Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Externí DVB-S karta pro PC

mr.bouchac (21)|31.12.2007 17:03
Zdravim panove.
Existuje nejake reseni externiho zarizeni pro PC pro prijem DVB-S s moznosti vlozeni karty a prijmu i kodovaneho signalu?
Koukal jsem po ruznych eshopech a daji se najit USB verze DVD-S prijimacu ale vsechny co jsem nasel jsou jen pro volne sirene kanaly coz je bych rek nevyhodne.
Koukal sem i na stranky TechniSatu a nic sem nenasel.

Resim to proto ze bych chtel moje HTPC osadit nejakou TV kartou a nejlepsi by byla satelitni diky vetsi nabidce programu a pokud by se to jeste doplnilo o nataceci parabolu byla by to parada.

A proc resim neco nexterniho je ten ze to me HTPC je male a je vybaveno jen jednim PCIe portem a daji se pouzit jen low profile karty, takze bylo by lepsi pouzit neco externiho.

Diky za vsechny rady.
StD (8612)|31.12.2007 17:19
Nevymejšlej ptákoviny a kup si obyč. STB - stačí i SilverCrest z Lidlu - se 2 CI-sloty a máš vystaráno. Já to mám připojené přes S-Video plus audio jde po optice a už jsem více než rok naprosto spokojen. I výsledky na DVD jsou často lepčí než to, za co se jinde draze platí za komerční lisovaný šmejd (tj. ze stanic, které vysílají filmečky ve skutečném anamorf 16:9 a audio Dolby). Uvažuj.

Pokud bys' chtěl interní řešení do PCIe, tak jedině čtyřtunerový Pinnacle, ale na ten si v našich kocourkovských zeměpisných šířkách musíme ještě počkat. Už ho mám objednaný přes 2 měsíce...
mr.bouchac (21)|31.12.2007 17:28
mno tak to bych musel do toho HTPC poridit zase nejakou analog TV kartu abych moh ten externi sat prijimac pripojit
StD (8612)|31.12.2007 17:35
...Přečti si můj Edit předchozího, pls. Stačí? Nemáš si pořizovat ptákovinu á la HTPC, ale plnokrevné odhlučněné PC se stabilním osvědčeným OS a nemusel by ses teď drbat za ušima.
mr.bouchac (21)|31.12.2007 19:14
hmm takze trosku off topic odpoved ze...vzhledem k tomu ze uz to HTPC mam doma tak to resit budu.

jinak to co mam ja plnokrevne, odhlucnene a kupodivu i se stabilnim OS. Ze bych mel s timto problemy mam takovy pocit se na zacatku nezminuji.

jedine co resim jak externe do toho pc dostat satelit.

kdybych chtel bezne krabicky z lidlu nezakladam toto tema
StD (8612)|1.1.2008 08:57
Tak sis' halt měl ten thread založit v sekci DVB-S... Já jsem ti jinak ten tip na interního 4tunerového hybrida Pi řady 7000 do PCIe dal, tak co máš za OT? :BB:
Džanek (95)|11.1.2008 10:07
Řešil jsem stejný problém. Mám HTPC Fujitsu-Siemens, kde je taktéž místo jen na low profile. Po debatě na jiném fóru mi byl doporučen externí box ,,FireDTV,, viz. http://www.digital-everywhere.com
Odtud jsem si objednal variantu FireDTV S2. Box mi přišel za dva dny a jsem maximálně spokojen!
Mám Visty MCE a pod MCE to funguje naprosto spolehlivě! Mám v něm CAM Cryptoworks a Gitalku - vše bez problémů, obraz je naprosto čistý.
Jen MCE nepodporuje HDTV, tak programy v této kvalitě sleduji v DVBviewer - obraz je bez komentáře.

Takže za sebe ti to můžu vřele doporučit!