Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Procoder2/Ulead MF 3.5

Jouza (33)|4.11.2004 14:46
A ještě jeden problém: vyexportoval jsem ze střih.programu slideshow fotek do DV. Ten jsem v Procoderu 2 přepočítal do MPEG2 - vbr 2průchody program stream - a chtěl jsem udělat authoring v UleadMovieFactory3.5 a ten mi ho nechce vzít. Natvrdo se zakousne. Pokud udělán ten sám přepočet v Procoderu 1.5 ,nebo CCE , tak ho vezme bezproblémů. Už jste se s tím někdo setkali? Ve sčotu bordel nemám - je to pokaždé čistá instalace.
stayman (12393)|4.11.2004 16:02
Jasnacka, s 2.0 nieco je prasive!!! Ale aky mas problem s 1.5 ??? To jako ty vidis nejaky rozdiel medzi 1.5 a 2.0 ???
Jouza (33)|4.11.2004 16:27
...máš pravdu nevidím. 1.5ku taky budu používat. Jen se mi teď nějak bije s CCE ( viz vlákno CCE/Procoder 1.5 ). Nevíš co s tím ? :-(((
stayman (12393)|4.11.2004 16:29
Tak si nainstaluj full kodek od Canopusu :-D
Jouza (33)|4.11.2004 16:39
Ten nemám.Má to nějaký přesný název nebo nebyl by link? Je ale zajímavé , že dřív (před formátem) chodilo CCE s Procoderem 1.5 v pohodě bez toho loga. Ale v jakém pořadí , nebo jak jsem toho dosáhl už si nepamatuju. :-((
Pitomec (10211)|4.11.2004 16:46
[quote=StayMan by €RikŁ€]Jasnacka, s 2.0 nieco je prasive!!! Ale aky mas problem s 1.5 ??? To jako ty vidis nejaky rozdiel medzi 1.5 a 2.0 ???[/quote]
Výstupní soubor z ProCoderu2 načte UMF3 i UDWS2 úplně v pohodě, takže tady bych chybu nehledal - jediný, co je na ProCoderu blbý je to, že má defaultně nastaven spodní půlsnímek (což způsobuje to, že UMF i UDWS to pak celý melou znova). Pokud to ovšem uživatel v ProCoderu přehodí za horní snímek, tak následně není v UMF ani v UDWS žádný problém.
stayman (12393)|4.11.2004 16:48
Ja neviem ako pre Ulead, to on pise, ja som sa s tym tiez stretol pri Architecte a kamos pri Encore, smola.
Jouza (33)|4.11.2004 17:15
...exportoval jsem to do DV z Pinnacle9. Procoder mi ukázal že je vstup lover... ,tak jsem to tak nastavil i na výstupu a při přehrávání na TV v pohodě. Jen jsem změnil na vbr 2pass 3000/6000 bitrate a program streem a výstup z Can.1.5 mi UMF3.5 bere a z Can.2ky ne. Ta dvojka se mi napřed líbila , že je rychlejší (ale dělá při stejném nastavení o něco větší výstupy) a má funkci vypnutí compu. Na přepočet v noci dobrá věc. U 1.5ky jsem to neobjevil.
Hainz (0)|5.11.2004 06:36
[quote=Pitomec]
...co je na ProCoderu blbý je to, že má defaultně nastaven spodní půlsnímek (což způsobuje to, že UMF i UDWS to pak celý melou znova). Pokud to ovšem uživatel v ProCoderu přehodí za horní snímek, tak následně není v UMF ani v UDWS žádný problém.[/quote]

Tak tomu nerozumím - pro bezchybný přehrávání výsledného DVD na televizoru je právě nutný aby byl spodní půlsnímek zobrazován jako první, jinak se to cuká (zdroj videa z DV kamery Panasonic). Ty tvrdíš, že je naopak nutný půlsnímky prohodit. Pokud já udělám video v ProCoderu 2.0 se spodním půlsnímkem prvním a následně ho načtu do UDWS 2.0, tak mi ho normálně vezme bez jakýhokoliv novýho přepočítávání úplně v pohodě.

Tak kde je pravda ??!! :-? :-? :-?

Takhle to mám nastavený já a UDWS 2.0 to berou:

Jouza (33)|5.11.2004 14:53
Hainz : ty máš češtinu do Procoderu2 nebo 1.5 ? Kde se to dá "vydolovat"? Na cestiny.cz je jenom Procoder expres. Dík a hezkej víkend! :-)
Hainz (0)|5.11.2004 15:22
Jouza: ProCoder 2.0 jsem si překládal jen pro sebe, protože to nebyla oficiální verze. Já mám rád když na mě programy mluví v mateřským jazyce. Dej mi e-mail a já ti pošlu souřadnice kde si ji můžeš stáhnout.
Pitomec (10211)|5.11.2004 15:37
Hainz: Zásadně platí, že u DV je napřed spodní půlsnímek, zatímco u MPEG-2 (pro DVD) je napřed horní půlsnímek. Zrovna před dvěma dny jsem měl na toto téma telefonický rozhovor s někým ze zdejších diskuzí a protože udělal stejnou chybu (t.j. dal u MPEG-2 napřed spodní půlsnímek), tak mu pak UDWS2 přepočítával celý video znovu.

Mimochodem - o tu CZ bych měl taky zájem, e-mail je v profilu. Dík.
Jouza (33)|5.11.2004 15:41
Hainz : moc díky. Jen doufám, že se tam dostanu z roboty přes proxyserver. [email]pe_va@volny.cz[/email]
AleK (814)|5.11.2004 15:42
[quote=Hainz]Jouza: ProCoder 2.0 jsem si překládal jen pro sebe, protože to nebyla oficiální verze. Já mám rád když na mě programy mluví v mateřským jazyce. Dej mi e-mail a já ti pošlu souřadnice kde si ji můžeš stáhnout.[/quote]


prosím já bych taky poprosil děkuji tu jedničku si taky dělal ty nebo je to shoda jmen ??
jinak ta byla perfekt
Brko (201)|5.11.2004 15:52
Móóóc prosím o tu češtinu taky. Velice děkuji.
mirekv (7169)|5.11.2004 16:01
K čemu je u tak triviálních věcí čeština? :-? (U Procoder Express ji mám).
Hainz (0)|5.11.2004 16:20
[quote=Pitomec]Hainz: Zásadně platí, že u DV je napřed spodní půlsnímek, zatímco u MPEG-2 (pro DVD) je napřed horní půlsnímek. Zrovna před dvěma dny jsem měl na toto téma telefonický rozhovor s někým ze zdejších diskuzí a protože udělal stejnou chybu (t.j. dal u MPEG-2 napřed spodní půlsnímek), tak mu pak UDWS2 přepočítával celý video znovu.

Mimochodem - o tu CZ bych měl taky zájem, e-mail je v profilu. Dík.[/quote]

No ale vždyť ti právě tou obrazovkou dokazuju, že pro výstup do MPEG2 (výsledek budu v UDWS 2.0 bastlit na DVD) nastavuji spodní půlsnímek jako první (je to stejný jako u zdrojového videa - DV z kamery - tam je taky spodní jako první) a v UDWS 2.0 to bez problémů načtu a nic se nepřepočítává. Tak jak to, že mě to jede a jinejm ne ?


Než vám každýmu posílat e-mail s odkazem, tak to to sem radši hodím, ať mám od vás pokoj :-E :-E :-E

http://web.telecom.cz/hainz/ProCoder20_cz.rar

Překlad není úplně dotaženej, na některý pluginy, který nepoužívám jsem se vyprd, ale třeba to někomu pomůže.
Jouza (33)|5.11.2004 16:26
Hainz : moc moc děkuji!!! :-!!! :BB:
Brko (201)|5.11.2004 16:32
Parada, doufám, že to tam bude ještě zítra. V práci nejdou rary stahovat. Až v noci doma. Moc dík.
Hainz (0)|5.11.2004 16:35
Pitomec: jo a ještě jsem chtěl říct, že pokud zvolíš v ProCoderu šablonu u výstupu pro tvorbu DVD (např. MPEG2 - DVD - PAL) tak program (podle mě správně) určí spodní půlsnímek jako první, ale pokud zvolíš šablonu pro tvorbu MPEG2 (např. MPEG2 - Archive - PAL), tak nastaví první půlsnímek vrchní.
Pitomec (10211)|5.11.2004 17:16
Já v té zvolené šabloně vždycky to pořadí půlsnímků přehodím a je to v pohodě. Ono je totiž dost pravděpodobný, že authoringový soft to při demuxu opraví sám (ovšem nemusí!), takže uživatel ani neví, že udělal v nastavení chybu. A že je u MPEG-2 (pro DVD) napřed horní půlsnímek dokazuje i to, že každý encodér (vč. HW) to takto nastavuje - akorát ten ProCoder je mimo. A propos - neudělals náhodou chybu při překladu? :-)
Hainz (0)|5.11.2004 17:32
[quote=Pitomec] A propos - neudělals náhodou chybu při překladu? :-)[/quote]

No dovol, snad vím co je bottom/lower 9-)

Nejsem si ale jistý jaký bylo pořadí u starších verzí, zdá se mi, že když se rozbalila roletka s pořadím půlsnímků, tak nejdřív byla volba Vrchní/Upper půlsnímek a pod ní byl Spodní/Lower půlsnímek a ve verzi 2.0 to je naopak (nejdřív tedy Spodní/lower a pod tím Vrchní/upper) což mi přijde nelogický. Pokud máte někdo nainstalovanou starší verzi mrkněte na to pořadí, samotnýho by mě to zajímalo.
Jouza (33)|6.11.2004 10:20
Hainz : takže čeština funguje parádně! Ještě jednou děkuji! Nicméně můj problém stále trvá : když importuju výstup z Procoderu 2 do Ulead MF3.5 , tak ten soubor sice načte , ale když zadám aby ho přehrál , tak se UMF zakousne(dělá to i s verzí 2a3). Výstup z Procoderiu 1.5 bez problémů. Budu používat tedy ten. Škoda té češtiny , že není do verze 1.5. :-((
Pitomec (10211)|6.11.2004 10:34
Být tebou, tak UMF3.5 vůbec neřeším a rovnou přejdu na UDWS2, který se soubory z ProCoderu2 nemá tutově problémy žádné. A do UDWS2 je i CZ lokalizace :-)
Lynch (69)|6.11.2004 13:00
[quote=Pitomec]Být tebou, tak UMF3.5 vůbec neřeším a rovnou přejdu na UDWS2, který se soubory z ProCoderu2 nemá tutově problémy žádné. A do UDWS2 je i CZ lokalizace :-)[/quote]

I pro poslední verzi UDWS2 ?
Pro ten posledni patch "DVD Workshop 2.0 Update Pack Build Number 2.231 Release Date 2004 10 06" ???

Můžeš mě prosím navést kde ? Na obvyklých "češtinách" je CZ jen pro úvodní první verzi...
Pitomec (10211)|6.11.2004 13:50
S tou poslední záplatou ta čeština zmizí - ale na předcházející záplaty (byly 2) a content to vliv nemá.

Jinak stačí přepsat knihovnu "godvdrc.dll" českým překladem a jakž-takž se člověk orientuje v prostředí UDWS2.
pavelpt (2713)|6.11.2004 21:36
Jakž takž orientuje .....

Ve většině případů jsem z české verze jakéhokoliv programu přepadlý, protože víc přemýšlím, co ta funkce vlastně může dělat, než dělám.
Ono to není jednoduché, sám jsem dělal nedávno jeden program do češtiny a chtěl jsem s tím asi 2x praštit, protože jsem měl strach, že budu za blbce, program byl plný options,properties,settings atd. a autor se s tím nijak nesral, mydlil to všechno dohromady, byla to zábava.

Včera jsem potřeboval převést nějaký image a zjistil jsem, že s SP2 odmítá WinISO pracovat.Dal jsem tedy UltraISO, dalo si to tam samo češtinu, viděl jsem to poprvé a hned se mě to při čemsi zákeřně zeptalo, jestli ten bin či co budu chtít zaváděcí. Tak jsem znejistěl, že jsem to raději přehnal přes chlast.(Použil jsem Alcohol 120% a alkohol 40 %).

Celé to píši kvůli poznámce nade mnou, v celém UDW je asi 5 příkazů .......a zajímalo by mě jak do češtiny zábavně přeloží letterbox only nebo stretched nebo keep aspect ratio(no pillarbox).

Dobrou noc.
Pitomec (10211)|7.11.2004 11:41
Já tu češtinu v UDWS2 vůbec nepoužívám, ale pro nějakýho laika to může být přínosem - je ovšem samozřejmě otázkou, jestli se má laik vůbec do práce v UDWS2 pouštět, anebo se radši orientovat na snažší softy (byť UDWS2 je taky poměrně jednoduchý SW).
Petr_70 (23)|30.3.2005 11:57
Možná je to už „off“ ale přesto. . .

Je to přesně jak píšeš – v Procoder 1.5 je pořadí v roletě: NON-INTERLACED, UPPER/TOP FIELD FIRST, LOWER/BOTTOM FIELD FIRST.

Taktéž při volbě MPEG-DVD-PAL je defaultně zvolen "horní půlsnímek první", takže se nic měnit nemusí. . . :-)