Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VHS přes DV uloženo - jak teď udělat DivX?

karlic (6)|7.11.2004 13:05
Ahoj,
mám jeden velký 22GB file uložený v PC. Je to poslaná VHS kazeta přes digitální videokameru do PC a je to uloženo v plné DV kvalitě.

Na kazetě byl obraz ve formátu 16:9, takže v uloženém videu je i uložený spodní a horní černý pruh, ve kterém jsou ješte k tomu droupoty. Vpravo a vlevo je také proužek, ale ten je již menší.

Jak a čím mám teď udělat z tohoto videa DivX?
[color=red]- potřebuji to zkomprimovat na 700Mb
- potřebuji odstranit z formátu 16:9 ten černý spodní a horní okraj a přitom zachovat formát (aby se nerozsypal poměr stran)
- potřebuji odstranit ty malé černé proužky na okrajích vpravo a vlevo
- potřebuji zmenšit zvuk, ten který je v tom DV file je dost veliký[/color]

Díky za postup
-k-
clee (6592)|7.11.2004 13:50
virtualdub :-) pouzij xvid 2pass, navod tady http://www.doom9.org/xvid-vdub-final.htm (tu hlasku o AVS ignoruj, venuj se ciste nastaveni kodeku) pruhy odstranis volbou cropping, zvuk muzes prekompresovat taky rovnou ve VD :BB:
stayman (12393)|7.11.2004 16:48
Dr.DivX1.0.6, vsetko pokope :-D
Anonymous (825)|7.11.2004 17:03
[quote=clee]
DV je prakticky MJPEG (s nekolika modifikacema)[/quote]

MPEG-2 Iframe je taky podobné DV ...
clee (6592)|7.11.2004 18:36
to ne, ja mel na mysli zpusob komprese ne strukturu streamu... ale Iframe mpeg by se taky dal k DV prirovnat
karlic (6)|7.11.2004 19:01
[quote=clee]virtualdub :-) pouzij xvid 2pass, navod tady http://www.doom9.org/xvid-vdub-final.htm (tu hlasku o AVS ignoruj, venuj se ciste nastaveni kodeku) pruhy odstranis volbou cropping, zvuk muzes prekompresovat taky rovnou ve VD :BB:[/quote]

- jak mám nastavit cropping, aby se mi nerozsypal poměr stran? Pokud ty pruhy totiz odstraním, tak se mi to navýšku celé roztáhne.

- jak zkomprimovat ten zvuk? Mně se ten zvuk vždycky nějak zrýchlí vůči obrazu?
mirekv (7169)|7.11.2004 19:10
karlic: do čeho to děláš? jesli do AVI, tak to ořež, ale tak, ať jsou rozměry stran dělitelné 16 (možná 8, teď nevím).
clee (6592)|7.11.2004 19:23
musis udelat i resize aby vysledna vejska byla puvodni rozmer mínus ocroppovana cast, vertikalni rozmer musi bejt delitelnej 16ti, jinak se bude srat overlay, zvuk si zkus vytahnout ven (save wav) a prevest do mp3 napr. v besweetu (zachovej 48khz) a pak ho zpatky natahni do avi (vsechno jde udelat ve VD)
mirekv (7169)|7.11.2004 19:26
clee: proč resize?
clee (6592)|7.11.2004 20:16
protoze kdyz udelas jen cropping tak zustane puvodni rozmer, je to bug par verzi vd...
karlic (6)|8.11.2004 09:39
[quote=clee]musis udelat i resize aby vysledna vejska byla puvodni rozmer mínus ocroppovana cast, vertikalni rozmer musi bejt delitelnej 16ti, jinak se bude srat overlay, zvuk si zkus vytahnout ven (save wav) a prevest do mp3 napr. v besweetu (zachovej 48khz) a pak ho zpatky natahni do avi (vsechno jde udelat ve VD)[/quote]

- tak mám MP3 hotovo a teď nevím jak to dostat zpátky do AVI. Taky mi není jasný jestli to mám natáhnout do toho plnohodnotného avi z DV nebo do toho výsledného avi.

- resize mám dělat v menu VB nebo ve vlastnostech kodeku DivX? Jaký je mezitím rozdíl?
karlic (6)|8.11.2004 09:47
[quote=clee]protoze kdyz udelas jen cropping tak zustane puvodni rozmer, je to bug par verzi vd...[/quote]

Ještě k tomu resize. To mám dát ve VB jen resize a v něm udělat cropping nebo to musí být na dva kroky, to znamená
- cropping "null transform" a pak
- resize

Je to VHS, na co to mám resiznout?
mirekv (7169)|8.11.2004 09:48
karlic: pokud máš ten zvuk ještě ve WAV, tak ho přidej ve VD jako wav audio a musíš spustit kompresi (obraz "direct stream copy"), pokud máš MP3, tak to ve VD nejde, musíš použít VirtualDubMod.
clee (6592)|8.11.2004 09:54
cropping klidne na resize a ve VD, divx sux, mp3 pridej az do toho vyslednyho videa pres virtualdubmod (vyber audio a bud vbr nebo cbr mp3 podle toho jak si to kodoval)

resizni to na 512x384, to je takovej rozumnej kompromis
karlic (6)|8.11.2004 10:20
[quote=clee]cropping klidne na resize a ve VD, divx sux, mp3 pridej az do toho vyslednyho videa pres virtualdubmod (vyber audio a bud vbr nebo cbr mp3 podle toho jak si to kodoval)

resizni to na 512x384, to je takovej rozumnej kompromis[/quote]

- takze mam nejdriv udelat přes VD video do DivX bez zvuku a teprve potom do toho DivX videa přidat ten mp3 zvuk?

- v tom virtualdubmod nikde nevidim volbu audio. Kde se natahuje ta mp3 a kde co navolit (menu)?
mirekv (7169)|8.11.2004 10:25
karlic: Streams (stopy).
karlic (6)|8.11.2004 13:47
Uff, tak hotovo, ale je v tom špatně poměr výšky a šířky. Jak příště postupovat, aby když dám v přehrávačí (používám MV2player) poměr preffered, aby to bylo všechno OK (ten poměr nebyl asi 16:9 ale trošku jinej)?