Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Orange Doma

taho (3)|28.12.2007 13:42
Ahojte tak mam doma asi 14dni tuto sluzbu a zatial je vsetko ok az na jednu malickost. A to ze set-top-box nema antenu ani na vstupe a vystupe. Takze moj dvdrekorder s hdd mi je na dve veci. Nahravat sa iba ak pozeram priamo tv . O programovani nahravania sa mi moze iba snivat chcem Vas poprosit o radu . DIK
Musko (149)|28.12.2007 14:49
Tak na toto rada nieje. Ako si uz pisal, je ti tvoj DVDREC s HDD na dve veci ...
Iba ak si ten DVDREC napojis na antenu a nahravas analogovy signal. :(
Victor77 (118)|5.1.2008 14:00
Přiznám se, že tomu nějak nerozumím. Jak je set-top-box propojený s TV? Scartem? Pak přece není problém propojit set-top-box s DVD-REC (AV2) a rekordér pak zapojit k TV (AV1). Signál by měl být průchozí i při vypnutém rekordéru.
Musko (149)|5.1.2008 14:45
[QUOTE=Victor77;160730]Přiznám se, že tomu nějak nerozumím. Jak je set-top-box propojený s TV? Scartem? Pak přece není problém propojit set-top-box s DVD-REC (AV2) a rekordér pak zapojit k TV (AV1). Signál by měl být průchozí i při vypnutém rekordéru.[/QUOTE]
Ano. takto by to malo byt mozne, ale bude nahravat iba program co bude pozerat. :(
Victor77 (118)|7.1.2008 14:04
[QUOTE=Musko;160736]Ano. takto by to malo byt mozne, ale bude nahravat iba program co bude pozerat. :([/QUOTE]
Samozřejmě, to je přece logické. Kdyby měl set-top-box pro DVB-T nebo DVB-S, byla by situace úplně stejná (v případě, že by se nejednalo o dvoutunerový set-top-box).
Musko (149)|7.1.2008 15:57
[QUOTE=Victor77;161057]Samozřejmě, to je přece logické. Kdyby měl set-top-box pro DVB-T nebo DVB-S, byla by situace úplně stejná (v případě, že by se nejednalo o dvoutunerový set-top-box).[/QUOTE]

No ale to je potom na dve veci ... :) . A tak ako pisal "taho" malo by mu to byt nanic
Victor77 (118)|8.1.2008 12:42
Mě spíš překvapuje, že se tomu někdo diví. Když mám jeden tuner, tak můžu sledovat (nahrávat) jen jeden kanál. Taho ale psal, že může nahrávat "iba ak pozeram priamo tv". Což není pravda. TV může být vypnutá. Otázka je, jestli ten jeho set-top-box lze programovat. Pokud ano, nastaví na stejný čas i DVD-REC a nahrává.
omiko (17)|8.1.2008 13:32
jasne, bolo to ciste myslene len na to, ze kedze bol clovek zvyknuty, ze klasika antena isla do videa, resp. ineho rekordera, tak sa pristroj naprogramoval a nahravalo to dajme tomu aj krizom ine programy... kdezto tu ide iba jeden - teda konkretne navoleny program...

tiez mam Orange doma a je to tak, je to proste "obycajny" set-top ...bez dalsieho tuneru, HDD a pod. taktiez mi trvalo sa s tym vysporiadat ;)

inak aku mas skusenost celkovo so sluzbou? ja ju mam od konca oktobra a zatial same problemy = 2x meneny set-top, vypadavanie celeho signalu (nesla ani TV, ani phone a ani Fibernet), chaos pri fakturaciach a pod. verim, ze sa to uz utrasie a bude sluzba hodna toho co za to clovek plati.

Pri poslednej vymene set-top boxu (nesiel signal cez HDMI) mi technik spominal velku kazovost tychto pristrojov (Sagem) a ze si osobne mysli, ze sa budu casom menit za ine... uvidime teda.

ako mas pripojeny set-top k TV? klasika scrat alebo HDMI?

r.
Victor77 (118)|8.1.2008 15:30
[QUOTE=omiko;161168]jasne, bolo to ciste myslene len na to, ze kedze bol clovek zvyknuty, ze klasika antena isla do videa, resp. ineho rekordera, tak sa pristroj naprogramoval a nahravalo to dajme tomu aj krizom ine programy... kdezto tu ide iba jeden - teda konkretne navoleny program...

tiez mam Orange doma a je to tak, je to proste "obycajny" set-top ...bez HDD a pod. taktiez mi trvalo sa s tym vysporiadat ;)
[/QUOTE]
Zvyklý jsi na to byl proto, že se nahrávalo z tuneru ve videorekordéru a ty ses díval na program z tuneru TV. Jenže v tomto případě je tuner TV mimo hru. To je celé.
Ani v případě, že by set-top-box od Orange nebyl "obyčejný" a měl např. HDD, na věci by se nic nezměnilo. Nahrával by se jen právě zvolený kanál.
Tomasek1234 (92)|9.1.2008 06:44
:) jj. 1 tuner = 1 program. Nahravat na video jiny program slo prave z duvodu, ze video melo vlastni (druhy) analogovy tuner.