Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TH-42PX70E,nebo Panasonic TH-42PX700E

sasa69 (88)|3.1.2008 13:46
Ahoj,
uvažuji o koupi jedné z těchto TV a nemohu se rozhodnout ,zda ( PIP,1x HDMI,1XSCART,C.A.T.S.,10W na audiu a 500 stránek v teletextu) jsou dostatečnou volbou za cenu 7000Kč (právě takový je cenový rozdíl mezi těmito TV)
Mockrát děkuji za zkušennosti , poznatky a názory.
Sedvo (194)|3.1.2008 14:40
Ještě by si měl přidat lepší rozsah šedé, slot pro SD karty.
sasa69 (88)|3.1.2008 14:56
jo a na upozornění doplnuji: ještě lepší rozsah šedé, slot pro SD karty (-:
Man5on (661)|3.1.2008 15:12
Když sem vybíral tv já, tak sem taky srovnával Panasonic PX7, 70 a 700. Mezi PX 7 a 70 je podle mě dost rozdílů, pro který se vyplatí připlatit, ale mezi 70 a 700 si myslím, že už to za další peníze nestojí. Obrazová kvalita je totožná, PIP je prakticky nevyužitelná věc a slot na SD karty je podle mě zbytečnost, co když budeš mít foťák s jinou kartou, tak to nevyužiješ. Ale je to daný penězma, pokud tě ty peníze bolet nebudou, tak kup 700, pár vychytávek navíc má. Já koupil 70ku a naprostá spokojenost, pro mě 30 táců bylo dost už tak.
Majlk (161)|3.1.2008 15:19
Kdo rikal,ze PIP je zbytecna vec....,kdyz pouzivas TV k PC,tak je idealni si jako krovi pustit tv v malem okne,pro me je to idealni.
Man5on (661)|3.1.2008 15:35
[QUOTE=Majlk;160506]Kdo rikal,ze PIP je zbytecna vec....,kdyz pouzivas TV k PC,tak je idealni si jako krovi pustit tv v malem okne,pro me je to idealni.[/QUOTE]

Pokud to využiješ tak kup tu 700, já bych to nevyužil, pro mě je to zbytečnost. Navíc plazma není k PC úplně ideální co se týče vypalování obrazu. A to jako budeš psát třeba dopis ve Wordu na takhle velký plazmě a v rohu budeš sledovat fotbal? To je kravina nemyslíš?
Xaver (149)|3.1.2008 18:39
Panasonic TH-42PX700E ma navic i sluchatkovy vystup... :-)

Tip.SD slot udajne zobrazi lepe foto... nez pres HDMI, VGA... urco to nevim...
mv88 (1)|3.1.2008 23:19
[QUOTE=Man5on;160508]Pokud to využiješ tak kup tu 700, já bych to nevyužil, pro mě je to zbytečnost. Navíc plazma není k PC úplně ideální co se týče vypalování obrazu. A to jako budeš psát třeba dopis ve Wordu na takhle velký plazmě a v rohu budeš sledovat fotbal? To je kravina nemyslíš?[/QUOTE]

Taky se rozhoduji mezi těmito dvěma modely a zajímá mě možnost připojení k PC. Sice neplánuji na Plasmě psát dopisy ve wordu, ale hrát hry. To je opravdu pořád ještě reálné to vypálení obrazu na plasmě??? Myslel jsem, že je to dávno vyřešené.... Díky za Vaše názory.
Man5on (661)|4.1.2008 07:46
mv88: Já hraju na plazmě taky hry, ne na PC ale na PS3, a pokud necháš delší čas nějakej statickej obraz (skóre, tachometr atd.), je to potom chvilku vidět (hlavně na bílém pozadí), ale naštěstí to vzdycky zase zmizí. Ale používat na plazmě takovej Excel bych se už bál.
Duta (1)|4.1.2008 07:54
[QUOTE=mv88;160555]Taky se rozhoduji mezi těmito dvěma modely a zajímá mě možnost připojení k PC. Sice neplánuji na Plasmě psát dopisy ve wordu, ale hrát hry. To je opravdu pořád ještě reálné to vypálení obrazu na plasmě??? Myslel jsem, že je to dávno vyřešené.... Díky za Vaše názory.[/QUOTE]

Na hraní her to může být bezesporu super,ale dle mého názoru je to trochu drahý monitor.A k tomu vypálení obrazu.Tuto plasmu vlastním a v návodu doslova výrobce píše:

Nezobrazovat klidný obraz po dlouhou dobu
To způsobuje, že na plazmové obrazovce obraz
zůstává („zůstávání obrazu“).
Toto chování se nepovažuje za vadu a není kryto
zárukou.
Typické statické obrazy
Číslo kanálu a jiná loga
Obrazy zobrazené v režimu 4:3
Videohry
Počítačový obraz
Aby se zabránilo zůstávání obrazu, automaticky se po
několika minutách snižuje kontrast poté, co nejsou přijímány
další signály nebo provedeny další operace. (str. 41)
sasa69 (88)|4.1.2008 14:35
[QUOTE=Duta;160571]Na hraní her to může být bezesporu super,ale dle mého názoru je to trochu drahý monitor.A k tomu vypálení obrazu.Tuto plasmu vlastním a v návodu doslova výrobce píše:

Nezobrazovat klidný obraz po dlouhou dobu
To způsobuje, že na plazmové obrazovce obraz
zůstává („zůstávání obrazu“).
Toto chování se nepovažuje za vadu a není kryto
zárukou.
Typické statické obrazy
Číslo kanálu a jiná loga
Obrazy zobrazené v režimu 4:3
Videohry
Počítačový obraz
Aby se zabránilo zůstávání obrazu, automaticky se po
několika minutách snižuje kontrast poté, co nejsou přijímány
další signály nebo provedeny další operace. (str. 41)[/QUOTE]

Píšeš tady "Nezobrazovat klidný obraz po dlouhou dobu"

Jak dlouhá je dlouhá doba ????????? (jak velké je malé auto)????
někdo to už konečně napište přesně!(ať už výrobce,nebo provozovatel)
děkuji
Lark (365)|4.1.2008 17:54
[QUOTE=sasa69;160613]Píšeš tady "Nezobrazovat klidný obraz po dlouhou dobu"

Jak dlouhá je dlouhá doba ????????? (jak velké je malé auto)????
někdo to už konečně napište přesně!(ať už výrobce,nebo provozovatel)
děkuji[/QUOTE]

Podle mě požaduješ nesplnitelné. To co požaduješ ti asi nikdo nenapíše, a nebo to bude hovadina vycucaná z prstu. Je to silně závislé na spoustě parametrů, které nikdy nebudou u každého uživatele nastavené shodně ;)

a) Mód zobrazení: Dynamický/Normální/Kino a u každého ještě nastavitelný jas/kontrst/sytost ...

b) Barva, jas a kontrast toho loga nebo statického obrazu má taky velký vliv.

Čertíš se asi zbytečně, protože těžko z někoho vypáčíš nějaká čísla :D
sasa69 (88)|4.1.2008 21:22
[QUOTE=Lark;160630]Podle mě požaduješ nesplnitelné. To co požaduješ ti asi nikdo nenapíše, a nebo to bude hovadina vycucaná z prstu. Je to silně závislé na spoustě parametrů, které nikdy nebudou u každého uživatele nastavené shodně ;)

a) Mód zobrazení: Dynamický/Normální/Kino a u každého ještě nastavitelný jas/kontrst/sytost ...

b) Barva, jas a kontrast toho loga nebo statického obrazu má taky velký vliv.

Čertíš se asi zbytečně, protože těžko z někoho vypáčíš nějaká čísla :D[/QUOTE]

nečertím se,
jen by mě to zajímalo ,protože se o tom stále mluví a nic kloudného jsem z nikoho nedostal(alespon přibližnou dobu,kdyby někdo řekl)
Pitomec (10211)|4.1.2008 21:30
270W, to je slušná elektrárna na živení 9-)
sasa69 (88)|4.1.2008 21:46
[QUOTE=Pitomec;160657]270W, to je slušná elektrárna na živení 9-)[/QUOTE]

tvá připomínka mi v rozhodování moc nepomůže,protože 70ka i 700ka mají spotřebu stejnou
(v zimě ušetřím za vytápění plynem)
Pitomec (10211)|4.1.2008 22:44
Tady se není o čem rozhodovat - jestli to vybavení navíc potřebuješ, tak si připlať za lepší typ a jestli ne, tak vem model levnější. Co jinýho bys tady chtěl slyšet?
Xaver (149)|5.1.2008 14:00
[QUOTE=sasa69;160653]nečertím se,
jen by mě to zajímalo ,protože se o tom stále mluví a nic kloudného jsem z nikoho nedostal(alespon přibližnou dobu,kdyby někdo řekl)[/QUOTE]

Konkretni časy a prubeh "vypalování" jsou popsany hl. zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=13260&page=3
sasa69 (88)|5.1.2008 20:18
[QUOTE=Pitomec;160673]Tady se není o čem rozhodovat - jestli to vybavení navíc potřebuješ, tak si připlať za lepší typ a jestli ne, tak vem model levnější. Co jinýho bys tady chtěl slyšet?[/QUOTE]

Co jinýho bys tady chtěl slyšet.... -třeba to ,zda je ta gradace šedi oproti modelu px70 znatelně dobrá..
-zda je velký rozdíl těch 10W na reprákách..
-zda je dobré to samokontrastování ...atd.
Já potřebuji slyšet názory lidí,co tyto TV mají a ty jí pravděpodobně nemáš, a proto tu píšeš s prominutím zbytečnosti.
(to jestli potřebuji SD slot,nebo PIP to samozřejmě vím)
BlackF (51)|5.1.2008 21:07
Ty TV i kdyz maji uvadenou spotrebu pres 500W teto hodnoty v realnem provozu nedosahuji. A ze si jimi budes topit s tim nepocitej, vubec nehreji.
KOCOUR65 (653)|5.1.2008 22:22
kde jsi prisel na to ze maji 500w kdyz maji 270w - px70 hreje pekne - teplo vyzaruje nejvice z obrazovky dopredu a je to znat kdyz se kolem ni prochazi - takze tu nesir bludy
BlackF (51)|5.1.2008 22:40
Mluvim o 50''PZ a predpokladam, ze ty o kterych se tu bavite by na tom nemely byt hure.

Blud je tak maximalne to, ze se z obrazovky siri teplo :D Ta TV je i po pul dni provozu naprosto studena.
hafca (211)|5.1.2008 22:44
[QUOTE=KOCOUR65;160818]kde jsi prisel na to ze maji 500w kdyz maji 270w - px70 hreje pekne - teplo vyzaruje nejvice z obrazovky dopredu a je to znat kdyz se kolem ni prochazi - takze tu nesir bludy[/QUOTE]
Máš jí doma, nebo se jen domníváš, že topí?
Teď koukám na film, který jde na Nově. Udělal jsem provizorná držák z drátu a na něj jsem přidělal rtuťový labolatorní teploměr. Bambulku má opřenou přímo o obrazovku a po 10 minutách to ukazuje 32 stupňů, slovy třicetdva. Tomu říkáš topení? :-D
sasa69 (88)|5.1.2008 23:00
[QUOTE=hafca;160821]Máš jí doma, nebo se jen domníváš, že topí?
Teď koukám na film, který jde na Nově. Udělal jsem provizorná držák z drátu a na něj jsem přidělal rtuťový labolatorní teploměr. Bambulku má opřenou přímo o obrazovku a po 10 minutách to ukazuje 32 stupňů, slovy třicetdva. Tomu říkáš topení? :-D[/QUOTE]

vidím ,že máš px70,tak by mě zajímalo,proč sis nekoupil px700 ?
díky za odpověd (pořád se rozhoduji kterou)
hafca (211)|5.1.2008 23:56
Lepší zvuk nepotřebuji, jedu přes receiver a na zprávy to bohatě stačí. Automatiku na kontrast oželím, raděj si to nastavím sám, než aby se to měnilo, jak samo uzná za vhodné. Vstup na kartu nepotřebuji, mám ho na DVD a to nahrávání na ní, jestli vůbec jde, tak to prý nestojí za moc. Boční vsupy nepotřebuji, vystačím si s tím co tam je. Sigmateka mám připojeného přes receiver jako komponent, DVD Panasonic přes HDMI a PC přes DSUB a kameru nemám. Tak mi ještě jedno HDMI zbývá a nemám co do něj. V neposlední řadě se mi nechtělo za tyhle pro mě nepodstatné věci dávat několik tisíc navíc. No a na obraz si nemůžu stěžovat. Jestli je dobrý signál, pak je dobrý i obraz. Jestli je horší, pak ani na CRT nebude lepší, to je jen zbožné přání které nejde realizovat a v dané uhlopříčce už vůbec ne.
KOCOUR65 (653)|6.1.2008 00:34
nevim co tu pletes vsude i nahore je PX - TAK SE PROBER - tv mam 7 mesicu a na televizi topi jak svine - jestli tobe ne tak mas neco divneho
Pitomec (10211)|6.1.2008 01:27
[quote=sasa69;160794]Co jinýho bys tady chtěl slyšet.... -třeba to ,zda je ta gradace šedi oproti modelu px70 znatelně dobrá..
-zda je velký rozdíl těch 10W na reprákách..
-zda je dobré to samokontrastování ...atd.
Já potřebuji slyšet názory lidí,co tyto TV mají a ty jí pravděpodobně nemáš, a proto tu píšeš s prominutím zbytečnosti.
(to jestli potřebuji SD slot,nebo PIP to samozřejmě vím)[/quote]
Proboha jaká degradace? V Plzni to všechno sjíždí z jedné linky, akorát tomu na výstupu připlácnou jiný typový označení a max. zaslepí pár AV vstupů. Prober se hochu, dneska se s výrobou nikdo nepárá...
Pitomec (10211)|6.1.2008 01:32
[quote=BlackF;160820]Mluvim o 50''PZ a predpokladam, ze ty o kterych se tu bavite by na tom nemely byt hure.

Blud je tak maximalne to, ze se z obrazovky siri teplo :D Ta TV je i po pul dni provozu naprosto studena.[/quote]
Topí i obyčejný 17" LCD monitor k PC, natož takový žrout jako je výše uvedená Plazma. Studená je možná tvoje stará, ale to sem nepatří 9-)
pravidelnycitatel (213)|6.1.2008 01:43
To Pitomec:
Sice mas pravdu,ze to sjizdi z jedne linky (nebo ze dvou),ale to nemusi byt duvod proc by to melo byt vse stejne. Protoze jsem ve vyrobe nejaky patek byl, sice ne u tv,ale tyto vyrobni postupy jsou vsude stejny:
1. Na zacatku smeny prijde "mistr" s papirem na kterem je napsane kolik ceho se ma vyrobit.
2. potom se nastavi osazovaci masiny (SMT) na konrektni desky. Takze podle toho jestli je to napr. pro 42PX7E nebo 42PX70E. A delnici nasadi kotouse se soucastkama na SMT a uz se jede. Za hodinku se zmeni vyroba (jako v Trech veteranu, z kulicek pismnenka :) ) a jedese behem 5 min zase neco jineho.
Zbytek vetsich soucastek (vetsinou trafa atd) nasadi delnice ze slovenska rucne...
A pak se to zasadi do Sasi na kterou je to urceno.
4. Na konci to pichnou do nejakyho testru na kterym take nastavi na jaky typ to jede a uz to frci do krabic na konci linky.....
Takze suma sumarum jede to na jedne lince,protoze jsou to velmi podobne typy, ale to je vsechno. Tak se da vyroba velmi rychle zmenit.
Pitomec (10211)|6.1.2008 01:54
Jenomže podstata je pořád stejná, tady se nic nemění. Jednou vývoj u výrobce k něčemu dospěl a podle toho se i jede a je úplně jedno, jaké vybavení AV vstupy/výstupy nebo šasi apod. ten výsledný produkt má. Na kvalitě zobrazení se toto neprojeví, a o to jde.
pravidelnycitatel (213)|6.1.2008 01:56
[QUOTE=BlackF;160820]Mluvim o 50''PZ a predpokladam, ze ty o kterych se tu bavite by na tom nemely byt hure.

Blud je tak maximalne to, ze se z obrazovky siri teplo :D Ta TV je i po pul dni provozu naprosto studena.[/QUOTE]

Bohuzel je pravda ze plazmovky topi, citis to uz po par hodinach jak je tepla obrazovka a to nemluvim zadni strane tv....
pravidelnycitatel (213)|6.1.2008 02:03
[QUOTE=Pitomec;160854]Jenomže podstata je pořád stejná, tady se nic nemění. Jednou vývoj u výrobce k něčemu dospěl a podle toho se i jede a je úplně jedno, jaké vybavení AV vstupy/výstupy nebo šasi apod. ten výsledný produkt má. Na kvalitě zobrazení se toto neprojeví, a o to jde.[/QUOTE]

Nemohu rici presne,co vse delaji v Plzni. Jestli tam vyrabi i samotne plazma panely nebo to vytahuji z krabic a jenom to montuji dohromady. Jestli se bavime o samotnych zobrazovacich u techto dvou typu, jestli jsou rozdilne ... tak nemusi, lepsi kontrast a dalsi vlastnosti nemusim byt v rozdilnem panelu ale v rozdilnosti a citlivosti chipu,ktere se osazuji a ktere primo ovladaji tyto zobrazovace.. Si osobne myslim, ze technologie plazma panelu je porad stejna,ale vyviji se pouze nove vychytavky, jak negativa plazma technologii precurat... viz. ruzne posouvani statistkych obrazu atd.
pravidelnycitatel (213)|6.1.2008 02:04
Takze samotne panely muzou byt stejne,ale metodika jejich ovladani a vyuzivaji je ruzna, to muze viditelne vylepsit obraz...
hafca (211)|6.1.2008 10:10
[QUOTE=KOCOUR65;160837]nevim co tu pletes vsude i nahore je PX - TAK SE PROBER - tv mam 7 mesicu a na televizi topi jak svine - jestli tobe ne tak mas neco divneho[/QUOTE]
Nevim, kdo tu co plete. Koukni se na nadpis a co píšeš. A protože nemám všechno na max a v dynamickém režimu, proto mi to netopí. Nemám rád pouťové omalovánky.
dreamsat1 (51)|6.1.2008 12:30
[QUOTE=KOCOUR65;160837]nevim co tu pletes vsude i nahore je PX - TAK SE PROBER - tv mam 7 mesicu a na televizi topi jak svine - jestli tobe ne tak mas neco divneho[/QUOTE]


topi jak svine

to mas asi Rubin 714 ?
Pitomec (10211)|6.1.2008 12:32
Každá Plazma i LCD TV topí, tak co se tady pořád někdo snaží tvrdit opak? Těch >250W se holt někde projevit musí...
dreamsat1 (51)|6.1.2008 12:49
Nevim co mate doma,ale ja mam stale zapnute C.A.T.S.,vecer je televize zapnuta az treba do 2. hodin v noci a ze by "topila jak svine" tak to urcite ne !!!! Pri pouzivani C.A.T.S je spotreba pri nulovem osvetleni mistnosti kolem 150 W,a teplota panelu je do triceti stupnu !!!Pri tmavych scenach spotreba jde az pod 100 W !!! To je dalsi duvod proc si koupit PX700 a ne PX 70 !!!!!
Pitomec (10211)|6.1.2008 12:52
Není ten důvod spíš v tom, že tu PX700 máš ty sám? 9-)
sasa69 (88)|6.1.2008 13:40
[QUOTE=dreamsat1;160920]Nevim co mate doma,ale ja mam stale zapnute C.A.T.S.,vecer je televize zapnuta az treba do 2. hodin v noci a ze by "topila jak svine" tak to urcite ne !!!! Pri pouzivani C.A.T.S je spotreba pri nulovem osvetleni mistnosti kolem 150 W,a teplota panelu je do triceti stupnu !!!Pri tmavych scenach spotreba jde az pod 100 W !!! To je dalsi duvod proc si koupit PX700 a ne PX 70 !!!!![/QUOTE]

děkuji,
toto jsou připomínky(zkušennosti),které chci slyšet a né nějaké zbytečné blafy o tom ,že "je to všechno jedno",jak píše kdejakej pitomec :-)
Pitomec (10211)|6.1.2008 14:10
[quote=sasa69;160927]děkuji,
toto jsou připomínky(zkušennosti),které chci slyšet a né nějaké zbytečné blafy o tom ,že "je to všechno jedno",jak píše kdejakej pitomec :-)[/quote]
Spíš kdejakej pitomec skočí na to, co si tady za technické nesmysly cucá z prstu nějaký majitel té PX700 9-) :-D
dreamsat1 (51)|6.1.2008 15:22
[QUOTE=Pitomec;160934]Spíš kdejakej pitomec skočí na to, co si tady za technické nesmysly cucá z prstu nějaký majitel té PX700 9-) :-D[/QUOTE]

Jaky technicky nesmysly?Vis vubec o cem pises pitomce ?
Nemam duvod tady nekomu lhat,ty tvoje plky co zde pises jsou dosti nepredmetne !!!!
Pitomec (10211)|6.1.2008 15:31
[quote=dreamsat1;160955]Jaky technicky nesmysly?Vis vubec o cem pises pitomce ?
Nemam duvod tady nekomu lhat,ty tvoje plky co zde pises jsou dosti nepredmetne !!!![/quote]
C.A.T.S neboli automatické nastavení kontrastu je normální ptákovina, protože i technický antitalent si ten kontrast umí nastavit ručně a tak, jak mu to nejlíp vyhovuje a nemusí se spoléhat na nějaký automat. Rozhodně při koupi přístroje bych takovou nebetyčnou blbost nebral v úvahu. Pokud bys argumentoval např. počtem HDMI vstupů, tak bych ti jistě dal za pravdu, že je lepší PX700 než PX70, ale kvůli C.A.T.S. ani omylem.
dreamsat1 (51)|6.1.2008 16:53
[QUOTE=Pitomec;160957]C.A.T.S neboli automatické nastavení kontrastu je normální ptákovina, protože i technický antitalent si ten kontrast umí nastavit ručně a tak, jak mu to nejlíp vyhovuje a nemusí se spoléhat na nějaký automat. Rozhodně při koupi přístroje bych takovou nebetyčnou blbost nebral v úvahu. Pokud bys argumentoval např. počtem HDMI vstupů, tak bych ti jistě dal za pravdu, že je lepší PX700 než PX70, ale kvůli C.A.T.S. ani omylem.[/QUOTE]

C.A.T.S. a ptakovina ? Proc bych mel neustale lezt do menu a nastavovat kontrast podle okolniho svetla,kdyz to muze automatika udelat za me?
Ty kdyz nemas C.A.T.S. tak to tak delas ? Asi ne?
Proc by me mela TV v noci svitit,topit a zrat jako pres den ? Ty opravdu menis kontrast,kdyz koukas pres den nebo vecer?
HDMI vstupu je opravdu malo,zadni mam oba obsazene a az koupim HD satelit,tak ho rozhodne nechci zapojovat zepredu.Radsi bych vymenil dva SCARTy za jeden dalsi HDMI!
nksh (116)|6.1.2008 19:23
musim se zastat pitomce, protoze rozdil mezi 7,70 nebo 700kou je tech par konektoru a jinaci design. A topi vsechny vcetne te co mam doma :)
sasa69 (88)|6.1.2008 20:07
[QUOTE=nksh;160990]musim se zastat pitomce, protoze rozdil mezi 7,70 nebo 700kou je tech par konektoru a jinaci design. A topi vsechny vcetne te co mam doma :)[/QUOTE]

a jakou máš doma
px7 že jo :-)
dreamsat1 (51)|6.1.2008 20:41
[QUOTE=sasa69;160993]a jakou máš doma
px7 že jo :-)[/QUOTE]

Urcite,a ted ho to sere!
michal_h (492)|7.1.2008 08:54
já teda nevím, mám px70, kontrast nemám vůbec potřebu přenastavovat (noc vs den), když dám těsně před panel ruku, tak samozřejmě cítím, že vyzařuje teplo, ale rozhodně bych to nenazval, že topí - radiátor je opravdu něco jiného :-)

co mě možná časem bude chybět je další hdmi, nyní ale dvě pozice stačí - jedna na ntb druhá dvd
robert.kotasek (777)|7.1.2008 09:48
michal_h : takze mi chces rict, ze kdyz koukas pres den nebo vnoci (ve tme nebo jen osvetleno lampou) tak mas nastavene stejny obraz (jas, kontrast, barvy)?
smikoto (16)|7.1.2008 12:20
já mám px700 včera jsem teda zkoušel jak topí když tady se vedou o tom takové debaty. hrála možná 3-4 hodiny. na obrazovce mírně vlažná a ze zadních mřížek mírně vlažný vánek. kolem TV mám teda dost místa takže se určitě líp chladí.Rozhodně netopí jak sviňa. CATS mám vypnutej a tuším, že možnost jeho nastavení je jen u sledování TV vysílání. Kontrasty a jasy mám nastavené lehce pod 50%. Dívám se na telku převážně večer, ale i ve dne a nemám potřebu si nějak upravovat kontrast a jas s obrazem jsem spokojen.
BlackF (51)|7.1.2008 13:30
[QUOTE=Pitomec;160850]Topí i obyčejný 17" LCD monitor k PC, natož takový žrout jako je výše uvedená Plazma. Studená je možná tvoje stará, ale to sem nepatří 9-)[/QUOTE]

Rekl bych ze vsichni vcetne novych plazem Panasonic jsme normalne studeni jen Pitomec je teplej ;)
Pitomec (10211)|7.1.2008 13:34
[quote=BlackF;161049]Rekl bych ze vsichni vcetne novych plazem Panasonic jsme normalne studeni jen Pitomec je teplej ;)[/quote]
Já pozoruju, že námraza ti zpomalila chod mozku a tvoje IQ prudce klesá k nule :-D