Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosba o pomoc s STB s HDMI na DVI u plasma monitoru

tumam (10)|28.12.2007 23:02
Dobrý Večer,

prosím o pomoc s řešením pro následující problém:
Mám Plasma monitor Panasonic Full HD s DVI-D vstupem a pořídil jsem si k tomu dočasně (než budou penize na něco lepšího) STB Mascom MC1400T s HDMI výstupem. koupil jsem si proto na rychlovku kabel HDMI A na DVI-D o délce 5 m od Bandbridge. kabel je single link.
A teď ten problém: pokud přepnu na STB signál na HDMI tak se mi na monitoru zobrazí jen šum jako při analogovém signálu. nevím co s tím a uplně z toho šílím. jinak RGB signál mi jinak funguje z STB scartu na Component/RGB (monitor). Vada přístroje to není protože už mám druhý který dělá to samý. Několikrát se mi podařilo zobrazit červeno-zelený obraz signálu pri manipulaci s HDMI kabelem.

Špatný kabel nebo STB s Monitorem jsou nekompatibilní?

Prosím poraďte co s tím
-Vl- (366)|29.12.2007 00:23
DVI signál se dá připojit na HDMI ale opačně to asi nepůjde jelikož v HDMI je napřiklad přimícháno i audio a s tím si DVI neporadí.
tumam (10)|29.12.2007 00:55
[QUOTE=-Vl-;159849]DVI signál se dá připojit na HDMI ale opačně to asi nepůjde jelikož v HDMI je napřiklad přimícháno i audio a s tím si DVI neporadí.[/QUOTE]

Tím to asi nebude, protože v DVI nejsou jednoduše pripojené zvukové signály, a kamarád co má uplně tu samou plasmu tak mu to funguje, rozdíl je jenom že má Rekordér Panasonic jako výstupní signál s HDMI.

ale díky za snahu
-Vl- (366)|29.12.2007 09:35
Potíž je v tom že na ty zvukové signály nejsou v HDMI zvlášť fousy ale jsou přimíchány k videu. A pokud je tam přehrávač do HDMI přimíchá tak klasický DVI to nezpracuje. Co se týče tvýho kamaráda tak možná ten jeho Rekordér Panasonic pozná co je připojený a podle toho tam pustí data.
tumam (10)|29.12.2007 11:55
To: VI

nemuže to byt tim že to je Single DVI ?
-Vl- (366)|29.12.2007 12:26
Tím to nebude. Single DVI zvládá HDTV 1080P na 60hz. Spíš dlouhý kabel nad 5 metrů. To ale pak jde pustit na nižší rozlišení.
tumam (10)|29.12.2007 12:57
Záhada je mi že to nezobrazí ani menu STB a když se podivám na manuál a piny v DVI v plasmě, tak jsou obsazeny všechny kromě pinu 8 protože tam jsou na pinech které v kabelu nejsou osazeny:
4.TMDS 4-
5.TMDS 4+
12.TMDS 3-
13.TMDS 3+
20.TMDS 5-
21.TMDS 5+

ještě mne napadlo že bych zajel ke kamošovi s STB, ten ma HDMI na HDMI kabel připojenej na redukci HDMI na DVI.
tumam (10)|30.12.2007 11:43
Zvláštní STB Mascom MC1400T si skutečně neporadí s DVI výstupem na plasma monitoru. To mě dost mrzí protože za tu cenu co ho ted prodávaj je velmi slušnej
D_tvf (39)|30.12.2007 12:59
Mascom neznam,ale obecne,pokud jede scart,tak je nastaven vystup asi na 576i a ten HDMI neprenese.Je treba nastavit upscaling minimalne na 576p aby se neco delo.