Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak propojit Notebook a LCD TV

mtucek (26)|20.12.2007 11:10
Koupil jsem si 32" LCD TV Philips 7862 a mám notebook Acer Aspire 5720G. V NB je výstup videa jak přes RGB, tak i DVI. V televizi jsou 3 HDMI, aj.
Koupil jsem si kabel DVI to HDMI (na obale je mozna napsano HDMI to DVI) a zarizeni jsem propojil. v NB mám Windows Vista a grafickou kartu HD Radeon HD 2300.
PROBLEM:
Nejsem schopen propojit NB s televizi tak, aby na obou LCD panelech bylo spravne (nativni) rozliseni! Tedy, na notebooku 1280x800 a na LCD TV Philips 1366x768. Podarilo se mi jen 1024x768 zaroven na obou panelech. Kdyz na NB prepnu obraz na externi obrazovku, TV zobrazi na cerne hlasku: "zadny videosignal". Nevim co s tim, ovladace videokarty na NB mam nejnovejsi, firmware v TV uz take. presto jsem si s tim hral dnes do dvou rana a zbytecne.
Otazka:
Ma s tim nekdo podobne zkusenosti? Vi nekdo jak se to da provozovat a nastavit? Neni na to nejaky software, utilitka?

Diky, Milan
Krayzie (325)|20.12.2007 11:23
NB nepodporuje rozlisenie 1366x768, TV nepodporuje 1280x800. Co chces riesit? Ked chces mat klon, musis najst take rozlisenie, ktore podporuje aj TV aj NB (podla podporovanych rozliseni v manuali k TV). Toto je nevyhoda NB, ze obsluhuju 2 obrazovky, cize ak chces dostat nativ do TV, musis ho nastavit ako primarny monitor na NB.
Este je moznost rozsirenej plochy, kedy je zvycajne mozne nastavit akekolvek rozlisenie na sekundarnom monitore, ale cele to ma potom obmedzene pouzitie a na prehravanie filmov to nie je najlepsie riesenie.

EDIT: Este ma napadlo, nemam sice ziadnu z novsich grafickych kariet NVIDIA/ATI, ale nie je moznost nastavit DVI vystup len pre filmy rezim TV 720p? V tom pripade by ti filmy mali ist v pohode aj na rozsirenej ploche.
robert.kotasek (777)|20.12.2007 11:29
mas klonovany obraz nebo dve samostatne plochy? otazkou je zda tohle nativni rozliseni 1366x768 podporuje tv... v manualu se pise ze podporuje 1360 x 768 60 Hz tak zkus nastavit ne 1366 ale 1360 a uvidis...
zkousel jsi to pripojit (nenativ) jako 720p popr. 1080p? jestli jo jak to vypadalo?
mtucek (26)|20.12.2007 11:34
[QUOTE=Krayzie;159160]NB nepodporuje rozlisenie 1366x768, TV nepodporuje 1280x800. Co chces riesit? Ked chces mat klon, musis najst take rozlisenie, ktore podporuje aj TV aj NB (podla podporovanych rozliseni v manuali k TV). Toto je nevyhoda NB, ze obsluhuju 2 obrazovky, cize ak chces dostat nativ do TV, musis ho nastavit ako primarny monitor na NB.
Este je moznost rozsirenej plochy, kedy je zvycajne mozne nastavit akekolvek rozlisenie na sekundarnom monitore, ale cele to ma potom obmedzene pouzitie a na prehravanie filmov to nie je najlepsie riesenie.

EDIT: Este ma napadlo, nemam sice ziadnu z novsich grafickych kariet NVIDIA/ATI, ale nie je moznost nastavit DVI vystup len pre filmy rezim TV 720p? V tom pripade by ti filmy mali ist v pohode aj na rozsirenej ploche.[/QUOTE]

Jak jako co chci resit? Chci na kazdem zarizeni nativni rozliseni a myslel jsem, ze se to vyresi tou zozsirenou plochou, protoze mi Wokna rekli, ze pak lze obe zarizeni nastavit na sobe nezavisle.
Kdyz se podivas na adresu http://www.consumer.philips.com/consumer/cs/cz/consumer/cc/_productid_32PFL7862D_10_CZ_CONSUMER/32PFL7862D-10 tak uvidis, ze TV ma udajne podporovat PC rozliseni 1360 x 768, 60 Hz. Klidne si to tedy pustim jen na TV, protoze si chci poustet z NB DVD a HD video. Nicmene to jsem taky zkousel a neslo mi to. Tezko rici, jestli za to nemuze nejaky ovladac programu Acer ePresentation Manager, ktery ovlada mozny vystup na projektor a ma 3 rezimy (NB LCD Only, projekce XGA 1024x768, a projekce normal 800x600).
mtucek (26)|20.12.2007 11:48
[QUOTE=robert.kotasek;159161]mas klonovany obraz nebo dve samostatne plochy? otazkou je zda tohle nativni rozliseni 1366x768 podporuje tv... v manualu se pise ze podporuje 1360 x 768 60 Hz tak zkus nastavit ne 1366 ale 1360 a uvidis...
zkousel jsi to pripojit (nenativ) jako 720p popr. 1080p? jestli jo jak to vypadalo?[/QUOTE]

Zkousel jsem prave i klonovany obraz, ale tan mi televize zobrazila jen v rozliseni 1024x768. Ovldace od teto karty jsou ve srovani s nVidia naprosto mizerne. Takove nasvateni o jakem tu mluvis mi SW Aceru vubec neposkytuje :-( Pokud nastavim rozsirenou obrazovku, dosatanu v tom ovladaci na vyber rozliseni pro jednotliva zariteni, ale pro toho Philpse mi to nenanabizi onech 1360*768, ale 1024*768 a pak az vyssi, ktere ta TV taky nezobrazi :-((
robert.kotasek (777)|20.12.2007 12:47
pohledej na foru - nasel jsem odkaz na jeden programek, ktery ti umozni jakekoli nastaveni... a muzes nastavit tech 1360 ;) a nezapomen na 60hz...
mtucek (26)|20.12.2007 12:52
[QUOTE=robert.kotasek;159167]pohledej na foru - nasel jsem odkaz na jeden programek, ktery ti umozni jakekoli nastaveni... a muzes nastavit tech 1360 ;) a nezapomen na 60hz...[/QUOTE]

Tak proc sem ten link proboha neposles?? Neni to snad uzitecne i pro ostatni?
robert.kotasek (777)|20.12.2007 13:00
zatim zkus vyuzti v catalystech 7.10 je digital panel (DVI)4 a jedna z podslozek je HDTV suport - tam muzes nastavit podporu ruznych hdtv formatu...
Krayzie (325)|20.12.2007 13:05
[QUOTE=mtucek;159169]Tak proc sem ten link proboha neposles?? Neni to snad uzitecne i pro ostatni?[/QUOTE]

Nic v zlom, ale s tym linkom, co mas v podpise to myslis smrtelne vazne? Ak ano, tak nechapem ako niekto s "tolkymi skusenostami" v IT zalozi taketo vlakno. Mimochodom, nie som si isty, ale tym programom bol asi mysleny PowerStrip.
mtucek (26)|20.12.2007 13:18
[QUOTE=Krayzie;159171]Nic v zlom, ale s tym linkom, co mas v podpise to myslis smrtelne vazne? Ak ano, tak nechapem ako niekto s "tolkymi skusenostami" v IT zalozi taketo vlakno. Mimochodom, nie som si isty, ale tym programom bol asi mysleny PowerStrip.[/QUOTE]

Ano, myslim to zcela vazne. Mam se za to snad stydet? Jsem v praci a nemam cas se na to soustredit a resit a objevovat uz objevene. Je pro me snazsi se zeptat nekoho, kdo je v tomto ohledu uz zkusenejsi. Setrim tim svuj cas, potazmo penize. Co delas Ty, ze to nechapes a musis se tak ptat? Jinak diky za tip, zkusim zagooglit..
robert.kotasek (777)|20.12.2007 13:23
mtucek - tusim ze mi powerstrip moc nefungoval ale vyzkousej Omega Drivers pro ati nebo nebo nejnovejsi catalyst
Krayzie (325)|20.12.2007 13:25
Zhodou okolnosti pracujem tiez v IT a na prvy pohlad som mal pocit, ze to vlakno zakladal uplny zaciatocnik, resp. nezainteresovany clovek do IT. Este raz, nechcel som ta urazit ani nic podobne, len som si to chcel overit. Kazdy mame nejaku specializaciu a siet ako taka zase nie je tou mojou.
mtucek (26)|20.12.2007 13:26
[QUOTE=robert.kotasek;159170]zatim zkus vyuzti v catalystech 7.10 je digital panel (DVI)4 a jedna z podslozek je HDTV suport - tam muzes nastavit podporu ruznych hdtv formatu...[/QUOTE]

No problem je, kdyz si stahnes ovladace Catalyst 7.10, tak na notebooku je nenainstalujes, protoze tam je mobile grafika a tu ty ovladace nepodporuji. Tedy alespon jejich instalator. Nasel jsem nekde nejaky jejich modifikator, instalace prosla, ale ovladace a ovladaci panel nikde. Takze jsem tam dal zase ty od Aceru a v tech nic takoveho neni :(
Krayzie (325)|20.12.2007 13:28
Omega drivers su v pohode, sam ich pouzivam, lebo na moju X700 v NB z pred 2.5 rokov som novsie ovladace ako bola kupa NB nenasiel. Len v niektorych konfiguraciach zvyknu robit blbosti, ale je to velmi male percento.

EDIT: Omega Drivers su vlastne neoficialne ovladace pre vsetky oficialne nepodporovane ATI graficke karty a teda aj pre ATI mobile karty.
mtucek (26)|20.12.2007 13:29
[QUOTE=Krayzie;159175]Zhodou okolnosti pracujem tiez v IT a na prvy pohlad som mal pocit, ze to vlakno zakladal uplny zaciatocnik, resp. nezainteresovany clovek do IT. Este raz, nechcel som ta urazit ani nic podobne, len som si to chcel overit. Kazdy mame nejaku specializaciu a siet ako taka zase nie je tou mojou.[/QUOTE]

Ja to beru, ale kdybych se mel zajimat o vsechno, tak nedelam nic jineho, nez lezim v google. A uprimne chlapy, radsi se budu venovat svoji zene, nez klavesnici :cool:
mtucek (26)|20.12.2007 13:33
O tech Omega drivers jsem uz take cetl, tak ja je zkusim, ale o tom Powerstripu jsem cetl, ze je to jen analyzator a diagnosticky nastroj. Ale jak rikam, vyzkousim to, diky za tip. Jinak mate nekdo prakticke zkusenosti s tim propojenim a zobrazenim na obou panelech zaroven?
Krayzie (325)|20.12.2007 13:46
NB k TV uz nepripajam, mam HTPC, ale davnejsie som skusal rozsirenu plochu aj klon na plazme a islo to v pohode. Samozrejme, ze v mojom pripade islo o rozlisenie 1024x768.

EDIT: Este k tomu PowerStripu: PowerStrip provides advanced, multi-monitor, programmable hardware support to a wide range of graphics cards...
Program ako taky je super, len je plateny a preto ho nepouzivam.