Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problikavani monitoru, zamrzavani exploreru

robbery (28)|12.1.2008 18:02
stal se mi takovej problem. Pouzival jsem ke svemu pc prodlouzeny kabel na D-Sub, jenze samozrejmne byl delsi a tak mel obraz duchy - presneji jezdily pres nej pruhy. Koupil jsem si jako prvni grafickou kartu, presneji ASUS EAH2400PRO, aby mela DVI a mesic nez byla vyplata zase pouzival D-Sub kabel, nyni jsem si koupil DVI kabel na deset metru, a co se nestalo... Po zapojeni me zacal obraz problikavat, jako kdyby vypadaval signal. Rikal jsem si jestli treba je spatne zapojen, ale zda se ze ne. Napadlo me jestli se grafika neprehriva, tak jsem jeden vetracek z bedny umistil ke grafice, ato grafika je chlazena pasivne, jen tak pro zkousku. Zaroven jsem zkusil vytahnout z PCI dva tunery, nastartovat system bez nich, pak zas vypl a dal je zpet. Zkousel dat jen jeden atd... Nevim zda toto mohlo pomoci, ale zdalo se ze obraz nevypadava.. ale vsak stale ano. Ale stane se to tak rekneme jednou, dvakrat za vecer. Muze to byt jen kabelem, ze je moc dlouhy - 10m ? Muze to byt grafikou? nemuze to byt treba tim, ze karta je PCI Express a deska je mikro a v PCI mam dva tv tunery, ze by se to nejak bilo?
Dalsi problem co potom nastal je, ze mi se tak trochu zasekava system, tedy napriklad v exploreru, kdyz projizdim adresare, najednou se zasekne, nenacte obsah a neodpovida..Nebo take pri konfiguraci jednoho programu, mi zacne program neodpovidat a vyhodi okno, ktere normalne po zvoleni vyskocilo hned, ted az treba za minutu... Zkousel jsem nahodit image s puvodnim nastaveni win, co jsem si udelal na zacatku (tedy jeste kdyz problemy nebyly), ale stejne..
Nema nekdo nejaky napad v cem by mohl byt zakopany pes?
Diky
robbery (28)|12.1.2008 19:19
Tak sem zjistil, ze problikavani je zpusobeno kablem. Myslite si nekdo ze je to tou vzdalenosti?

Kabel je to tento:
http://www.softcom.cz/produkt/dvi-kabel-dvi-m/-dvi-m-dual-link-10m/?flist=1