Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ASUS: Horizontálne pásy v obraze

hicadsum (22)|3.11.2004 16:22
Nazdar,
V obraze, ktorý je inak ostrý a bez akéhokoľvek rušenia sú dva horizontálne, asi tak 1/5 vertikálneho rozlíšenia široké pásy. Vyzerajú hodně plasticky - asi ako keby som obraz premietal na zvlnené premietacie plátno. Obraz v rámci pásov je rovnako kvalitný ako mimo nich. Pásy sa veľmi pomaly pohybujú zhora-nadol v stálej vzájomnej vzdialenosti. Obraz na TV z rovnakej antény je OK. Keď nahrávam do počítača obraz z videa, tak tam tie pásy nie sú. Len z antény. Karta je ASUS tv/fm s čipom Phillips, bedňa so zdrojom 300W Eurocase, procesor Athlon 2500 XP+, základná doska ASUS V7A8X, grafika Radeon9200...

Vie niekto ako pásy odstrániť? Čo je ich príčinou? :-?
Vďaka za pomoc.
Ivo Mašek (10205)|3.11.2004 17:37
Zdroj EuroCase 300W nemá PFC filtr, který vyruší harmonickou složku. To jsou ty pásy.
Udělej pokus: Určitě tam máš funkci "TimeShifting". Zkus si ho při sledování zapnout, aby si se díval přes ten TimeShifting.
Když bude obraz čistý, je to tutově zdrojem.
StD (8612)|3.11.2004 18:38
...=další jasný ADEPT na pořízení oddělovacího členu od antenní zástrčky, že?! :-G
Ivo Mašek (10205)|3.11.2004 18:40
Když to bude zdrojem, tak ani ne.
StD (8612)|3.11.2004 18:45
Zdroj je vždy až 2. možnost, 1. je zatížení "převodu" - tudíž když to v jednom jde (PreviewPin) a v druhém nejde (Overlay), je jasné co nestíhá odstraňovat "příchozí nedostatky". Zrovna včéra jsem si s něčím podobným hrál, a nakonec stačilo stáhnout obnovovací Fqcy ze 75 na 65 MHz... a bylo vymalováno, ale z čistého zdroje, nikoli z anteny.
Ivo Mašek (10205)|3.11.2004 18:51
No, já jsem měl přesně ten stejný zdroj, co má "hicadsum". Takže jsem si jistý, že harmonickou složku nemá co eliminovat. A pomohla až výměna za zdroj s PFC. A bylo vyřešeno.
mirekv (7169)|3.11.2004 18:56
To je přece jasné, jak píše StD: oddělovací člen do anténní zásuvky!
StD (8612)|3.11.2004 18:57
:-D To nebylo vyřešeno, ale jen problem posunut někam jinam, kde se s ním vypořádali lépe...
Ivo Mašek (10205)|3.11.2004 19:01
oddělovací člen do anténní zásuvky!
Mirekv: napíši to podruhé. Přesně ten samý zdroj, co má "hicadsum" jsem měl. Žádný člen nepomohl. Až výměna za zdroj s PFC. Potom pohoda, která trvá,...a trvá,...a trvá.
Píši z osobních zkušeností.
hicadsum (22)|5.11.2004 13:10
Nazdar,
súhlasím s väčšinovým názorom, že príčinou bude zrejme rušenie zdrojom. Nie je mi potom ale jasná jedna vec, ktorú som zrejme dostatočne nezdôraznil: Keď pripojím do anténneho vstupu TV karty anténny kabel z videorekordéru a pustím pásku, obraz na PC je bezchybný - žiadne pásy tam nie sú. Pásy sú tam len keď zachytávam z antény.

Čo je to TimeShifting? S takouto funkciou alebo voľbou som sa ešte nestretol. Kde ju mám hľadať?

(Oddeľovací člen budem asi potrebovat tiež: keď navzájom prepojím VCR, TV, počítač a všetko to pripojím k anténe, rušenie sa zvýrazní a objavia sa tam aj ďalšie chyby...)

Na upresnenie: TV karta: ASUS TV FM card V3 E1476, čip Philips SAA713XHL

Ako to vidíte?
Vďaka za pomoc.
StD (8612)|5.11.2004 13:13
A máš tu antenu připojenou i k tomu videu, když píšeš, že z kazety je obraz OK? Pokud ne, tak to opravdu na 99 % vypadá na ten oddělovací člen...
Ivo Mašek (10205)|5.11.2004 13:26
Čo je to TimeShifting?
Užitečná věc. Pustíš signál přes TimeShifting a sleduješ přímým přenosem. Ale najednou někdo zvoní a zrovna jde sekce, o kterou nechceš přijít. Zastavíš přenos a jdeš otevřít dveře. Vrátíš se zpět k monitoru, spustíš přenos a o nic jsi nepřišel. Přenos se totiž nahrává do dočasné složky i když "vypneš" sledování.
To znamená, že do dočasné složky se nahrává film a ty se můžeš koukat se zpožděním. Ty si ten film z dočasné složky odebíráš. Takže nikdy nemůžeš přijít o žádnou sekvenci filmu.
Anonymous (825)|5.11.2004 14:17
[quote]Ale najednou někdo zvoní a zrovna jde sekce, o kterou nechceš přijít. Zastavíš přenos a jdeš otevřít dveře.[/quote]
Ne, nechám vagabundy zvonit nebo vypnu zvonek :-E :-E :-E

Zdroj, dobrá TV karta je oproti zmetkovému zdroji již odrušená. A když né tak jí odruším, že ..., a nemusím kupovat "holanský" zdroj :-)
Pásy co putujopu jsou rozdíly 50Hz sítě a 50 půlsnímů/sec. Takže možná by i stačil tak 2Giga kondík k napáječi (byl by li na závadě zdroj) ale to je nepravděpodobný.
Ivo Mašek (10205)|5.11.2004 14:54
. A když né tak jí odruším, že ..., a nemusím kupovat "holanský" zdroj
Kdybych se řídil podle toho, cos napsal, měl bych dodnes pruhy, jak sviňa a kondíků dvě p*dele.
Pokud zdroj neumí zadržet harmonické vlnění, je nutno ho vyměnit za zdroj s PFC. Mám s tím osobní zkušenost. Podobný problém jsem měl já, pouze s tím rozdílem, že těch pruhů tam byly desítky a navíc měly hnusnou sytě zelenou barvu. A měl jsem přesně stejný zdroj, co kolega.

Doufám, že mě nebudeš přesvědčovat, že ta osobní zkušenost se mi několik dní zdála ve snu. Ty jsi toho schopný. :-D
Anonymous (825)|5.11.2004 15:06
[quote=Ivo Mašek]. A když né tak jí odruším, že ..., a nemusím kupovat "holanský" zdroj
Kdybych se řídil podle toho, cos napsal, měl bych dodnes pruhy, jak sviňa a kondíků dvě p*dele.
Pokud zdroj neumí zadržet harmonické vlnění, je nutno ho vyměnit za zdroj s PFC. Mám s tím osobní zkušenost. Podobný problém jsem měl já, pouze s tím rozdílem, že těch pruhů tam byly desítky a navíc měly hnusnou sytě zelenou barvu. A měl jsem přesně stejný zdroj, co kolega.

Doufám, že mě nebudeš přesvědčovat, že ta osobní zkušenost se mi několik dní zdála ve snu. Ty jsi toho schopný. :-D[/quote]

Ježiš ..., přesvědčovat Tě nebudu, ale jako technik bys mohl vědět že těch 50Hz (o tom je řeč né o zelených pruzích) stačí odfiltrovat kondíky ...
mirekv (7169)|5.11.2004 15:10
Ivo, pole popisu hicadsum má Bullback pravdu.
Ivo Mašek (10205)|5.11.2004 15:32
mirekv: já jsem tu také někde psal, že to je možný. Já se tomu nebráním. Mě ty kondíky byly na dvě věci. Mě pomohla až výměna PC zdroje.
Ale to samozřejmě neznamená, že kolegovi by nestačily pouze ty kondíky. Třeba to pomůže. :-)