Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký sw pro střih videa?

cora (7)|26.12.2007 01:17
Ježíšek přinesl kameru Panasonic AG-HSC1UE. Jako další krok chci koupit nějaký sw pro střih videa v ceně cca 20-30 kKč. Požadavek je samozřejmě podpora AVCHD. Co doporučíte?
jibarr (792)|26.12.2007 11:21
Softy na video se těžko doporučují. Svojí schopností jsou v této cenové relaci dneska téměř na stejné úrovni. Rozdílná je práce v nich. Každému vyhovuje jiné pracovní prostředí. V podstatě je jedno jestli si vybereš např. Avid Liquid, Premieru, Vegas či něco jiného. Pokud se sžiješ s pracovním prostředím, udělají stejnou službu. S AVCHD dneska už umí pracovat i PS-11.
Pave1 (4279)|26.12.2007 11:45
Zkus se podívat na stránky výrobce kamery, občas nějaký sw i doporučují (pro ověřenou bezproblémovost).

Např. u AVC kamer Sony je to (kupodivu .-) ) Sony Vegas ;) .
K Premiéře2 pak byl pro AVC myslím ke stažení nějaký malý update (ale to už si přesně nepamatuju, možná šlo o Edius).
Každopádně poslední verze AVC už většinou podporují (takže vždy se podívej - pro podprou AVC či update sw - na stránky výrobce do rubriky "novinky" a "specifikace" jednostlivých sw)
cora (7)|27.12.2007 10:58
Něco jsem si už prošel a do užšího výběru se dostal:
1. Canopus EDIUS NX PCIe s HW kartou
2. Adobe Premiere CS3

U Ediusu jsem odzkoušel demo v. 4.52, tam jde pracovat přímo s formátem AVCHD. Zda to jde i u Premiere CS3 nikde Adobe nepíše a neví to ani technická podpora Amsoftu. Demo mě nejde nainstalovat, asi proto že mám již instalovanou Adobe Creative Suite CS3 v plné verzi. Proto bych měl ještě dotaz:

1. preferoval bych Premiéru, protože s Adobe sw dělám, ale potřeboval bych vědět od někoho kdo má CS3 zda tam skutečně jede i AVCHD formát
2. u Ediusu je hw karta, nebylo by výhodnější jít do této varianty? Co jsem se dočetl tak je ale spíše pro náhled na jiném zařízení, což PC asi moc neulehčí (navíc ho chci upgradovat) a asi to ani nevyužiji. Nechci ani ukládat na pásku apod.
joe1 (114)|27.12.2007 11:55
NX nie je iba na nahlad ale ma aj codec urcite karta pomoze ale pri vykonoch dnesnych compoch asi nie je az taka potrebna....ak teda nechces strihat 8 hodin denne a nepotrebujes realtime vystup.....EDIUS by ale podla mna bola ta spravna volba
cora (7)|27.12.2007 12:35
Tak je rozhodnuto, bude to Edius. Toto mě došlo od technické podpory Adobe:
******************
Dobrý den,
tento formát bohužel není podporovaný, našel jsem společnost Cineform,
která nabízí kodek, který tento formát umožňuje zpracovat:
http://cineform.com

Nemám s tím ovšem praktické zkušenosti.

Marek CERMAN
------------------------------
Adobe Technical Support Centre
BEPE (539)|27.12.2007 14:07
2 cora: Nemám ještě nainstalovanou verzi APP CS3, ale na stránkách Adobe je UPD "premiere_301_update.exe" a "premiere_pro_3.1.0_update.exe", kde v popisu k těmto UPD je uvedeno, že mimo jiné nastavují podporu AVCHD.
cora (7)|27.12.2007 21:59
že by technická podpora Adobe neměla doinstalované poslední upgrady???? Nevím co si o tom myslet, ale poslal jsem jim zkušební video a napsali mě to co je výše ...

Nicméně je to jedno, jdu do Ediusu s HW kartou. Trochu rozhodlo i to, že v CZ je APCS3 za cca 25 kKč, kdežto v USA to dávaj za $799 ... Zakoupením konkurenčního produktu je lehce ztrestám :-)
Stano_tvf (504)|27.12.2007 23:45
No neviem, či ten Edius je lepší ako napr. Vegas 8 Pro. Pred chvilou som skusal Sony Vegas Movie Studio (Platinum), vyzerá zaujímavo. A takisto podporuje AVCHD format. S Ediusom robí málokto. Ja by som volil Vegas.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2007 23:49
Tak, tak. Vegas to jistí.