí stále bude chyba spíše v samotném Openboxu.
Z levnějších kabelů lze použít např. Bandridge nebo Mascom.
petrprv (281)|14.1.2008 07:54
Zkus odpojit spis antenu od televize, na 80% to pomuze a tam neni problem ji galvanicky oddelit.
Satelit galvanicky oddelit proste nejde ...
georgo (74)|14.1.2008 13:25
Anténu mám zapojenú do videa a odtiaľ do TV, satelit anténou prepojený nie je, nie je treba.
Skúšal som odpojiť anténu od videa aj TV, ale brum bol ešte silnejší.
SCART kábel je nejaký shit za pár korún a spôsobuje aj to, že mi do AV vstupu preniká zvuk a slabý duchovia z TV tuneru televízora, pričom to robí aj SAT aj DVD cez SCART(DVD cez COMPONENT nie). Robí to aj keď je SCART iba v TV a druhý koniec voľne. Musím kúpiť nejaký kvalitný SCART, skúsim BANDRIDGE.

Ale neviem, či vyrieši problém s brumom.
petrprv (281)|14.1.2008 15:10
Zkus odpojit antenu uplne, odpoj jak od TV, tak i od videa (zaroven), aby to nebylo jinde propojene.
A pokud to nepomuze, tak zkus neco vypojit, treba zrus video.
georgo (74)|15.1.2008 10:30
Skúsil som odpájať všetko, ale nič nepomohlo.
Ale keď som televízor zapojil na zásuvku bez ochranného vodiča (bez kolíku), brum sa stratil.
Po pripojení na jeden predlžovací prívod, ale s ochranným, je tu brum opäť.
Televízor má trojvodičovú šnúru, SAT aj DVD iba dvojvodičovú.

Ešte som vyskúšal na jednej strane zo Scartu odpojiť zem (ten plech), ale nepomohlo.
johnylcd (4)|19.2.2008 17:44
A podarilo se to nejak vyresit ? Mam stejny problem.

[QUOTE=georgo;161891]SCART kábel je nejaký shit za pár korún a spôsobuje aj to, že mi do AV vstupu preniká zvuk a slabý duchovia z TV tuneru televízora, pričom to robí aj SAT aj DVD cez SCART(DVD cez COMPONENT nie). Robí to aj keď je SCART iba v TV a druhý koniec voľne. Musím kúpiť nejaký kvalitný SCART, skúsim BANDRIDGE.

Ale neviem, či vyrieši problém s brumom.[/QUOTE]
georgo (74)|19.2.2008 18:04
Keď som skúšal po prvý krát odpojiť anténu, robilo to stále.
Keď som to skúsil po nejakom čase znovu, prestalo.
Robila to anténa, treba tam zaradiť galvanický oddeľovač.
Keď zlyhajú všetky možnosti, zober návod, ale pred tým prejdi všetky možnosti ešte raz.
georgo (74)|19.2.2008 18:07
Aha a ohľadom toho prenikaniu duchov a zvuku z tunera:
Vyriešil to kvalitný SCART za pár stoviek, zatiaľ iba požičaný.
Viacero ľudí to takto vyriešilo.
Keď som videl lacné predlžovačky s vypínačom-také tie biele za 100Sk, v ktorých drôty nie sú spájané pájkou, ale nejakou grcanicou, a tak to aj vypadá, ako keby to ježkovia pospájali a napľuvali na to, išla hneď do koša, a odteraz si všetky káble robím sám. Ako človek so SPŠ elektrotechnickou to nemôžem dopustiť, a budem proti tým predlžovačkám bojovať.