Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jiny STB pro UPC kabelovku?

vandaar (5)|27.12.2007 19:46
Asi je to pitomy dotaz, ale nikde sem nenasel odpoved...

Mam od UPC zrizenou kabelovou digitalni televizi a dostal sem od nich i STB (Handan CV-5000CNXiL), se kterym ale nejsem moc spokojeny. Mysli si nekdo, ze je mozne (ptal jsem se UPC, ale tvrdili ze ne) koupit si nejaky jiny, lepsi STB (napr. s HDMI)?

Nejvetsi starost mi dela Conax (ale nevim, ktere presne kanaly pres nej jedou, HBO nemam)...

Velmi dekuji za jakoukoli radu.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2007 20:43
Tenhle problém mají asi všichni majitelé kabelovky, a nejenom naší UPC (Karneval), včetně mě. Bohužel, pokud použiješ jiný STB pro DVB-C (např, v Německu se dá koupit desítky modelů, bydlím v pohraničí a za "čárou" jsem viděl opravdu exkluzivní kousky), tak zapomeň na příjem kodovaných pořadů.
Ten Handan je dělán na zakázku spolu s dekodovací kartou. Ty dva "kousky" jsou spolu neoddělitelně spjaté. Takže na dotaz:
[quote]Mysli si nekdo, ze je mozne (ptal jsem se UPC, ale tvrdili ze ne) koupit si nejaky jiny, lepsi STB (napr. s HDMI)?
[/quote]
zní odpověď: NE.
Je tu sice thread o tomto tematu, kde se to údajně povedlo, ale nic bližšího o tom není. Já osobně jsem si chtěl např. koupit PC tv tuner od TechniSat pro DVB-C, ale pak jsem od toho upustil, neboť dekodovací karta není s tunerem funkční (nelze ji spárovat). A nekodované programy ZDF a zprávy ze SAT mě fakt neberou.
vandaar (5)|27.12.2007 21:47
Takze chapu dobre, ze kodovany jsou i "obyc" kanaly jako STV nebo Spektrum?
Ivo Mašek (10205)|27.12.2007 21:50
[quote=vandaar;159735]Takze chapu dobre, ze kodovany jsou i "obyc" kanaly jako STV nebo Spektrum?[/quote]
U těch programů, kde se ti v jedné záložce, kterou vyvoláš dálkovým ovladačem, objeví symbol dolaru, tak tyto programy jsou kodované.
vandaar (5)|27.12.2007 22:30
Diky,

tak to je pro me vlastne dobra zprava! Dival sem se a nekodovany sou vlastne vsechny programy z nabidky Standard; kodovany sou akorat ty "vyssi" jako HBO nebo Nonstop Kino.

Takze finalni otazka: Ty "nekodovany" bych teda moh prehrat s jakymkoli DVB-C STB anebo jakymkoli STB s Conaxem?
Ivo Mašek (10205)|27.12.2007 22:37
[QUOTE]
Ty "nekodovany" bych teda moh prehrat s jakymkoli DVB-C STB
[/QUOTE]
Ano, nekodované pořady nepotřebují dekodovací kartu, tudíž se ti objeví na jakémkoli STB pro DVB-C a nebo na jakékoli tv kartě pro DVB-C.
vandaar (5)|27.12.2007 23:56
Fajn a vazne moc dekuju za akuratni a vcasnou pomoc... ;-)
Pitomec (10211)|28.12.2007 07:05
Jenom měj na paměti, že kabelový operátor může kdykoliv zakódovat i zbytek a pak seš víš kde...
Burina (13)|2.1.2008 17:35
[QUOTE=vandaar;159747]Dival sem se a nekodovany sou vlastne vsechny programy z nabidky Standard; kodovany sou akorat ty "vyssi" jako HBO nebo Nonstop Kino.

[/QUOTE]

Ty chceš říci, že v současné době v sítích KARNEVAL - UPC běží v pásmu DVB-C nekódovaně EUROSPORT nebo MARKÍZA ?

A že pokud budu od nich odebírat TV ( stačí ANOLOG - MINI ) a budu mít televizor s DVB-C, takže na něm naladím EUROSPORT??

To se mi tedy moc nezdá.

Hledal jsem u nich na www stránkách, ale nikde jsem nenašel které TV programy vysílají v DVB-C nekódovaně, a kde tedy stačí mít jen jakoukouliv TV nabídku a televizi ( LCD ) s tunerem pro pásmo DVB-C a že budu mít možnost sledovat většinu programů - mimo filmových HBO, atd..
Ivo Mašek (10205)|2.1.2008 17:39
Burina (13)|2.1.2008 18:08
Ale já se ptal, že jsem "..nikde nenašel které TV programy vysílají v DVB-C nekódovaně, ..".

A pokud tedy budu mít analogovou nabídku MINI, jaké TV programy budu moci přijímat na televizoru, který má jak klasický tuner, tak i tuner pro pásmo DVB-C.
A že se mi moc nezdá podle předcházejících příspěvků, že by v DVB-C běhal nekódovaně například EUROSPORT.

U nás vybudoval sítě KARNEVAL a vím, že tam v rozvaděči jsou jen tři možnosti na byt - základní nabídka, rozšířená nabídka a rozšířená nabídka + HBO.
Ivo Mašek (10205)|2.1.2008 18:32
[QUOTE]
nikde nenašel které TV programy vysílají v DVB-C nekódovaně, ..".

[/QUOTE]
To jsou ty, u kterého nemáš při vyvolání jedné záložky přez DO, znak dolaru.
Burina (13)|2.1.2008 18:55
Jenže já mám zatím ANALOG - Klasik.
Mám ještě od KARNEVALU AKCI kdy k ceně MINI nabídky přidám jen 50,- Kč a mám rozšířenou nabídku. V dnešních jménech se tato nabídka jmenuje KLASIK. Takže takto to nemůžu zjistit.

A jak je to s tím např EUROSPORTEM jak jsem se ptal v předešlých příspěvcích ?

Dík všem za odpovědi.
Retiree (659)|2.1.2008 19:14
Nekódované programy jsou ty bez znaku "$", jak píše Ivo. Jsou sledovatelné na jakémkoli DVB-C tuneru. Jsou to tyto programy: ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 sport, Nova, Prima, UPC Expres (ty jsou v systému Conax "odkódované") a dále programy ZDFVision: ZDF, ZDFinfokanal, ZDFdokukanal, ZDTteaterkanal, 3sat a KiKa (které jsou zcela mimo systém kódovaní)
pravidelnycitatel (213)|14.1.2008 07:10
Kolega ted bydli v novostavbe, ma tam kabel od upc a vubec nepouziva jejich STB a tahne to primo tv kartou a rikal ze kodovane programy spusti v poho a u klasickych mu nejde zvuk. Protoze tomu vubec nerozumi,tak mu neni divne jak to ze to funguje pres tv tuner.... :(
Ivo Mašek (10205)|14.1.2008 07:26
[quote=pravidelnycitatel;161846]Kolega ted bydli v novostavbe, ma tam kabel od upc a vubec nepouziva jejich STB a tahne to primo tv kartou a rikal ze kodovane programy spusti v poho a u klasickych mu nejde zvuk. Protoze tomu vubec nerozumi,tak mu neni divne jak to ze to funguje pres tv tuner.... :([/quote]
Na tv tuneru mu fungují analogové programy (ty, které jsou součástí konkrétního balíku) a nekodované digitální programy (opět pouze ty, které jsou součástí konkrétního balíku).
Pokud mu běží i kodované digitální programy, tak to znamená, že provozovatel je zapoměl pro jeho linku zablokovat, nebo je má odblokované pro určitý čas, jako promo akci a po uplynutí doby promo akce o ně přijde (pokud si je neobjedná).
arne.sen (8)|22.1.2008 15:42
Jsem novým zákazníkem DVB-C UPC od 4. ledna letošního roku, kdy mně byl dodán digitální set top box CV-5000 CINX iL a předvedeny základní funkce technikem. Záhy po jeho odchodu jsem však zjistil, že na přijímači jdou sledovat digitálně pouze programy ČT1, ČT2, ČT24, ČT4, Nova, Prima a UPC Express. Analogově jsem však mohl bez nejmenších problémů sledovat všechny programy Klasik a HBO, které platím. Vada byla ve spárování digitálního přijímače a dekódovací karty, po jejich výměně jsem měl možnost asi čtrnáct dní sledovat i oba programy Cinemax a FilmBox Extra.
Svým příspěvkem chci pouze potvrdit, že kódovány nejsou výše uvedené programy ČT1, ČT2, ČT24, ČT4, Nova, Prima a UPC Express, všechny ostatní jsou kódovány, označeny dolarem a bez zaplacení nejsou ani s dodaným set top boxem přístupné.
dejv (85)|22.1.2008 22:04
Trošku sleduji tuhle diskuzi a chtěl bych se zeptat (jsem v tomto amatér). Mám Karneval (teď) UPC už léta, momentálně nabídku MINI v analogu. Televizi likviduji a potřebuji prohnat vysílání přes PC a vhodnou kartu na monitor s DVI vstupem. Jestli tomu dobře rozumím, mám si koupit nějakou vhodnou DVB-C kartu (třeba Technisat) a do ní nacpu konektor, co mi tady trčí od UPC a nějakým SW naladím tuner - těch cca 6 programů co mi tady jede a jsou nekódované a hotovo ?? V jaké to budu přijímat kvalitě ?
Díky za radu
Ivo Mašek (10205)|23.1.2008 06:52
Použiješ tuto tv kartu pro DVB-C:
TechniSat CableStar 2 TV PCI (DVB-C)


[quote]Karta TechniSat CableStar 2 TV PCI umožní příjem digitální kabelové televize (DVB-C).
Vstupní frekvence 81-860 MHz, rychlá a jednoduchá instalace Plug & Play, automatické vyhledávání programů, záznam oblíbených pořadů v MPEG2 na HDD v PC (PVR), TXT - teletext, EPG - elektronický programový průvodce. Balení obsahuje CD (ovladače + aktuální software), dálkové ovládání a INFRA čidlo.
[/quote]
PCDBVTPCIC_v.jpg
Pitomec (10211)|23.1.2008 06:52
dejv: Na ty volně vysílané programy v DVB-C bych moc nesázel - to může kdykoliv skončit a pak je ti celá karta na dvě věci.
Ivo Mašek (10205)|23.1.2008 06:57
... ale kdyby jsi se přesto rozhodl pro tu variantu (Pitomec má pravdu v tom, že nekodované kanály nemusí být věčně nekodované), tak mrkni sem:
http://www.omko.cz/?uid=fb8e817a1952877a&lg=cz&idm=katalog&sub=katalog&subidm=DVC
Burina (13)|23.1.2008 07:35
[QUOTE=arne.sen;162779].. že na přijímači jdou sledovat digitálně pouze programy ČT1, ČT2, ČT24, ČT4, Nova, Prima a UPC Express. ...[/QUOTE]

Chtěl bych se zeptat, zda je nějaký rozdíl v kvalitě obrazu mezi digitálem a analogem na těchto programech

Uvažuji, že bych si koupil do své LCD televize od firmy GRUNDIG do SCARTU modul ( DCR-1786 ), který umí i pásmo DVB-C - pro volně šiřitelné. Ale nevím zda je obraz z pásma DVB-C lepší něž z pásma analogového.
Jestli je nějaké viditelné zlepšení obrazu - zvuku, nebo to je na stejno.
To vše na LCD televizoru.
arne.sen (8)|23.1.2008 09:15
[QUOTE=arne.sen;162884]Uvažuji, že bych si koupil do své LCD televize od firmy GRUNDIG do SCARTU modul ( DCR-1786 ), který umí i pásmo DVB-C - pro volně šiřitelné. Ale nevím zda je obraz z pásma DVB-C lepší něž z pásma analogového.
Jestli je nějaké viditelné zlepšení obrazu - zvuku, nebo to je na stejno.
To vše na LCD televizoru.[/QUOTE]

Moje třítýdnová zkušenost je, že na mém analogovém 100Hz CRT televizoru není v obraze žádný rozdíl mezi analogovým a digitálním příjmem. Jinak platí, co bylo již dříve řečeno, jak dlouho a hlavně které programy budou na DVB-C volně přístupné.
Myslím si, že jakákoliv investice do nějakých modulů pro příjem DVB-C je zbytečná.
dejv (85)|23.1.2008 15:31
Díky ta tip na tu kartu. Jen se dívám že má 2 konekory, na co je tam výstupní konektor? Na nějaké rozbočení ? Jinak tedy koupit za 2,5 tisíce kartu a po čase zjistit, že to UPC zakóduje je skutečně na zvážení. Předpokládám, že oni k tou asi seriózní informaci nedají....
Burina (13)|23.1.2008 18:16
Ilustrační obrázek je na adrese :
http://www.videoprogress.cz/prodej/images/DTR1560_connect2.jpg

Firma videoprogress prodává i modul "DTR1760 Micro" ( taktéž do scartu ) pro pásmo DVB-T.

Škoda že ten "DCR-1786" ( pro pásmo DVB-C ) se zatím prodává jen v Německu, tím pádem tu nemá s tímto nikdo žádné zkušenosti.

Tyto moduly mají ještě tu výhodu pokud máš LCD od GRUNDIGu, tak se dá ovládat vše z jednoho - televizního ovladače ( dálkové ovladače jsou totiž totožné jak pro televizor tak i pro modul ). Prostě televize se tváří jakoby tuner byl součástí televizoru už z továrny.
RoCo (7)|24.1.2008 02:23
[QUOTE=dejv;162921]Díky ta tip na tu kartu. Jen se dívám že má 2 konekory, na co je tam výstupní konektor? Na nějaké rozbočení ? Jinak tedy koupit za 2,5 tisíce kartu a po čase zjistit, že to UPC zakóduje je skutečně na zvážení. Předpokládám, že oni k tou asi seriózní informaci nedají....[/QUOTE]

Oni Ti seriozní informaci asi opravdu nedají, byli by sami proti sobě (myslím obchodně), ale já Ti dám aspoň jednu radu - být tebou, tak bych se řídil poslední větou předchozího příspěvku od uživatele ARNE.SEN. A to proto, neboť jak jsi psal, tak máš analogové Mini. To určitě ještě nějakou chvilku poběží, ale asi to nebude trvat dlouho a budou Ti postupně mizet programy. Z jednoduchého a prostého důvodu - tlak na přechod na DIGI sílí i u UPC. Anebo zasáhne vyšší moc, jako třeba od nového roku zasáhla na Óčko - to už teď v Mini nemáš, co? Takže s kartou do PC za dva a půl litru s nejistým výsledkem, to bych se opravdu hodně rozmýšlel. Ale jak se říká, IT´S UP TO YOU............
dejv (85)|24.1.2008 12:43
No tak OK, ale pořád mi na tom vadí, že potřebuji místo TV přístroje obraz dostat přes PC na monitor, protože tu televizi ruším. Tak co třeba nějaká levnější alternativa třeba i dočasně pro analogový příjem, ale přes PC ?
Ivo Mašek (10205)|24.1.2008 18:58
[QUOTE]
Tak co třeba nějaká levnější alternativa třeba i dočasně pro analogový příjem, ale přes PC ?
[/QUOTE]
Pro analogový (pouze pro analogový) signál, byť z kabelovky, můžeš přijímat na jakékoli analogové tv kartě, kterou si dáš do PC.
Ivo Mašek (10205)|30.9.2008 19:51
CA MODUL CONAX CAS7
TECHNICRYPT CXV
Tento modul je určen pro použití v sítích kabelových operátorů provozujících systém CONAX CAS7 s párováním. Je možné ho použít v zobrazovacích panelech jako jsou LCD a plazmové televizory, Set Top Boxy dalších výrobců apod. Podmínkou je, aby v používaném koncovém zařízení byl televizní tuner DVB-C a kompatibilní CI (common interface) slot.
http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm

(k dnešnímu dni z toho nejsou moudří ani na UPC foru. Kloudné bližší info zatím není)
clim_thumb_640x_img_4523.jpg
jarda50 (1424)|4.10.2008 18:03
Doplním info. Uvedený modul funguje s TV Sonyx od verze W3000 a výše podmínkou je to aby TV měla mimo jiné i tuner DVB-C s MPEG4 (pro HD kanály). Doposud žádná jiná značkaTV nebyla testována a Sony musel dodatečně provést drobné úpravy. Ale dnes modul funguje s touto TV v naprostém pořádku.
petrsv_shw (18)|5.10.2008 20:36
Pro úplnost, modul byl testován i v jiných TV, Sony neprováděla upravy ohledně funkčnosti modulu, ten chodil ihned, províděli upravy v ladění a úpravy EPG.

Další TV ve kterých byl modul zkoušen jsou Technisat, Sharp, Finlux. Moduly pracují dobře o těch TV se to nedá říci na 100%
jarda50 (1424)|5.10.2008 20:51
Tuto informaci jsem dostal jak z UPC tak ze Sony. Děkuji za doplnění a upřesnění. Čerpal jsem z veřejných zdrojů. Jaké by se mohli vyskjytnout problémy?

Proč třeba nebylo testováno na Samsungách?
petrsv_shw (18)|6.10.2008 07:34
Protože asi o to nemají zájem, a kupovat každou TV s DVB-C tunerem není celkem rozumné :-), zájem o zkoušku by měli mít především dovozci ....
jarda50 (1424)|6.10.2008 15:30
to je zajímavé, že nemají zájem o trh, který dnes představuje v ČR cca 200 000 uživatelů a už vůbec nechápu že implementace DVB-C je nerozumné. Hlavně nevidím důvod, zvláště když tento trh ještě poroste a to neberu zahraničí. Jen například v USA pokud nemáte SAT což v NY je velice těžké tak se bez kabelu na nic nepodíváte a když tak s opravdu pěkným zmršením a to bylu už před cca 20ti lety.
Marfa (106)|12.10.2008 15:11
Chci se zeptat, bude my tento modul (jak uvadite vyse CA MODUL CONAX CAS7) fungovat na tv sony 32v4500???
dekuji a jeste se chci zeptat co vse musim udelat abych mel upc kabelovku bez stb. Staci si zaridit dvb-c a rict, at mi daji jen kartu a stb si nechaji? pak to jen spojim s timto modulem, nahodim do tv a naladim?? je to tak? diky, nejak se v tom nevyznam...dekuji
jarda50 (1424)|12.10.2008 15:31
Mafa nejprve musí být smlouva s UPC na kabelovku digitální. LICA pošle modul s kartou obojí musí být zpárováno a musí to neověřit u UPC podle toho taky jakou nabídku máš. Jinak modul bude fungovat akorát u HD kanálu Filmbox nepůjde zvuk. Přesně jak říkáš zastrčíš modul do modulu kartu a spustíš ladění. Někde se to tady popisuje.
Marfa (106)|12.10.2008 15:49
Takze STB vubec nebudu pouzivat, jen budu mit ten modul s kartou zasunuty v tv? bude to fungovat na sony 32v4500?
Nabidku si budu asi objednavat kabelova tv -> digitalni tv -> standard+balicek HBO
Podivam se zkusim to nekde najit, jaky je postup vyuziti teto novinky. Super!!
Marfa (106)|12.10.2008 16:12
Nevite nekdo jak je to u UPC s NOVA HD??
jarda50 (1424)|12.10.2008 17:52
Jo to to bych taky rád věděl. Ještě k tomu systemu. Asi nejlepší by byla kombinace Technisat GigiCoder HD (S)2 s HDD-nahrává i HD programy a k tomu ten modul. Upscalin všech programů na 1080p jak kdyby byly všechny v HD
Pitomec (10211)|12.10.2008 19:39
[quote=jarda50;196008]Mafa nejprve musí být smlouva s UPC na kabelovku digitální. LICA pošle modul s kartou obojí musí být zpárováno a musí to neověřit u UPC podle toho taky jakou nabídku máš. Jinak modul bude fungovat akorát u HD kanálu Filmbox nepůjde zvuk. Přesně jak říkáš zastrčíš modul do modulu kartu a spustíš ladění. Někde se to tady popisuje.[/quote]
No tak to je dost o ničem, ne? :confused:
jarda50 (1424)|12.10.2008 19:59
pitomče tak to vysvětli ty. Tvé konstatování postrádá doplnění. Je Ti zase dne s blbě tak zase prudíš tady?
Marfa (106)|13.10.2008 09:25
Ja jsem to pochopil, ze model bude fungovat, ale u HD kanalu Filmbox nepujde zvuk.
Na to abych se zbavil STB, my vubec nebude vadit ze nebude filmbox. Na to abych platit 1100 kc, za par programu navic, stejne cas na tv mam jen vikend a vecer, zbytek zabere prace...
jarda50 (1424)|13.10.2008 11:57
Marfa
pak si myslím, že to je pro Tebe pozitivní. Ještě bych ale počkal chviličkuaž to tady někdo pořádně otestuje
arne.sen (8)|13.10.2008 14:00
[QUOTE=Marfa;196013]Takze STB vubec nebudu pouzivat, jen budu mit ten modul s kartou zasunuty v tv? bude to fungovat na sony 32v4500?
Nabidku si budu asi objednavat kabelova tv -> digitalni tv -> standard+balicek HBO
Podivam se zkusim to nekde najit, jaky je postup vyuziti teto novinky. Super!![/QUOTE]

Fungovat to bude, podrobnosti lze dohledat na fóru zde: http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=2097&start=140
Podle vyjádření různých uživatelů na uvedeném fóru lze konstatovat, že karta funguje se všemi LCD televizory Sony, které jsou vybaveny slotem CI, tunerem pro příjem kabelové televize (DVB-C) a pokud někdo chce sledovat i HD kanály, musí mít televizor tuner pro vysoké rozlišení (MPEG 4) - H.264.
Osobně mám Sony KDL 32W4000 a běží na něm všechny programy vč. HD, jediný problém je u Filmbox HD, kde nejede zvuk. Tento problém mají všichni uživatelé CA Modulu CONAX CAS7.
Kompatibilitu a funkčnost lze zjistit dotazem na [email]support@dvb-c-shop.cz[/email]
Jinak při objednání vlastního modulu se každý zájemce musí nejdříve zaregistrovat na http://www.dvb-c-shop.cz/ a tam mimo jiné uvést, v jakém televizoru chce kartu použít a jakou programovou nabídku UPC využívá. Teprve po ověření mezi firmou Lica a UPC se dodávka uskuteční. Dodávka pak obsahuje CA Modul CONAX CAS7 včetně spárované smart karty. Celková cena dodávky je 1 688,- Kč (modul + vratná záloha za smart kartu + doprava).
Pokud jde o nového zákazníka, který objednává službu digitální televize, je mu dodán set top box Handan 5000 se spárovanou smart kartou, který je v ceně služby, neplatí se zvlášť. Smart kartu nelze použít v jiném zařízení, než ke kterému byla dodána. Toto zařízení se při použití vlastního modulu Conax nevrací a lze jej použít pro další televizor v bytě.
Závěrem lze konstatovat, že přijímaný obraz přes modul je daleko kvalitnější, než obraz z dodávaného set top boxu.
jarda50 (1424)|13.10.2008 18:50
dobré shrnutí a jasné
Pitomec (10211)|13.10.2008 20:20
[quote=jarda50;196036]pitomče tak to vysvětli ty. Tvé konstatování postrádá doplnění. Je Ti zase dne s blbě tak zase prudíš tady?[/quote]
Co ti mám na tom vysvětlovat? Seš malý dítě že nechápeš, že nějaký postup s externím modulem, který znemožní příjem zvuku na Filmboxu, k ničemu není? To si radši nechám originál STB od UPC, který je bezproblémů, ne?
jarda50 (1424)|13.10.2008 20:59
Pitomec pokud chceš jen klasiku tak to vyhovuje. Ale pokud chceš všechny HD tak je to blbý to s Tebou souhlasím. Snad to LICXa vyřeší. Já ho vzal pro kombinaci s tím Technisatem DC HD 2, aby to bylo i s nahráváním. Já jsem s H7000 scelkem spokojen, akorát cca 1x za týden zásek a pak musím chvíli čekat. Na jedné ze dvou TV to vyzkouším a uvidím, který Handan vrátím.

Kdyby jsi to napsal takhle rovnou tak jsme si ušetřili vysvětlování ne? Jse řžo pochopil jinak jako, že ten postup je na nic. Tak že promiň.
Pitomec (10211)|14.10.2008 09:00
Co je na originál STB od UPC špatnýho, že se musí člověk dívat jinde? To se ptám úplně normálně, není v tom žádná ironie...
jarda50 (1424)|14.10.2008 10:33
PITOMEC

pro mne je ten důvod hlavní a jediný možnost nahrávání jak HD tak SD proto ten Technisat Digicoder. Kdyby to Handan 7000 umél tak bych do toho nešel.
jarda50 (1424)|14.10.2008 20:20
PITOMEC
dnes začal modul plně fungovat zvuk and FB HD už běží. Tak co na to říkáš? Užse to vyplatí ne