Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Prosba o pomoc s STB s HDMI na DVI u plasma monitoru

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Dobrý Večer,

prosím o pomoc s řešením pro následující problém:
    Mám Plasma monitor Panasonic Full HD s DVI-D vstupem a pořídil jsem si k tomu dočasně (než budou penize na něco lepšího) STB Mascom MC1400T s HDMI výstupem. koupil jsem si proto na rychlovku kabel HDMI A na DVI-D o délce 5 m od Bandbridge. kabel je single link.
    A teď ten problém: pokud přepnu na STB signál na HDMI tak se mi na monitoru zobrazí jen šum jako při analogovém signálu. nevím co s tím a uplně z toho šílím. jinak RGB signál mi jinak funguje z STB scartu na Component/RGB (monitor). Vada přístroje to není protože už mám druhý který dělá to samý. Několikrát se mi podařilo zobrazit červeno-zelený obraz signálu pri manipulaci s HDMI kabelem.

Špatný kabel nebo STB s Monitorem jsou nekompatibilní?

Prosím poraďte co s tím
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele -Vl-
    Registrace
    Apr 2007

DVI signál se dá připojit na HDMI ale opačně to asi nepůjde jelikož v HDMI je napřiklad přimícháno i audio a s tím si DVI neporadí.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od -Vl- Zobrazit příspěvek
    DVI signál se dá připojit na HDMI ale opačně to asi nepůjde jelikož v HDMI je napřiklad přimícháno i audio a s tím si DVI neporadí.
    Tím to asi nebude, protože v DVI nejsou jednoduše pripojené zvukové signály, a kamarád co má uplně tu samou plasmu tak mu to funguje, rozdíl je jenom že má Rekordér Panasonic jako výstupní signál s HDMI.

ale díky za snahu

Registrace
    Apr 2007

Potíž je v tom že na ty zvukové signály nejsou v HDMI zvlášť fousy ale jsou přimíchány k videu. A pokud je tam přehrávač do HDMI přimíchá tak klasický DVI to nezpracuje. Co se týče tvýho kamaráda tak možná ten jeho Rekordér Panasonic pozná co je připojený a podle toho tam pustí data.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

To: VI

nemuže to byt tim že to je Single DVI ?

Registrace
    Apr 2007

Tím to nebude. Single DVI zvládá HDTV 1080P na 60hz. Spíš dlouhý kabel nad 5 metrů. To ale pak jde pustit na nižší rozlišení.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Záhada je mi že to nezobrazí ani menu STB a když se podivám na manuál a piny v DVI v plasmě, tak jsou obsazeny všechny kromě pinu 8 protože tam jsou na pinech které v kabelu nejsou osazeny:
    4.TMDS 4-
    5.TMDS 4+
    12.TMDS 3-
    13.TMDS 3+
    20.TMDS 5-
    21.TMDS 5+

ještě mne napadlo že bych zajel ke kamošovi s STB, ten ma HDMI na HDMI kabel připojenej na redukci HDMI na DVI.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Zvláštní STB Mascom MC1400T si skutečně neporadí s DVI výstupem na plasma monitoru. To mě dost mrzí protože za tu cenu co ho ted prodávaj je velmi slušnej

Nováček
    Registrace
    Aug 2006

Mascom neznam,ale obecne,pokud jede scart,tak je nastaven vystup asi na 576i a ten HDMI neprenese.Je treba nastavit upscaling minimalne na 576p aby se neco delo.

Podobná témata

1. Plazma: Duel LG vs. PANASONIC prosba o pomoc !
    Od Gregy v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 06-10-2010, 15:33
  2. Prosba o pomoc s vyberem LED LCD
    Od tomazavr v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 19-10-2009, 19:29
  3. Prosba o pomoc s nastavením
    Od jacobik v sekci DVB-S
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-08-2009, 19:40
  4. !!!!! prosba o pomoc (KRADEZ) !!!!!