Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ProCoder, VirtualDub a DVD MPEG2

imported_giga (22)|4.11.2004 20:45
Ahoj,
film z DV kamery jsem pomoci ProCoderu prevedl na DVD MPEG2 PAL. Kdyz to zkusim otevrit ve VirtualDubu abych aplikoval filtry, tak mi to hlasi "No video frames found in MPEG file". nevite nekdo co s tim?

A druhy dotaz, pokud chci video z miniDV kamery davat na DVD sestrihane jaky je nejlepsi postup?
Stahnout z kamery -> Prevest na MPEG2 (ProCoder) -> Aplikovat filtry (napr. virtual dub) -> sestrihat ve vagasu -> Mastering?

Nebo jake poradi?

Dik moc!
stayman (12393)|4.11.2004 21:00
Stahnout z DV kamery -> postrihat -> aplikovat filtre/efekty -> ulozit/poslat do ProCodera -> authoring DVD !!!
Tean (410)|4.11.2004 21:01
Zly postup si zvolil. Ak chces este aplikovat nejake filtre vo VD (zrejme mas dovod), tak to nechaj ako DV.
Idealny postup:
1)stiahni do PC
2)zostrihat (pripadne + nejake filtre) napr. vo Vegas, Premiere
3)export rovno do mpeg2+AC3 alebo ako DV a potom do mpeg2 napr. procoderom
4)DVD Authoring
5)palenie

Z toho co pises usudzujem, ze to ide na DVD. Tak preco VD ?? Nemaju editovacie softy to co hladas??

Pre otvorenie DV vo Virtual Dub(Mod) nainstaluj Mainconcept DV kodek
imported_giga (22)|5.11.2004 07:31
Dik moc za rady!

No ja zrovna potrebuju stabilizovat obraz co natacela kamaradka. A ve VD mam filtr Deshaker (zkousel jsem ho na necem jinem a celkem se to zlepsilo). Ve Vegas jsem nic podobneho nenasel.

Pokud to budu prevadet do MPEG2 ProCoderem 1.5 je vyhovujici nastaveni pro PAL DVD, ktere tam maji (krome zvyseni bitrate ...)

Vim ze se ptam blbe, ale kde bych nasel ten Mainconcept DV kodek?

Jeste jednou diky!

[quote=Tean]Zly postup si zvolil. Ak chces este aplikovat nejake filtre vo VD (zrejme mas dovod), tak to nechaj ako DV.
Idealny postup:
1)stiahni do PC
2)zostrihat (pripadne + nejake filtre) napr. vo Vegas, Premiere
3)export rovno do mpeg2+AC3 alebo ako DV a potom do mpeg2 napr. procoderom
4)DVD Authoring
5)palenie

Z toho co pises usudzujem, ze to ide na DVD. Tak preco VD ?? Nemaju editovacie softy to co hladas??

Pre otvorenie DV vo Virtual Dub(Mod) nainstaluj Mainconcept DV kodek[/quote]
BOBA (590)|1.12.2004 21:27
Chlapi, moc se omlouvám, ale mohli byste mi poradit jak vyrenderovat projekt vytvořený ve Vegasu prostřednictvím Procoderu? Když dám render ve Vegasu,( chci to dát do MPEG 2) tak se mi tam objeví Main concept.Díky. :-?
stayman (12393)|2.12.2004 03:19
No neviem ci sa ti oplati spekulovat s ProCoderom (rychlost zavratna z Vegasu), ale ten MCMpegEncoder je celkom fajn, vie CBR a aj 2-pass VBR, vie aj elementary stream (*.m2v) a ako vravim, cez frameserver do ProCodera je to u DV zaznamu zbytocne. (U ostattnych formatoch by som to este pochopil :-D )
BOBA (590)|2.12.2004 07:35
Díky StayMane, to jsem potřeboval vědět. Vzhledem k tomu, že jsem se tady na forech dočetl, že Procoder je jednička, a Mainconcept až asi podle některých třetí, tak jsem chtěl zkusit ještě větší kvalitu a rychlost :-) .
stayman (12393)|3.12.2004 01:33
Len s tou rychlostou som to myslel (cez frameserver ucite) prave opacne :-D
Hawkey_tvf (434)|3.12.2004 07:17
To uz skor ulozit ten projekt zas ako DV AVI, co je pretty fast, a to AVIcko konvertnut ProCoderom.
Tomáš X. (166)|3.12.2004 09:26
Ale čekat u ProCodera velkou rychlost, nevím, nevím .... :-D
stayman (12393)|3.12.2004 10:05
Pisal "skor" \/ , ale zase strati cas s tym "ulozenim" DV, tak je to za jednu ... :-D
BOBA (590)|3.12.2004 12:32
[quote=Hawkey]To uz skor ulozit ten projekt zas ako DV AVI, co je pretty fast, a to AVIcko konvertnut ProCoderom.[/quote]

To už mne taky napadlo, ale byla by to operace navíc.Přesto děkuji za radu(y). :-)