Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s DVD rekorderem Pioneer 433

phracek (43)|3.1.2008 15:26
Ahoj vsichni,

mam nasledujici problem:
pred 2 lety jsem si koupil DVD rekorder Pioneer 433 Silver.
Na zacatku roku 2007 byla rekorderu cistena hlava (v autorizovanem servisu Pionner) u vypalovaci mechaniky a jak se zda, tak ten sami problem se objevil i nyni.
Bohuzel rekorderu vyprsela zaruka 30.11.2007.
Pri vysoko rychlostni kopirovani se vypalovani prerusi a objevi se hlaska "Copy Err".

Nemate nekdo podobny problem?
Jak jste ho resily?
Jak se da vycistit cocka u mechaniky v DVD rekorderu?

Diky Petr
Victor77 (118)|5.1.2008 13:16
Já to dělám tak, že napřed okolí optiky pořádně profouknu, abych odstranil nashromážděný okolní prach. Pak čočku vyleštím vatovou tyčinkou (s velkou opatrností - nesmí se tlačit!!!). Jestli nemáte speciální čistící přípravek na optiku, okenu bych raději nezkoušel. Drobné kapičky po odpaření můžou zanechat šmouhy. Pokud je čočka dobře přístupná, postačí ji orosit dechem a vatou vyleštit. Primitivní, ale účinné.
kareel (38)|13.3.2008 11:44
To phracek: Ten samý problém mám i já, ale jsem lenivější člověk, tak jsem tento rekordér do servisu nedal. Několikrát jsem toto konzultoval s technikem z Basys. Údajně špinavá optika. Vyzkoušel jsem mnoho typů DVD médií a nakonec se mi osvědčily média TDK, úspěšnost vypálení je cca 70-80%. Řešil jsem to i tak, že jsem pálil na DVD-RW, úspěšnost 100% a pak přepálil v PC na DVD-R. Nakonec jsem to vyřešil, že jsem si koupil nový DVD rekordér SONY a Pioneera používám jen jako HDD záznamové médium na kouknutí a smazání.

To Victor77: Zajímalo by mne, jak tu optiku vyčistit, když když se otevře šuplík mechaniky není nikde skoro nic vidět, natož ještě něco čistit. To se tak dá čistit akorát optika u mechanik v notebookach. :-(
Victor77 (118)|15.3.2008 11:46
[QUOTE=kareel;169060]Zajímalo by mne, jak tu optiku vyčistit, když když se otevře šuplík mechaniky není nikde skoro nic vidět, natož ještě něco čistit. To se tak dá čistit akorát optika u mechanik v notebookach. :-([/QUOTE]
Čištění samozřejmě předchází demontáž krytu. Čistit optiku přes vysunutý šuplík mě nenapadlo ani na chvíli.
kareel (38)|18.3.2008 09:56
to Victor77: a dá se to zvládnout v domácích podmínkách? Nejsem sice odborník, ale PC vypalovačku jsem měl rozebranou, a i pak po vyčištění fungovala. Ale přece jenom toto zařízení se mi zdá složitější...
Mirek_1707 (3)|18.3.2008 10:40
Tento problém je řešitelný novým firmware 3.56, který je k dispozici u společnosti Basys CS. A funguje velice dobře právě na výrazném zlepšení "držení se ve stopě" při rychlokopírování z HDD na DVD u 16x DVD disků.
Victor77 (118)|20.3.2008 21:15
kareel: Není složitější než PC a taky je v tom "jen" vypalovačka. Princip je stejný. Pokud na to člověk nejde motykou, ale obezřetně, není proč se bát. Všechno, co lze šetrně rozebrat, jde opačným postupem i složit.
artam (1147)|21.3.2008 00:03
[QUOTE=Victor77;169916]Všechno, co lze šetrně rozebrat, jde opačným postupem i složit.[/QUOTE]

Netvrdil by som to na 100 prcent, Murphyho zakony platia aj tu. :-)
kareel (38)|26.3.2008 14:23
[QUOTE=Mirek_1707;169615]Tento problém je řešitelný novým firmware 3.56, který je k dispozici u společnosti Basys CS. A funguje velice dobře právě na výrazném zlepšení "držení se ve stopě" při rychlokopírování z HDD na DVD u 16x DVD disků.[/QUOTE]

Mirek_1707, díky!
Stáhl jsem ze stránek Pioneeru fw, dle Basysu je to v.4.41 a vypadá to, že je po problému. Rekordér pálí jako nový, akorát se prodloužil čas, ale to mi vůbec nevadí. Stejný problém mám s rekordérem SONY RDR-HX750, půl roku starý. Na stará DVD-R (koupená cca před 2 měsíci, zn. SONY, Verbatim) pálí, na nově koupená média ne anebo s problémy. Na www stránkách SONY žádný fw není, psal jsem do SONY, ale zatím čekám na odpověď.
Mirek_1707 (3)|14.7.2008 01:03
Chce to ale občas čistit pomocí čistícího CD /s kartáčkem). Není to sice ideální, ale funkční. Je potřeba si uvědomit, že prach ulpělí na čočce způsobuje "tříštění" mikroskopického svazku paprsků vracejícího se zpět do systému a díky automatické kalibraci snímacího systému zvýšení výkonu Laseru, což ve finále znamená zkrácení její životnosti. To je totéž, jako když často používáš DVD disky se špatnou reflexí (odrazivostí). Automatická kalibrace výkonu díky referenční minimální úrovní pro bezpečné vyhodnocení dat zvýší jeho výkon třeba na dvojnásobek a výsledek se dříve nebo později dostaví v podobě výpadků při záznamu/snímání a různým chybám. Pak si někteří stěžují, že jim jejich rekordér nefunguje, ale že si jej neudržují na to mnozí namyslí a neuvědomují si důležitost úkonu - pravidelné čištění a udržování v čistém prostředí. To není poučování - pouze letitá zkušenost s provozováním CD/DVD mechanikami. M