Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 20

Téma: MPC + CCCP a problém s DVD

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Zdravím, mám s přehráváním dvd dva problémy, a to nefunkčnost menu v MPC (neobjeví se grafické prvky a často menu vůbec nereaguje), druhým jsou šedé pruhy letterboxu, které by měly být černé. Tím pádem mám při přehrávání černou výplň zbytku obrazovky, šedé pruhy letterboxu a až pak film.
    Pro upřesnění, dělá to na notebooku s Win Vista, žádný codec pack jsem tu nikdy neměl, používám jen CCCP. Řekl bych, že menu je problém MPC, v jiných přehrávačích funguje. Naopak ty šedé pruhy to dělá všude, i v KMPlayeru a VLC, čili v přehrávačích s vlastními kodeky. WMP11 se chová stejně, jen u něj není ta výplň nahoře a dole černá, ale šedá, takže to nevypadá až tak hrozně. (edit - vypadá )
    Na stolním PC (Win XP) mám samostatné ffdshow a MPC stejné verze jako na notebooku a vše funguje tak, jak má. Filtry se u dvd spouští na obou strojích stejné, nastavení MPC jsem taky prolez a žádné výrazné odlišnosti nevidím.
    Netuší někdo, v čem může být problém?
    Naposledy upraveno uživatelem centos: 21-12-2007 v 00:46
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Preco na DVD nepouzivas nieco normalne, na to urcene? Trebars spickovy ShowTime, alebo PowerDVD..

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Nějak jsem přehlíd, že by byly zdarma.. to je pro mě podmínka. Nicméně by to nevyřešilo ten problém. A od DVD nepotřebuju víc, než funkční menu, změnu audiostop a titulků pravým klikem a černý letterbox

edit - menu vyřešeno DScalerem
    Naposledy upraveno uživatelem centos: 20-12-2007 v 22:41

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

A co Windows Media Player nebo GOM player nebo VLC player?

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od centos Zobrazit příspěvek
    Nějak jsem přehlíd, že by byly zdarma.. to je pro mě podmínka. Nicméně by to nevyřešilo ten problém. A od DVD nepotřebuju víc, než funkční menu, změnu audiostop a titulků pravým klikem a černý letterbox

edit - menu vyřešeno DScalerem
    Windows taky nemas zdarma a NeroShowTime je sucastou balika Nero, ktory mas v bundle vypalkach, alebo ho kupis za nejakych 80kc ku vypalke, takze treba skor rozmyslat, nez "setrit" DVD, teda komfort nie je len o ovladani

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od immanuel_cunt Zobrazit příspěvek
    A co Windows Media Player nebo GOM player nebo VLC player?
    GOM jsem zatím nezkoušel, u VLC jsou ty pruhy taky a u WMP se barvě pruhů přizpůsobí a zbývající výplň, což vypadá tuplem blbě, když je to celé šedé.

Citace Původně odesláno od stayman Zobrazit příspěvek
    Windows taky nemas zdarma a NeroShowTime je sucastou balika Nero, ktory mas v bundle vypalkach, alebo ho kupis za nejakych 80kc ku vypalke, takze treba skor rozmyslat, nez "setrit" DVD, teda komfort nie je len o ovladani
    Jo, ale to, že jsem si koupil systém, neznamená, že si budu kupovat i další software. Ten ShowTime vyzkouším, teď ho tady teda nemám, ale třeba na tom cd byl a jenom jsem ho při instalačce přeskočil.
    Co se týče dvd-only přehrávačů, tak v nich tak nějak pro sebe nevidím žádný užitek, ovladání MPC mi bohatě stačí a když už v něm přehrávám vše, je to jasná volba..

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Jo, ale to, že jsem si koupil systém, neznamená, že si budu kupovat i další software. Ten ShowTime vyzkouším, teď ho tady teda nemám, ale třeba na tom cd byl a jenom jsem ho při instalačce přeskočil.
    Co se týče dvd-only přehrávačů, tak v nich tak nějak pro sebe nevidím žádný užitek, ovladání MPC mi bohatě stačí a když už v něm přehrávám vše, je to jasná volba..
    Nie je len pre DVD.. a myslel som hlavne kvalitu obrazu, na ovladanie a na nazov programu sa fakt vykaslat, kvalita a spolahlivost vedie.

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Takže ShowTime jsem nenašel ani na Neru 7, co bylo u notebooku, ani na Nero 6 k vypalovačce, naopak jsem objevil PowerDVD 7. To jsem nainstaloval a na dvd to bude asi fakt lepší, obraz je o něco tmavší (ve ffdshow řeším obraz skrze postprocessing, picture properties a sharpen, tam si na kvalitu obrazu nemůžu stěžovat), tím pádem je o něco tmavší i ten letterbox, ale furt to není ono. Nahodil bych screenshot, kdybych ho byl teď schopný najít. Nemůže jít o globální Windows problém s nastavením barev?

A další problém, mám externí zvukovku SB Surround, nefunguje zvuk. Konkrétně v sekci Information je toto:
    Multispeaker Audio Device: Reproduktory (Sound Blaster Liv (not in use)

Horší je, že to shodí zvuk v celém systému a musím restartovat..

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Ak to mas OEM Nero, nie je problem updatovat, ale vo verzii 7 bol uz ShowTime (8 je myslim uz upgrade za prachy), ale aj PowerDVD sa bundluje, alebo je za par susnov, tam akurat sa pohraj s nastaveniami farieb, pripadne s HW akceleraciou, ak mas na to grafiku...

S tym zvukom asi neporadim, mozno sa to nastavuje v PowerDVD, to neviem, ale v studiu je Motu externa tiez a neblbne to, teda pokial neblbnu samotne ovladace..

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Nevím no, hrabat to těch barev se mi moc nechce, pochybuju, že by byly defaultně špatné. Zatím se holt smířím s šedýma pruhama, díky.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Nevím no, hrabat to těch barev se mi moc nechce, pochybuju, že by byly defaultně špatné. Zatím se holt smířím s šedýma pruhama, díky.
    Ano, defaultne su spatne, je tam VIVID

Je tu pravidelně Avatar uživatele kocourleo
    Registrace
    Dec 2007

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Jasne, este je milion dalsich, tak nech skusi aj tie

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Změna VIVID s tím nehla, respektive se posouvalo celé barevné spektrum, ale šedá zůstala.
    KMPlayer už jsem zkoušel, taky nic

Je tu pravidelně Avatar uživatele kocourleo
    Registrace
    Dec 2007

Nemáš grafárnu od nVidie? Jestli ano, koukni se na nastavení grafické karty v "nVidia control panelu". Tam hledej "Video & television" a pak "Adjust video color settings". A pak si pohraj se šoupátkem Brightness a Contrast (podle potřeby).
    Naposledy upraveno uživatelem leo: 22-12-2007 v 09:42

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. DVDx - stačí mít nainstalován pouze CCCP?
    Od Prazakova v sekci Kodeky
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 13-10-2009, 10:35
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-10-2008, 15:56
  3. CCCP
    Od jojto v sekci Kodeky
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 11-03-2006, 15:05