Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nejen zvuk z ADVC50

mercenary (105)|6.11.2004 01:26
Tak abych zbytečně neprodlužoval ten minulý thread:

ADVC50 jede v pohodě, pouštěl jsem gamesy a vypadl jeden snímek, zato gamesa se nedá hrát ... pěkně škube. To ale moc nevadí, určitě půjde s kompem při nahrávání alespoň normálně pracovat.

Narazil jsem však na jiný problém: nelíbí se mi zvuk, je jakoby "přebuzený", občas v něm i prskne. Trochu mne zaráží, že ten převodník nemá nějaké ovládání vstupního signálu - hlasitosti, nebo něco podobného. Když jsem nahrával přes VIVO/zvukovou kartu, dalo se to zregulovat tak, aby signál byl ve špičkách tak -3dB, pak jsem to normalizoval a bylo to čisté jak pražská vodovodní voda.
Jinak zkoušel jsem jak WinDV, tak PowerDirector Pro, InterVideo WinDVD Creator a výsledek je všude stejný.
Mám se starat o snížení vstupního signálu z videa, nebo je problém jinde?
clee (6592)|6.11.2004 05:09
yo, to musis stahnout uroven na videu, uroven by nemel bejt pres -6db, jinak je to nahuleny
mercenary (105)|6.11.2004 10:10
No, problém je v tom, že mé video AMBOS :OO nemá regulaci výstupního signálu. Budu muset zbastlit odporový dělič na kabel.
Zvláštní je to, že vizuálně je ten zvuk naopak slabej (tak -15 dB) a žádný ořezy z přebuzení tam nejsou. Že by problém s nevhodnou vstupní/výstupní impedancí ? Ten zvuk je opravdu "nakřáplej" - když ho nahrávám přes zvukovku, je výrazně lepší. Jakou má ADVC vstupní impedanci jsem nikde nenašel :-( .
Pitomec (10211)|6.11.2004 10:28
Videorekordér s regulací výstupní úrovně audia (samozřejmě v home provedení) jsem snad ještě nikdy neviděl. Byť takovou ptákovinou dneska disponuje každý SAT receiver nebo DVD player...

Vstupní impedance (i výstupní) je vždycky 75Ω.
mercenary (105)|6.11.2004 11:05
Ta chybějící regulace výstupní úrovně opravdu chybí :-D .

S tou vstupní impedancí analogových audio vstupů bych si jist nebyl a jestli má Canopus opravdu 75Ω, tak to může být ten problém .... mám tuchu, že vstupní impedance bývá výrazně vyšší (desítky kΩ), takže zatížení 75Ω může způsobit velkou změnu charakteristiky i případnou nestabilitu.
Teď se stalo dokonce po zobrazení menu videorekordáru dokonce toto: http://www.zbrojovkapraga.cz/test.wav. Je zvláštní, že pokud menu vypnu, je to výrazně lepší (ale ne dobré)
Pitomec (10211)|6.11.2004 13:42
Samozřejmě jsem napsal blbost, protože 75Ω se vztahuje na video vstup/výstup a nikoliv na audio. Tady bývá tuším něco kolem 50kΩ.
mirekv (7169)|6.11.2004 15:13
U audia je nominální impedance 600Ohmů, vzhledem k velmi nízkým ztrátam ve vedení se nepoužívá, alespoň v domácích podmínkách.
mercenary (105)|6.11.2004 18:37
No, tak mám příčinu, nikoliv však vysvětlení. Vzhledem k tomu, že to "prská" především v okamžicích, kdy není v pořádku obraz, zkusil jsem vypnout uzamčení zvuku k videu. A přestalo to. Zvuk se zdá být v pořádku, samozřejmě je otázka, zda se nezačne rozbíhat s obrazem (to mi ale nedělalo ani na VIVU/zvukovce).

Že bych měl smůlu na vadný kus ?
mercenary (105)|7.11.2004 11:54
Takže ....
je to divné. Zvuk se nerozbíhá, je i relativně v pořádku, ale proč musí být vypnuté uzamčení zvuku k obrazu, aby zvuk nebyl pomršen ? Ještě jsem mezitím řešil problém s chybami v obraze (poměrně časté fragmenty v obraze), vyřešilo to přemístění FireWire řadiče do jiného PCI slotu (aby nesdílel IRQ s grafickou kartou), na ostatní problémy toto nemá vliv.

Ale teď to hlavní: koukněte prosím na přiložené obrázky http://www.zbrojovkapraga.cz/ADVCvsVIVO.zip (má to cca 1,5 MB), výstup z ADVC-50 je mnohem horší, než z VIVA Radeonu !!!! Je to samý šum, vůbec se mi to nelíbí. Jako zdroj posloužila nahrávka VHS, jinak bych nedokázal zopakovat nahrávku stejného signálu na obou zařízeních. Reklamu jsem našel s nejvyšší kvalitou. SNÍMKY JSEM VYBRAL VŽDY CO NEJLEPŠÍ VE PROSPĚCH ADVC převodníku, byly tam i MNOHEM horší.

Že by opravdu vadný převodník ADVC-50 ?
mirekv (7169)|7.11.2004 12:06
mercenary: co blbneš? Obrázek z ADVC je podstatně lepší, než z karty! Karta ti asi kus šumu vyhladila, ale ty proužky...
mercenary (105)|7.11.2004 12:29
Tak jsem ještě sestřelil něco rovnou ze vzduchu http://www.zbrojovkapraga.cz/ADVCvsVIVO2.zip na tom VIVU pruhy nejsou, je to trochu méně ostré, ale ADVC má prostě víc šumu, včera v Tygr a Drak to bylo docela tragické ...
No ještě je možné, že jsem čekal víc (řekl bych, že při pokusech s digikamerou byl výsledek lepší ?!), možná to ta VIVO rozmydlí tak, že tam není šum vidět, možná když proženu nahrávku z ADVC nějakým filtrem, tak bude lepší, než z VIVA, ale nemění to nic na tom, že jsem docela zklamanej (za ty prachy). Opravdu si nemyslíte, že by nahrávka z ADVC neměla být lepší ?

Doplněno: když tu na to pořád koukám, jasně, že obraz z ADVC je ostřejší, nemá roze*rané třeba ty pruhy na kravatě ... ale ten šum. Teď udělám z toho Tygra a Draka DVD a uvidím, jaké to bude na TV.