Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak vypálit záznamy z TV na DVD ?

konecm39 (80)|22.12.2007 18:30
Jsem úplný začátečník v problematice videa a proto se omlouvám, jestli můj dotaz byl již někde řešen. Prohlédl jsem si obsah tohoto tématu, ale nikde jsem nepřišel na to, jak řešit tuto situaci. Mám kartu DTV 2000H a při nahrání nějakého pořadu televize se to uloží do souboru s příponou MPG. Já bych si chtěl některé věci vypálit na DVD, ale nevím, jak to udělat. Mám vypalovací program Nero v. 6.3.02 . Ten po mně ale chce při zadání vypalování DVD-Video soubor Video_TS. Jak převést soubor s příponou MPG na takový, který by bylo možné vypálit na DVD a potom přehrávat v DVD přehrávači? Pokud je tento popis někde uveden, stačilo by mně na něho odkázat a pokusil bych se s tím vyrovnat. Měl bych něco udělat již v nastavení TV karty a případně jaké programy jsou k této další činnosti potřebné? Samozřejmě bych uvítal programy freeware.
Alf (888)|22.12.2007 23:35
Pokud máš kompletní Nero, jeho součástí je i Nero Vision, což je authoringový program.
StD (8612)|23.12.2007 02:06
Alf: Ale fuj! Nero je pro blby, co si neví rady se zavázáním tkaniček a to ty doporučuješ?! Je pravda, že to používají i jiní B. co ti pak prodávají komerční DVD, pár jich znám, ale proč to nejde jinak? Něco od Cyberlinku by se třeba nešiklo? Co takhle PowerProducer? (Z těch bundlovaných SW). Své co používám nenabízím (jsou to NE-free SW).
Doom (2331)|23.12.2007 07:49
Leadtek ke kartám dává nějaký soft Movie Factory od Uleadu - pokud si dobře vzpomínám, na první krůčky ve střihu videa a dělání DVD byl docela dobrý a jednoduchý.
Alf (888)|23.12.2007 09:42
StD
Co se Ti na Neru nelíbí? Já jsem s ním taky kdysi začínal (a za blba se nepovažuju). Jde o to, že kolega nemá žádné zkušenosti, má Nero a Nero Vision je jeho součástí (pokud má komplet).

konecm39
Bylo by možná dobré něco si o authoringu pročíst. Dost materiálů najdeš i na tomto webu.
konecm39 (80)|23.12.2007 15:58
Srdečný dík, našel jsem CD se dvěma programy a to Ulead DVDMovieFaktory 4 SE a VideoStudio 9 SE DVD, které jsem získal při koupi TV karty.Jak jsem již napsal,jsem naprostý začátečník v této problematice a každá rada je pro mne nesmírně cenná. Já mám samozřejmě určité problémy s angličtinou a přesto, že jsem na http://www.cestiny.cz našel překlad MovieFaktory 4, instalace češtiny se mi nepodařila (prý jde o cosi jiného). Budu se samozřejmě dál s tímto programem zabývat, ale pokud byste dovedl dát jakoukoliv radu k problematice převodu souboru *.mpg pro jeho vypálení na DVD, budu rád. Program Nero mám, ale NeroVision Expres v něm není. Na CD s koupenou vypalovačkou LG to bohužel také není.
PS. Ještě bych se zeptal-je možné vypalovat na DVD RAM? Asi ne, mně to nejde.
Samozřejmě můj dík patří Alm a Doom, StD jsem nepochopil, vždyť tady jsme asi proto, aby nám ti znalí a ochotní pomáhali.Kdo nechce pomáhat, neměl by zbytečně zdržovat.
StD (8612)|23.12.2007 20:01
No tak to ti budiž země lehká, když mne nechápeš. Halt to máme spolu s Einsteinem těžké. Už se těším na další dotaz typu tohle mi nejde... Rád vyhovím, ale to musí každý začít u sebe, u své "štábní kultury".

Ad DVD_RAM Quote: ...neměl by zbytečně zdržovat.

A takhle sušenýho holuba do huby bys' nechtěl, aniž jsi si o tom ochoten něco najít a přečíst? Ani to nenapíše, co má za HW a chce to rady. Ale fuj. Já jsem tady právě z toho důvodu, abych ti to nalil do hlavy co nejrychleji.
konecm39 (80)|23.12.2007 20:42
StD: poprosil bych o Vaši další neúčast v této diskusi,přeji Vám pěkné Vánoce.
StD (8612)|23.12.2007 20:47
Já žádné (v.) neslavím, takže není co přát, protože mne neviditelná ruka trhu jménem Klaus navedla k trvalému držení Rammadánu. A zde jsme veřejný server, tak si nech ty osobnosti. Ale k věci by nebylo nic?
LIbor Kopp (21)|24.12.2007 00:32
2 konecm39:
> PS. Ještě bych se zeptal-je možné vypalovat na DVD RAM? Asi ne, mně to nejde.

http://www.cdr.cz/a/16059

Zdravim

Libor
Ivo Mašek (10205)|24.12.2007 08:41
"Bumbrlíček" NERO není zrovna vhodným kandidátem. Myslete si co chcete, ale kdo má rád svojí mašinku, tak jí určitě nenechá "žrát" NERO. Mašinka bude velmi přecpaná a silně unavená.
StD (8612)|24.12.2007 08:47
...už jenom v počtu zápisů neplatných klíčů do registru OS jednoznačně vede jako světový rekordman... :((
konecm39 (80)|24.12.2007 14:06
Libor Kopp. Tak jsem to všechno provedl, ale vypalovat na DVD Ram se stále nedaří, toto medium všechny programy na vypalování odmítají. Zeptám se ještě jednou-jde na DVD RAM vypalovat?
Ivo Mašek - rád bych se zeptal, který freeware program na vypalování je nejlepší?
Mirek K.
StD (8612)|24.12.2007 14:48
Na DVD-RAM se nic "nevypaluje", respektive vypaluje, ale ne tak jako na běžný zapisovací disk - data se na zformátovaný disk prostě a jednoduše kopírují... o vlastní zápis se stará jen patřičný ovladač - možnosti jsou pouze 2 - Matsushita/Panasonic nebo Nero InCD.
Doom (2331)|24.12.2007 14:49
na dvd ram se zapisuje podobně jako na disk nebo disketu - přes průzkumníka windows nebo jiného správce souborů

na pálení je nejlepší imgburn
konecm39 (80)|24.12.2007 15:01
Doom
Ingburn na pálení jsem si už stáhnul a vyzkouším.
Pokud jde o ten můj dotaz ohledně DVD RAM, zapisování dat je mně jasné, chtěl jsem jenom vědět, jestli na toto medium je možno vypáli film a ten přehrát na DVD přehrávači
Alf (888)|24.12.2007 15:14
[QUOTE=konecm39;159478]Doom
Ingburn na pálení jsem si už stáhnul a vyzkouším.
Pokud jde o ten můj dotaz ohledně DVD RAM, zapisování dat je mně jasné, chtěl jsem jenom vědět, jestli na toto medium je možno vypáli film a ten přehrát na DVD přehrávači[/QUOTE] Ne. Mechaniky v DVD přehrávačích neznají DVD RAM.
stani (1647)|24.12.2007 15:41
[QUOTE=konecm39;159392]Srdečný dík, našel jsem CD se dvěma programy a to Ulead DVDMovieFaktory 4 SE a VideoStudio 9 SE DVD, které jsem získal při koupi TV karty.Jak jsem již napsal,jsem naprostý začátečník v této problematice a každá rada je pro mne nesmírně cenná. Já mám samozřejmě určité problémy s angličtinou a přesto, že jsem na http://www.cestiny.cz našel překlad MovieFaktory 4, instalace češtiny se mi nepodařila (prý jde o cosi jiného). Budu se samozřejmě dál s tímto programem zabývat, ale pokud byste dovedl dát jakoukoliv radu k problematice převodu souboru *.mpg pro jeho vypálení na DVD, budu rád. Program Nero mám, ale NeroVision Expres v něm není. Na CD s koupenou vypalovačkou LG to bohužel také není.
PS. Ještě bych se zeptal-je možné vypalovat na DVD RAM? Asi ne, mně to nejde.
Samozřejmě můj dík patří Alm a Doom, StD jsem nepochopil, vždyť tady jsme asi proto, aby nám ti znalí a ochotní pomáhali.Kdo nechce pomáhat, neměl by zbytečně zdržovat.[/QUOTE]

Ahoj,

mrkni sem, také jsem trochu laboroval, jako ty.

Jinak hezké Vánoce :)
Craft (11)|28.12.2007 16:34
[QUOTE=Alf;159479]Ne. Mechaniky v DVD přehrávačích neznají DVD RAM.[/QUOTE]
Jak který. Třeba Panasonic DMR-EH55EP-S to umí.
Alf (888)|29.12.2007 11:28
[QUOTE=Craft;159802]Jak který. Třeba Panasonic DMR-EH55EP-S to umí.[/QUOTE]Tohle konkrétně je sice rekordér, ale jinak máš pravdu. Doba se mění a skutečně jsou už i přehrávače, které umí DVD-RAM. Takže opravuji svůj výrok na: "Ano, ale ne na každém."