Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD na cokliv, hlavně jeden soubor !

neocz (9)|19.12.2007 08:56
Zdravím,
potřebuji jednoduše převést DVD na avi, mpg.... prostě cokoliv co přehraje WMP. nechci měnit kvalitu ! soubor může mít i pár GB, to je mi fuk. dále je problém se zachováním poměru stran, výběrem audio stopy, titulků, kvalita audia ( stereo, 5.1)
zkoušel jsem dost programů, ale vždy to mělo nějaký mouchy. jako zdroj nešlo dvd, nebo šly jen samotný VOBy, nešla vybrat čeština, nebo šla, ale zase to nešlo nastavit na 5.1

moc díky za rady
StD (8612)|19.12.2007 10:00
Jednoduše DVDDecrypter a ripovat do jednoho celistvého VOBu (IFO mod, StreamProcessing) s vybranou audio stopou. U výsledku přepíšeš koncovku na *.mpg a je hotovo.
Tomasek1234 (92)|19.12.2007 11:50
WMP samozrejme hraje DVD.
neocz (9)|19.12.2007 12:12
jistě, WMP ale nedojde do šuplíku pro dvd
neocz (9)|19.12.2007 14:36
[QUOTE=StD;159013]Jednoduše DVDDecrypter a ripovat do jednoho celistvého VOBu (IFO mod, StreamProcessing) s vybranou audio stopou. U výsledku přepíšeš koncovku na *.mpg a je hotovo.[/QUOTE]

přesně to co jsem potřeboval, jednoduché, spolehlivé, FUNKČNÍ, rychlé.

moc díky za radu.
ai (2993)|19.12.2007 14:57
Media Player Classic ti to prehraje z disku, zkopirujes VIDEO_TS na HDD a pak polozis VIDEO_TS na prehravac a jede to, nebo rozjedes VIDEO_TS.IFO ,
ten prehravac se ani neistaluje jen rozjedes jeho mplayer.exe
StD (8612)|19.12.2007 15:18
@AI: Přesně takto si třeba kontroluji v MPC synchro streamů m2v a ac3, nebo otvírám rovnou Video_ts.ifo, když už mám hotovou strukturu, ale tazatel chtěl mermomocí jeden soubor...
ai (2993)|19.12.2007 16:06
j, m2v se pusti a ten zvuk se rozjede (AC3) automaticky , kdyz ma stejny nazev, nehlede na to, ze jde zmenit sync audia k videu, kde dneska pri prehravani flv z netu muze byt zvuk rozjety, das si ho na USB klicenku (asi 6MB) a rozjede se ...

jasne, ptal se na WMP
neocz (9)|20.12.2007 07:35
jde o to, že mám multimediální pc a používám dálkové ovládání. XP Media Centre nevezmou ifo ani vob.

postup od STD má taky jednu mouchu, funguje, pokud je na dvd audio stopa ve stereu. když dám 5.1, tak mi jede zvuk ale bez dialogů. nerozeběhne se to ani v power dvd. včera už jsem myslel, že mám vyhráno. :-(
jestli má někdo jiné nápady tak sem snimi.
StD (8612)|20.12.2007 08:21
@AI: Budeš se divit, ale na jedné mašině, co to dělám, mám nastaven AudioDelay 0 a nerozjede se audio - pokud si ovšem náhodou OS nevzpomene a nedělá jiné "důležitější" věci... Na druhým stroji se audio rozjíždí přesně jak popisuješ znatelněji cca po 15 minutách...
Jo a audio nemusí přece mít stejný název - já mám audio stopy i na úplně jiném HDD, než videostream, a dokonce i na jiném řadiči (1. je SCSI, 2. přídavný IDE) :)
StD (8612)|20.12.2007 08:32
@Neocz: Tak asi děláš něco špatně nebo ten tvůj stroj neumí korektně DD 5.1 přehrávat. DVDDecrypter na tom audiu nic nemění - když vybereš 5.1, tak tam taky je - otázka druhá je, jak to "umí/neumí" ten shit-přehrávač WMP a ještě v takovém přihlouplém OS. Lidičky, vy mi připadáte jako Masochisti, vše pro trochu zdánlivého pohodlí... a ještě jim za to platíte.
:D
neocz (9)|20.12.2007 08:47
když pustím vob v pover dvd tak 5.1 funguje bezvadně.asi to bude tím WMP to nepopírám,( ale odporuje si to) jen hledám řešení , jak to udělat, aby to fungovalo tak jak potřebuju, nic víc.

asi se bavíme o linuxu že? :-D

párkrát jsem ho zkoušel ale nikdy to nebylo ono. teď jsem kupoval notebook, a koupil jsem verzi s linuxem. čekal jsem vyladěný systém od výrobce se vším všudy. výsledek byl takový, že to nemělo žádné grafické rozhraní , prostě nic. tak se uživatelé linuxu nemohou divit, že o to lidi nemaj zájem.

nedokážu si představit, co by s takovým notebookem dělala moje máma, když by jí přišel poštou.
StD (8612)|20.12.2007 08:54
nn, já osobně používám W2K, ale Linux jsem měl také jednou na zkoušku - graficky to vypadalo skoro jako WIN, ale tehdy mi v tom nějak nefungovala myš, tak jsem se na něj vy... V MacOS jsem také měl tu čest, ale nějak mne nechyt'.
neocz (9)|20.12.2007 09:07
aha, myslel jsem že vše od mrkvosoftu je shit..( protože se za to platí)
2000 jsem nikdy nezkoušel. media centere je jen nástavba na XP, když jí zrovna nepoužíváš tak jsou to normální XP.
k problému: ještě se mrknu, co umí a neumí matroska, jinak nevím
StD (8612)|20.12.2007 09:15
Mno, já bych si spíš tipnul, že ty sr*agory MCE maj' uzamčený DDdekoder jen na 2.1, "jak je v kraji zvykem", jako to dělají na zvukovkách u digital-out. Halt za licence se Dolby Lab musí něco připlatit...

Já mám v systemu jako primární Sonic CineMaster dekoder a je klid. WMP jsem navíc úmyslně zakázal instalovat. ;)

Jo a jak doporučoval AI, ten MediaPlayerClassic má dekoder svůj Built-in, ve kterém si můžeš kanály nastavit i ručně, mimo to, že ukáže, jaké vlastně v dané stopě "vidí".
neocz (9)|20.12.2007 09:19
ale v tom dvd přehrávači by jet mělo, ale chová se to uplně stejně

ze zvukovky mi při přehrávání dvd jde přes optiku 5.1
StD (8612)|20.12.2007 09:22
A co na to GSpot? Jaký ti na ten soubor postaví graf pro přehrávání?
neocz (9)|20.12.2007 09:26
netuším o čem je řeč :-( neznám
StD (8612)|20.12.2007 09:32
neocz (9)|20.12.2007 09:34
už jsem to našel, stáhnu a vyzkouším, ale až večer

gspot neřekne nic, nepodporuje mpg.

wmp nepřehraje 5.1 ani přímo z dvd, což je divný, notebook mi to samý dvd přehraje korektně.jsou tam ale jinné kodeky, to bude ono,

dával jse je tam pro podporu mkv
-----------------
po odinstalování k-lite pack jede zvuk ve stereu