Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

2-pass VBR v Procoder 2

tomasle12 (3)|28.12.2007 15:09
Chtěl jsem se zeptat na možnost kódování v procoder 2 2-pass VBR..nějak mi to nejede. A´t zvolím 1 pass nebo 2 pass vždycky mi kódování trvá stejnou dobu (při 2pass by měl trvat déle,ne?).Tak jsem zvolil v Procoder Express wizarda a tam mi hlásí při vybrání 2 průchodového enkodování,že "nemúžu použít 2-pass mode and multiple file output together". Přitom volím výstup buď DVD VOB nebo DVD Elementary stream m2v. Nevíte náhodou někdo proč mi nejde použít ten dvojitý průchod? Díky..
StD (8612)|29.12.2007 07:18
m2v je taky "multiple file output", protože zapomínáš na ten wav, co současně vyrábí z audia... :-)
Jinak, jestli je zdroj mpeg2, tak se na N-Pass vy... Kdysi jsem si s tím dost dlouho hrál a zjistil, že moje oči ani nepoznají rozdíl oproti 1-Pass. Vyplatí se to jen třeba u zdroje avi (mjpeg) atd. a do DivXu (avi)
tomasle12 (3)|29.12.2007 13:17
aha,takže musím vytvářet jen video,bez audia?Moc teda tomu nerozumím:-)..zdroj mám DV AVI a chtěl bych výstup do mpeg2,zatím jsem používal taky jen 1-pass nebo cbr,ale když je možnost 2-pass?Výstup teda volím DVD a pak samostatně jen video,bez audia? proč mám teda v nabídce ten 2-pass,když mi to program nedovolí?
StD (8612)|29.12.2007 13:46
Video bez audia s tímto profilem tedy rozhodně nevyrobíš. I kdyby jsi transkodoval jen m2v, tak ti stejně vyrobí wav s TICHEM...
Na N-Pass musíš zvolit jako Target Generic Mpeg2 (mpg, výstup je jeden soubor) ze skupiny profilů Archive... ale je to (pro mne) zbytečná ptákovina.
Když to protáhneš na 1-Pass do Mpeg-Mastering Quality (m2v + wav), dostaneš naprosto stejný výsledek, pohrát si můžeš jen s filtrama (na výstupu!).
tomasle12 (3)|1.1.2008 19:30
zkusím-díky...