Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Duální zvuk na Nově

peter_01 (1)|30.12.2007 22:54
Zdravím,
mám Pinacle PCTV DVB-T,vše chodí jen se mi při nahrávání některých filmů na Nově nahraje duální zvuk tak,že poté přehrávač (třeba Power DVD) pouští oba jazyky zaráz,musím stahovat zvuk jen na jednu stranu...víte někdo jak to nahrát správně?
Connor (509)|31.12.2007 09:43
To je správně, jinak to nahrát ani nejde. Duální zvuk = levý kanál česky, pravý kanál anglicky. Pokud bys chtěl 2 samostatné zvukové stopy, tak musí přijít na řadu demux (třeba v ProjectX) a následný authoring jako 2 samotné stopy.......
pluto (18)|4.1.2008 10:38
Taky jsem se s tím trápil. Já mám airstar a dvbviewer, ten volbu při příjmu výběru kanálu má, ale levý pouští v levo a nebo pravý zase vpravo, což je na sluchátka dost hloupé.
Problematika duálního zvku má to několik rovin.
Vlastní příjem : přijímací SW musí umět duální zvuk tj do obou kanálů jenom L nebo jen R. Pokud ne je šance vybrat jen jeden kanál v nastavení audio kodeku (např ffshow, dvaudio),
Druhá rovina je přehrávání záznamu: tam to řeším jiným přehrávačem (jsem spokojen s KMPlayerem ten snad umí všechno)
Další rovina je zpracování :tam k oddělení kanálů požívám projectX.
Foolproof (2713)|4.1.2008 11:49
Řešení je poměrně jednoduché, stačí do grafu zařadit filtr Dmono.ax od geniálního Marfiho a hotovo.
JInak dát jeden kanál jako mono atp. umí bez rekomprese a bleskové i Womble.