Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPC + CCCP a problém s DVD

centos (26)|20.12.2007 09:29
Zdravím, mám s přehráváním dvd dva problémy, a to nefunkčnost menu v MPC (neobjeví se grafické prvky a často menu vůbec nereaguje), druhým jsou šedé pruhy letterboxu, které by měly být černé. Tím pádem mám při přehrávání černou výplň zbytku obrazovky, šedé pruhy letterboxu a až pak film.
Pro upřesnění, dělá to na notebooku s Win Vista, žádný codec pack jsem tu nikdy neměl, používám jen CCCP. Řekl bych, že menu je problém MPC, v jiných přehrávačích funguje. Naopak ty šedé pruhy to dělá všude, i v KMPlayeru a VLC, čili v přehrávačích s vlastními kodeky. WMP11 se chová stejně, jen u něj není ta výplň nahoře a dole černá, ale šedá, takže to nevypadá až tak hrozně. (edit - vypadá :) )
Na stolním PC (Win XP) mám samostatné ffdshow a MPC stejné verze jako na notebooku a vše funguje tak, jak má. Filtry se u dvd spouští na obou strojích stejné, nastavení MPC jsem taky prolez a žádné výrazné odlišnosti nevidím.
Netuší někdo, v čem může být problém?
stayman (12393)|20.12.2007 20:39
Preco na DVD nepouzivas nieco normalne, na to urcene? :eek: Trebars spickovy ShowTime, alebo PowerDVD..\\/
centos (26)|20.12.2007 22:39
Nějak jsem přehlíd, že by byly zdarma.. to je pro mě podmínka. Nicméně by to nevyřešilo ten problém. A od DVD nepotřebuju víc, než funkční menu, změnu audiostop a titulků pravým klikem a černý letterbox :)

edit - menu vyřešeno DScalerem
immanuel_cunt (4)|21.12.2007 00:06
A co Windows Media Player nebo GOM player nebo VLC player?
stayman (12393)|21.12.2007 00:46
[QUOTE=centos;159209]Nějak jsem přehlíd, že by byly zdarma.. to je pro mě podmínka. Nicméně by to nevyřešilo ten problém. A od DVD nepotřebuju víc, než funkční menu, změnu audiostop a titulků pravým klikem a černý letterbox :)

edit - menu vyřešeno DScalerem[/QUOTE]

Windows taky nemas zdarma a NeroShowTime je sucastou balika Nero, ktory mas v bundle vypalkach, alebo ho kupis za nejakych 80kc ku vypalke, takze treba skor rozmyslat, nez "setrit" \\/ DVD, teda komfort nie je len o ovladani 9-)
centos (26)|21.12.2007 01:39
[QUOTE=immanuel_cunt;159212]A co Windows Media Player nebo GOM player nebo VLC player?[/QUOTE]

GOM jsem zatím nezkoušel, u VLC jsou ty pruhy taky a u WMP se barvě pruhů přizpůsobí a zbývající výplň, což vypadá tuplem blbě, když je to celé šedé.

[QUOTE=stayman;159215]Windows taky nemas zdarma a NeroShowTime je sucastou balika Nero, ktory mas v bundle vypalkach, alebo ho kupis za nejakych 80kc ku vypalke, takze treba skor rozmyslat, nez "setrit" \\/ DVD, teda komfort nie je len o ovladani 9-)[/QUOTE]

Jo, ale to, že jsem si koupil systém, neznamená, že si budu kupovat i další software. Ten ShowTime vyzkouším, teď ho tady teda nemám, ale třeba na tom cd byl a jenom jsem ho při instalačce přeskočil.
Co se týče dvd-only přehrávačů, tak v nich tak nějak pro sebe nevidím žádný užitek, ovladání MPC mi bohatě stačí a když už v něm přehrávám vše, je to jasná volba..
stayman (12393)|21.12.2007 02:58
[QUOTE=centos;159217]Jo, ale to, že jsem si koupil systém, neznamená, že si budu kupovat i další software. Ten ShowTime vyzkouším, teď ho tady teda nemám, ale třeba na tom cd byl a jenom jsem ho při instalačce přeskočil.
Co se týče dvd-only přehrávačů, tak v nich tak nějak pro sebe nevidím žádný užitek, ovladání MPC mi bohatě stačí a když už v něm přehrávám vše, je to jasná volba..[/QUOTE]

Nie je len pre DVD.. a myslel som hlavne kvalitu obrazu, na ovladanie a na nazov programu sa fakt vykaslat, kvalita a spolahlivost vedie.
centos (26)|21.12.2007 12:39
Takže ShowTime jsem nenašel ani na Neru 7, co bylo u notebooku, ani na Nero 6 k vypalovačce, naopak jsem objevil PowerDVD 7. To jsem nainstaloval a na dvd to bude asi fakt lepší, obraz je o něco tmavší (ve ffdshow řeším obraz skrze postprocessing, picture properties a sharpen, tam si na kvalitu obrazu nemůžu stěžovat), tím pádem je o něco tmavší i ten letterbox, ale furt to není ono. Nahodil bych screenshot, kdybych ho byl teď schopný najít. Nemůže jít o globální Windows problém s nastavením barev?

A další problém, mám externí zvukovku SB Surround, nefunguje zvuk. Konkrétně v sekci Information je toto:
Multispeaker Audio Device: Reproduktory (Sound Blaster Liv (not in use)

Horší je, že to shodí zvuk v celém systému a musím restartovat..
stayman (12393)|21.12.2007 13:41
Ak to mas OEM Nero, nie je problem updatovat, ale vo verzii 7 bol uz ShowTime (8 je myslim uz upgrade za prachy), ale aj PowerDVD sa bundluje, alebo je za par susnov, tam akurat sa pohraj s nastaveniami farieb, pripadne s HW akceleraciou, ak mas na to grafiku...

S tym zvukom asi neporadim, mozno sa to nastavuje v PowerDVD, to neviem, ale v studiu je Motu externa tiez a neblbne to, teda pokial neblbnu samotne ovladace..
centos (26)|21.12.2007 19:36
Nevím no, hrabat to těch barev se mi moc nechce, pochybuju, že by byly defaultně špatné. Zatím se holt smířím s šedýma pruhama, díky.
stayman (12393)|21.12.2007 20:51
[QUOTE=centos;159271]Nevím no, hrabat to těch barev se mi moc nechce, pochybuju, že by byly defaultně špatné. Zatím se holt smířím s šedýma pruhama, díky.[/QUOTE]

Ano, defaultne su spatne, je tam VIVID
stayman (12393)|21.12.2007 22:40
Jasne, este je milion dalsich, tak nech skusi aj tie :-k
centos (26)|22.12.2007 00:18
Změna VIVID s tím nehla, respektive se posouvalo celé barevné spektrum, ale šedá zůstala.
KMPlayer už jsem zkoušel, taky nic :)
leo (345)|22.12.2007 10:38
Nemáš grafárnu od nVidie? Jestli ano, koukni se na nastavení grafické karty v "nVidia control panelu". Tam hledej "Video & television" a pak "Adjust video color settings". A pak si pohraj se šoupátkem Brightness a Contrast (podle potřeby).
stayman (12393)|22.12.2007 10:57
[QUOTE=leo;159297]Nemáš grafárnu od nVidie? Jestli ano, koukni se na nastavení grafické karty v "nVidia control panelu". Tam hledej "Video & television" a pak "Adjust video color settings". A pak si pohraj se šoupátkem Brightness a Contrast (podle potřeby).[/QUOTE]

U ATI sa to neda? :eek:
centos (26)|22.12.2007 12:21
Nene, mám Mobility ATI, ale to nastavení tam je nějaké taky, zkusím si s tím pak pohrát. Dík za dobrý nápad.
Nemáte někdo nb s lesklým displejem + Vista Home Premium, abych mohl vyloučit globální problém těchhle displejů, či systému?
centos (26)|22.12.2007 22:37
Tady je ten slíbený screenshot

edit: ok, přehlíd jsem to a asi to bude tady stabilnější
letterbox.png
stayman (12393)|22.12.2007 23:28
Preco nedas ten obrazok na tento server? :eek:
centos (26)|28.12.2007 21:26
Nakonec se to asi vyřešilo. Nastavil jsem ve ffdshow podporu pro RAW video, což mu umožnilo spouštět se u dvd a se zapnutým post processingem ty pruhy nakonec zčernaly. Na druhou stranu ten obraz vypadá s PP úplně jinak, ten filtr se zde projevuje daleko víc, než u klasických avi - ale možná je to jenom zdání. Pro srovnání přikládám dva screeny, jeden bez a jeden s post processingem.
ffdshow_bez_post.png ffdshow_post.png