Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení satelitního přijímače a plasmy

Lindross (36)|5.1.2008 14:31
Mám satelitní přijímač Homecast S 3000CR (karta Gital) a podle všeho nemá výstup HDMI a chtěl bych si ještě koupit plazmu Samsung PS42Q97HDX. Takže je budu muset propojit jenom scartem RGB. Má tedy vůbec smysl investovat tolik peněz do nové televize, když jí nebudu moci propojit se satelitem kabelem HDMI? Bude kvalita obrazu natolik rozdílná? Jak to máte Vy s propojením satelitů a televizí? Jak jsem se díval, tak drtivá většina satelitních přijímačů používaných v současné době nemá výstup HDMI.
Pitomec (10211)|5.1.2008 14:36
Přímé propojení přes HDMI by mělo smysl jenom v případě, že budeš mít HDTV receiver a HD zobrazovač (samozřejmě fullHD 1920x1080). Jinak je to vcelku fuk, obraz stejně nebude stát za nic.
Radoo (1302)|5.1.2008 14:48
Obraz nebude jistě tak dobrý, jako na "osciloskopu crt 14",
ale ...
doporučil bych ti upgrade na např. http://www.abitech.cz/?Mode=Sti&StiId=33578
Lindross (36)|5.1.2008 14:58
No jo vypadá zajímavě ale já ten Homecast pořídil před dvěma měsíci a to by přes mojí drahou poůovičku asi neprošlo.
Lindross (36)|5.1.2008 15:01
for Pitomec: píšeš , že obraz stejně nebude stát za nic, takže nemá cenu kupovat novou plasmu? Je to fakt tak hrozný?
Pitomec (10211)|5.1.2008 15:27
[quote=Lindross;160740]for Pitomec: píšeš , že obraz stejně nebude stát za nic, takže nemá cenu kupovat novou plasmu? Je to fakt tak hrozný?[/quote]
Zobrazit SD vysílání na HD zobrazovači, to fakt ve slušné podobě nejde. Prostě nejde. On si taky každý uživatel HD zobrazovače dřív nebo později nafackuje před zrcadlem za to co koupil a bohužel už mu nezbývá nic jinýho, než si na tu mazanici zvyknout. U Plazmy je to o chlup lepší než u LCD TV, ale na CRT TV to pochopitelně nemá ani jedno z toho. Chce to počkat na dobu, kdy alespoň nějaké vysílání bude v HD a pak samozřejmě pryč s vakuovkou, ale dřív určitě ne.
Lindross (36)|5.1.2008 16:19
Ale až budou české programy vysílat v HD, tak moje malý děti budou asi mít šedivý fousy ne?
Pitomec (10211)|5.1.2008 16:23
Tak za to já přece nemůžu ;)
Lindross (36)|5.1.2008 16:36
Vždyť já vím a nedávám ti to za vinu. A prosím o ještě jednu radu. PANASONIC VIERA TH-42PX70EA má 2x scart RGB a chci se zeptat, jak by to chodilo, kdybych zapojil do jednoho scartu satelit a do druhého DVD rekordér. Nebo je to hloupost a je lepší propojit dvd se satelitem a to potom spolu do TV. Sorry ale tyhle propojení to je pro mě španělská vesnice.
Pitomec (10211)|5.1.2008 16:41
Pokud to jde, tak samozřejmě z každého přístroje přímo do TV. Smyčkování má význam pouze při nedostatku přípojných míst u TV.
hnatik (16)|5.1.2008 16:41
[QUOTE=Lindross;160751]Vždyť já vím a nedávám ti to za vinu. A prosím o ještě jednu radu. PANASONIC VIERA TH-42PX70EA má 2x scart RGB a chci se zeptat, jak by to chodilo, kdybych zapojil do jednoho scartu satelit a do druhého DVD rekordér. Nebo je to hloupost a je lepší propojit dvd se satelitem a to potom spolu do TV. Sorry ale tyhle propojení to je pro mě španělská vesnice.[/QUOTE]

Mám teď doma 2dny PANASONIC VIERA TH-37PX7E, satelit HOMECAST CR 3000 a domácí kino trošku starší LG LH-W551TB, propojený mam telka-satelit=scart , telka-kino=scart ... ale těžko poradim, jaký propojení je lepší....obraz ze satelitu vcelku ujde, ačkoliv samozřejmě se nedá využít potenciálu plazmy.....bohužel
robert.kotasek (777)|5.1.2008 17:21
[QUOTE=Pitomec;160743]Zobrazit SD vysílání na HD zobrazovači, to fakt ve slušné podobě nejde. Prostě nejde....[/QUOTE]

Ja bych jen chtel upozornit, ze co jsem vypozoroval z diskuzi, tak cim bude vetsi uhlopricka, tim bude horsi obraz...
Tzn. 32" lcd na 3m pozorovaci vzdalenost je pro SD vysilani "slusne". Samozrejme je i rozdil mezi jednotlivimi typy...
Radoo (1302)|5.1.2008 19:51
[QUOTE=robert.kotasek;160759]Ja bych jen chtel upozornit, ze co jsem vypozoroval z diskuzi, tak cim bude vetsi uhlopricka, tim bude horsi obraz...
Tzn. 32" lcd na 3m pozorovaci vzdalenost je pro SD vysilani "slusne". Samozrejme je i rozdil mezi jednotlivimi typy...[/QUOTE]
Přesně tak, svou roli sehrává z jaké vzdálenosti na jakou úhlopříčku koukám.
Pokud měl člověk před tím 21" a teď má 40", tak se nemůže divit že obraz z antény s bídným rozlišením není ze dvou metrů tak ostrý :D
Pokud na to koukne ze 3,5 tak se ta bída zlepší
Man5on (661)|7.1.2008 10:22
To je pořád dokola to samé. Já mám plazmu 42PX70 a oproti crt Sony 72 cm, kterou sem měl před tím dva roky sem si teda nepohorošil, ba naopak!
Kdo chcete kupovat solidní plazmu, tak se nebojte. Pokud ste doposud neměli nějakou špici crt od Loewe, tak budete mít přo dobrým příjmu obraz rozhodně lepší.
hnatik (16)|7.1.2008 12:28
No, jak se to vezme.... já měl ještě nedávno Samsunga 72 a ten měl parádní ostrej obraz, kterej na 94cm plazmě není :-) daň za velikost obrazovky a za zatím nedostupné vysílání ve vyšší kvalitě...SD ujde, ale pořád to není ono ..
Radoo (1302)|7.1.2008 13:56
Ještě dodám, že od digi vysílání a DVD nahoru to nemá chybu a v žádným případě bych se nevrátil k CRT. Měl jsem špičkového Philipse.
letecz (2)|9.1.2008 14:39
Možná jsem málo náročný - ale mě se obraz z analog zdroje TV + SAT zdá na LCD42" full HD hodně dobrý. Ze ca 2-3 metrů. Měl jsem obavy, že bude mnohem horší. Záleží ale na sledované SAT stanici (mám UPC) nebo pořadu v TV. Některé mají příšernou kvalitu a je to fakt mazanice a s nízkým kontrastem. Většina stanic, ale jede velice pěkně a ostrost je (pro mě) naprosto postačující.