Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas - oříznutí okrajů videa

vuku (7)|9.1.2008 08:34
Ahoj,
mam video, které má černé okraje nahoře a dole a zajímalo by mě jestli to jde nějak v programu Vegas oříznout?

Zkoušel jsem to tak, že při renderu jsem použil koden ffdshow a dal zpracování obrázku, kde jde nastavil nějaké oříznutí nahoře i dole. Pak ale když to už chci nechat renderovat, tak vyskočí chyba, že vybraný kodek nepodporuje to nastavení, které tam je.

Nevíte někdo jak oříznout ty okraje?
Díky.
xsys (10)|9.1.2008 09:07
jestli nemas nejaky duvod proc to nutne delat ve vegagsu, tak visrtualdub toto zvlada perfetkne
stayman (12393)|9.1.2008 12:03
ak nemas nijaky dovod to hladat zbytocne v inom programe, tak vo Vegase to spravis s TrackMotion (na kontrolnej liste timeline), pravym tlacitkom a vyber "Match Output Aspect" !!! Este je dolezite, preco ich tam vlastne mas..
vuku (7)|9.1.2008 15:20
Díky.
A já bych to raději dělal v tom Vegas.

No je to video z TV a bylo to vysilany sirokouhle, tak to tam je docela zbytecny ty prouzky.
A jestli to tedy dobře chápu v tom Vegas. Tak mam třeba nějaký to video v rozměrech 720x576. V tom Track Motion to upravím tak jak mi to vyhovuje - v Position změnim Width a Height (a ono to ten obraz jenom roztáhne). Pak mam video bez černých proužků nahoře a dole, ale zase mi chybí obraz na boku.
Pak teda už jenom jenom v projektu změnit ten obraz z těch 720x576 na něco širokoúhlýho (třeba 720x480).

Je to takhle nebo to dělám blbě?

A ono tedy nejde jen zadat ať se uřízne 80pixelů nahoře 90dole a udělej z toho video, které bude mít rozměr 720x(576-80-90) = 720x406?
stayman (12393)|9.1.2008 16:06
Neviem, ja to nerobim, bud mam 16:9 a tak nastavim project aj vystup, alebo 4:3. Ak tam mam nejake pasy napr. po prevode analogu/digital, tak si to nevsimam.