Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stažení audia přes USB z Panasonic DV kamery

mrsteel (3)|26.12.2007 09:48
Mám kameru Panasonic NV-GS320. Dodává se s ní USB kabel na stažení videa do počítače. Což o to, video stáhnu bez problémů, ale bez audia. Poradíte mi, co je třeba udělat, abych přes USB mohl stahovat video včetně audia? V dokumentaci se všude píše o jen stahování videa přes USB, o audiu ani zmínka, a tak nevím, jestli se stahování audia předpokládá samo sebou, nebo tím potichu zamlčují, že audio stahovat nelze.

Děkuji, Martin.
stayman (12393)|26.12.2007 11:26
Na to pouzi FireWire rozhranie, citaj teda manual do konca...
jibarr (792)|26.12.2007 11:52
Tak tak. Jak píše Stayman - použij Firewire kabel. V rámci úspor ho většina výrobců ke kamerám nedodává. Ale kabel USB na stahování fotek a na použití jako webcam jo. Podle toho jaký máš vstup v PC je potřeba dokoupit kabel. Nejčastěji tento:
http://www.alza.cz/kabel-firewire-6pin-4pin-2-0-m-d41443.htm
mrsteel (3)|26.12.2007 13:48
Děkuji za reakce. Znamená to tedy, že přes USB to nejde? Jestli ne, tak mě to moc netěší, protože kromě kabelu si budu muset koupit i nějakou IEEE1394 kartu do PC, na konvertor FireWire->USB2.0 jsem nenarazil (moc jsem ho nehledal).
Možná to časem přehodnotím, ale teď, kdyby to jen trochu šlo, raději bych zůstal u toho USB - kvalita videa je dostatečná, tak nerozumím, proč by přes USB nemohli posílat i to audio.

Děkuji, Martin.

P.S. Tím videem přes USB, které mi bez problémů funguje, myslím opravdu video zaznamenané na pásce, ne webkameru.
stayman (12393)|26.12.2007 15:39
Tak si kup toto

http://www.alza.cz/firewire-radic-kouwell-1582t-d65689.htm

a nic ine nemusis riesit (hlavne nie to USB2.0->FireWire :D)
mrsteel (3)|26.12.2007 16:14
Štve mě, že v celé dokumentaci ke kameře i k přiloženému Motion DV programu navozují dojem, že přes USB to jde také, vč. různých tabulek jaké kabely a programy jsou potřeba ke stahování fotek/videa/nahrávání videa apod. Nikde ale neřeknou přímo, zda to jde nebo nejde. Kromě toho, v záruce je jen kamera, nikoli její schopnost spolupráce s ostatními zařízeními, vč. PC. Ne že bych ji chtěl kvůli tomu vracet, ale jsou to pěkný "vykukové", slušně řečeno.

Martin.
BEPE (539)|3.1.2008 17:20
2 mrsteel: Skoro by se mi chtělo říci "nezlob se na zrcadlo, když máš křivou hubu". Platí to co uvedli Jibarr a Stayman. Když člověk něco pořizuje tak obvykle dopředu se zajímá o to co to má dělat, jak to má dělat a věci s tím související. DV kamery od prvopočátku přenášeli a přenášejí videodata do počitadla přes IEEE1394, takže USB opravdu pouze na webkameru a fotky. Je sice pravda, že pár DV kamer přenáší do počitadla i plnohodnotná DV data, ale to jsou pouze výjimky potvrzující obecné pravidlo.