Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

miniDV v nekterych scenach kostickuje

LPK (177)|18.12.2007 09:32
Zdravim, mam kameru Panasonic gs320ep a nahravam do PC prez firewire, ale vyskytnul se mi takovy divny problem. Pokud tocim na zahrade nejakou pohybujici se postavu (synka) a on beha mezy stromama skrz ktere sviti slunicko, tak mi pri nahrani do PC v nekterych momentech scena kostickuje. nejako ze se rozpada obraz, ale jakoby tam byla komprese (mpeg), ale pritom to vse nahravam do DV. Nemate nekdo nejake vysvetleni ?? Nesetkal jste se s tim nekdo ??? Je mozne ze je scena narocna i pro DV ??? diky za rady
Saxel (2279)|18.12.2007 10:58
Nejde spíš o dropout? Vystav mrtvolku místa, kde to kostičkuje.
PeLi (289)|18.12.2007 12:42
Keď som kupoval moju prvú DV kameru, tak pri prvých testoch som aj ja videl kompresiu. Nenornálne som bol sklamaný, veď analógové kamery takýmto neduhom vôbec netrpely. Celý problém bol v tom, že som natáčal z terasy moju záhradu za hustého dažďa - na celom obraze bol pohyb a tú komresiu tam bolo celkom dobre vidieť.
LPK (177)|18.12.2007 23:15
tady je ten vytiplej obrazek, vsimete si tech kosticek (ne prokladu pohybu) na tom cloveku, cela tato sekvence kde se ten clovek pohybuje je takhle kostickovana :(
snimek.jpg
stayman (12393)|19.12.2007 00:28
[QUOTE=LPK;158985]tady je ten vytiplej obrazek, vsimete si tech kosticek (ne prokladu pohybu) na tom cloveku, cela tato sekvence kde se ten clovek pohybuje je takhle kostickovana :([/QUOTE]

jj, a to sa hovorilo iba o HDV :D
Saxel (2279)|19.12.2007 08:05
[quote=LPK;158985]tady je ten vytiplej obrazek, vsimete si tech kosticek ...[/quote]
Za sebe můžu říct, že v takovém rozsahu jsem ve svých DV záznamech kostičkování nikdy nepozoroval. Na druhou stranu, moje stará kamera neuměla tak vykreslit detaily (ty stromy) jako tvoje GS320. Také možná záleží na tom, jak kvalitní hw enkodér Panasonic použil.
LPK (177)|23.12.2007 18:47
no pokud to prehravam z kamery primo na TV prez S-VHS vystup tak se vse zda OK. Takze teda fakt nevim cim to je (jedine snad pri zachytavani), zkousel jsem to jak ve windowsech tk v linuxu a jak v .avi tak RAW, ale proste vsude je to stejne. Nahravam prez firewire, takze datovej tok by mel bejt dostatecnej. Takze fakt uz nevim, docela me to mrzi :(
Saxel (2279)|24.12.2007 10:26
Při zachytávání (capturingu) se to určitě neděje, protože při něm dochází k prostému kopírování dat z pásku na HDD v PC, tady žádná degradace kvality vzniknout nemůže. Chtělo by to, aby se ozval někdo se stejnou kamerou, jestli má ten problém taky.
Radoo (1302)|26.12.2007 09:40
Zkus několik různých přehrávačů v PC a také změnit rozlišení displaye, taky jsem měl takový problém a pomohlo až nativní rozlišení LCD
stivik (28)|17.1.2008 10:48
Skus si vycistit HLAVY na tej kamere. Ja mam NV GS400 a raz sa mi to stalo tiez. Nevsimol som si ale, ze kamera mi hlasila, ze potrebuje precistit hlavu. Po vypnuti uz stichla. Pri prehravani bola pohodaa, pri strihu som si tie vypadky vsimol aj ja. Potom, ako som cez mechanizmus prehnal cistiacu pasku a urobil novy grab, bolo vsetko v poriadku. Mal som stastie, ze sa mi to vtedy neprejavilo pri natacani.
Netvrdim, ze je to riesenie tvojho problemu, hovorim MOJU skusenost.
Asuss (1)|10.2.2008 13:27
Je to zvlastni ale me kostickuje video jeste vice nez vy zde uvadite. Vlastnim 2 kamery a obe dve jsou nove zakoupene ale obe to delaji. Jedna je Panasonic NV-GS 75 a druha NV-GS 120. A opravdu nevim cim to je, ale ta vada se me projevuje na cca polovine vsech doposud natocenych miniDV kazetach (coz je zhruba 15). Zobrazuje se to ale i pri prehravani na kamere. Takze problem je bud v obou kamerach (nejspise hlavy) a nebo vadne kazety. V kazdem pripade je to deprimujici. Muzete mi nekdo pomoct? Moc bych to ocenil. Predem moc dekuji. [email]asuss@seznam.cz[/email]
Pave1 (4279)|10.2.2008 18:19
my ti nepomůžeme, tohle je věc pro servis (záruční opravu). Nezapomeň se sebou vzít ty kazety s ukázkami vad.
VHorst (1)|1.4.2008 20:39
Zdravím vás kolegové, jsem zde jako úpný začátečník, ale k tomu "kostičkovanému" pánovi na obrázku:)). Používám Canon HV30 (docela miláček) a do PC stahuji v Pinnacle 11, nebo Unlead S11, samozřejmě v HDV.Tady při přehrávání při zpracování úplná pohoda, ale hotové v NERU a jemu podobných, přichází toto skvělé řádkování "kostičkování".Jeden jediný mi to přehrává úplně krásně a to PowerDVD.
Saxel (2279)|2.4.2008 07:35
Musíš ty dva pojmy rozlišit: "řádkování" způsobuje prokládání obrazu, "kostičkování" způsobuje nízký datový tok mpeg-2 komprese.
Tregli (2)|15.10.2008 22:09
Ja mam taky tenhle problem na Canon mvx4i a docela me to taky rozciluje, vubec netusim cim by to mohlo byt.